Kā izvēlēties savas digitālās klavieres?

Mūzikas attīstība ir pastāvīgi progresējošs process, kura tehnoloģiskā pilnveide nekad neapstāsies. Attīstoties tehnoloģijām un pielāgojoties mūsdienu digitālajam laikmetam, arī taustiņinstrumentu ražotāji izstrādā instrumentus, kādus pirms gadu simtiem pianisti pat nespētu iztēloties. Mūsdienās pieprasījums pēc digitālajām klavierēm strauji palielinās, tādēļ veicot taustiņinstrumenta iegādi, svarīgi izdarīt labāko izvēli. 

Galaxy_DP400_RW-500x500

Digitālās klavieres saglabā tradicionālo klavieru būtību, apvienojot mūsdienu tehnoloģijas ar akustisko klavieru skaņu. Augošo pieprasījumu pēc digitālajām klavierēm izskaidro to priekšrocības, salīdzinājumā ar akustiskajām klavierēm. 

Izmaksas: klavierspēles iesācējam – vidusmēra iedzīvotājam, kurš instrumentu vēlas iegādāties treniņu nolūkā, akustisko klavieru cena var likties augsta, salīdzinājumā ar digitālo klavieru cenu. Jaunu akustisko klavieru cena parasti tiek rakstīta ar četru ciparu skaitli, kamēr digitālās klavieres iespējams iegādāties sākot no 500 – 700 eiro. Digitālo klavieru uzturēšana ir daudz vienkāršāka, jo nav jāuztraucas par optimālu temperatūru, mitrumu un regulāru instrumenta noskaņošanu. Digitālo klavieru skaņu toņi ir ierakstīti un tām nav stīgu, līdz ar to nav nepieciešamības skaņot.

Ērtības: digitālās klavieres ir daudz kompaktākas un vieglākas par akustiskajām klavierēm. Tās ir viegli pārvietojamas telpā un pārnēsājamas pa kāpnēm, kas ir būtiska priekšrocība daudzstāvu dzīvojamo namu iemītniekiem. Digitālās klavieres iespējams izjaukt un transportēt vieglajā automašīnā, atšķirībā no akustiskajām klavierēm, jo tām nepieciešams speciāls transportlīdzeklis ar piemērotu ietilpību, kā arī īpaša tehnika taustiņinstrumenta pārvietošanai pa kāpnēm.

Daudzpusība: akustisko klavieru toņiem ir nemainīgs skaņas stiprums, toties digitālajām klavierēm skaņu iespējams regulēt pēc izvēles un pievienot instrumentam austiņas, kas dāvā iespēju muzicēt arī vēlās vakara stundās, netraucējot kaimiņus. Taustiņinstrumenta toņus digitālajām klavierēm iespējams papildināt ar dažādu instrumentu skaņām – bungām, flautu un citiem, radot savu privāto orķestri.

Skaņas ierakstīšanas funkcija: klavierspēles apguvi kvalitatīvāku un interesantāku padara iespēja noklausīties un salīdzināt progresu mācību procesa laikā. Dažkārt ar iebūvētu skaļruni ir par maz, tādēļ noder iebūvēta klavierspēles ieraksta funkcija. Lielākā daļa mūsdienu digitālo klavieru ir aprīkotas ar skaņas ierakstīšanas funkciju, kas ļauj pianistam ierakstīt savu klavierspēli.

Savienojamība: visās digitālajās klavierēs ir MIDI funkcija, kas sniedz lietotājam iespēju to savienot ar mūzikas atskaņotāju vai datoru. Digitālajām klavierēm ir iespēja pievienot jaunu mūziku vai programmatūru. Dažos modeļos iebūvēts USB atbalsts. 

Lai veiktu labāko izvēli, iegādājoties digitālās klavieres, jāievēro daži ieteikumi:

  • Pats svarīgākais ir pārbaudīt mūzikas instrumenta skaņas kvalitāti – paspēlējot klavieres, nospiežot taustiņus un izvērtējot toņu izskaņas laiku. Protams, rezultāta izvērtēšana būs subjektīva, tādēļ, ja tomēr nav pārliecības par skaņas kvalitāti, ieteicams konsultēties ar speciālistu.
  • Aplūkojiet klavieru specifikāciju, pievēršot uzmanību polifonijai (cik daudz notis var skanēt vienlaicīgi). Izvēloties digitālās klavieres optimālais polifonisko skaņu skaits, lai klavieres varētu izmantot mūzikas skolu audzēkņi, ir 64. Ar klavierēm, kam ir tikai 32 polifoniskās skaņas, iespējams, būs par maz, lai izpildītu sarežģītākus skaņdarbus.
  • Ieteicams pārbaudīt skaļruņu jaudu un izmērus, jo tie ietekmē digitālo klavieru skaņas kvalitāti un stiprumu. Lielāka izmēra un jaudas skaļruņi dos kvalitatīvāku un skaļāku toni.
  • Liela nozīme ir atbilstošas klaviatūras izvēlei: klaviatūrai jāsastāv no 88 taustiņiem.
  • Ieteicams pārbaudīt digitālo klavieru pedāļu darbību, MIDI un USB iespējas.
  • Svarīgi pārliecināties, vai taustiņinstrumentam pievienota garantija. Noderīgi, ja garantija ir arī atsevišķām instrumenta detaļām. Parasti garantijas termiņš digitālajām klavierēm ir 2-4 gadi.

 

Atstāt komentāru