Kā nomainīt ģitāras stīgas

ka_nomainit_gitarai_stigasAgrāk vai vēlāk pārplīst visas ģitāru stīgas, it īpaši 1/2/3 stīgas, tāpēc ir vēlams, lai vienmēr pie rokas būtu šī izmēra rezerves stīgas, vai lieks stīgu komplekts. Ja reiz esat atvēruši šo rakstu, jūs noteikti interesē, kā nomainīt ģitāras stīgas. Par to tūlīt pastāstīsim.

Tikai, lūdzu, atcerieties – nekad nelieciet metāla stīgas uz ģitāras, kas paredzēta spēlēšanai ar neilona stīgām un otrādi.  Uzmanieties, lai nepārvilktu stīgas, jo tas var radīt bojājumus ģitāras grifam un pat korpusam. Šādus bojājumus garantija nesedz. Nepareizi nospriegotas stīgas var likt ģitāras tiltam tikt atrautam no ģitāras korpusa un radīt instrumentam nopietnus bojājumus.

Lai nomainītu stīgas, sāciet ar bojātās stīgas noņemšanu. Ieteicams mainīt stīgas pa vienai, lai saglabātos spriegums uz ģitāras grifu.

Klasiskās ģitāras neilona stīgu nomaiņa ir parādīta attēlos zemāk. Stīga iet cauri un pāri ģitāras tiltam, un izveido cilpu. Izpētiet, kā pārējās stīgas ir pievienotas un atkārtojiet to.

ka_nomainit_gitarai_stigas ka_nomainit_gitarai_stigas
Stīgu vēršana cauri ģitāras tiltam Stīgu izvēršana cauri stīgu novilcējam
ka_nomainit_gitarai_stigas ka_nomainit_gitarai_stigas
Stīgu stiprinājums pie ģitāras tilta ar standarta neilona stīgām
Stīgu stiprinājums pie ģitāras tilta ar Ball Endneilona stīgām

Metāla stīgas tiek pievienotas daudzos un dažādos veidos, kas ir atkarīgi no ģitāras modeļa. Vispirms izpētiet, kā ir pievienotas pārējās stīgas un atkārtojiet to.

Kad stīga ir pievienota, to vajag izvīt cauri atbilstošajam caurumam uz stīgas novilcēja cilindra, kas atrodas grifa augšgalā. Pirms stīgas izvilkšanas caur cilindra caurumu, ieteicams vismaz 1-2 reizes aptīt to ap pašu cilindru. Tas samazinās iespējamību, ka nospriegojot stīgu, tā var pārplīst pie cilindra cauruma. Lietderīgs palīgs ir ģitāras stīgu uztinējs.

ka_nomainit_gitarai_stigas ka_nomainit_gitarai_stigas
Akustiskās ģitāras stīgas pievienošana pie ģitāras tilta. Akustiskās ģitāras stīgas pievienošana pie stīgu novilcēja.

Daudziem elektriskās ģitāras modeļiem stīga ir jāizvelk caur korpusa otrā pusē pieskrūvēto plati (attēlā zemāk). Tālāk stīgas uztīšana pie stīgu novilcējiem ir līdzīga kā akustiskajai ģitārai.

ka_nomainit_gitarai_stigas

Kad stīgas nomainītas, tad ģitāra ir gatava noskaņošanai. Par ģitāras skaņošanu lasiet tālāk šeit. Pēc noskaņošanas varat nogriezt pie grifa esošās liekās stīgas daļas.

Comments are closed.