“Fingerpicking” tehnika

Šajā rakstā būs daži ieteikumi, kas ātrā laikā varētu jums palīdzēt apgūt fingerpicking tehniku.

Izvēlieties kombināciju.

Jo vairāk kombināciju jūsu roka apgūs, jo daudzpusīgāka kļūs fingerpicking tehnika. Tieši šī iemesla dēļ ieteicams katru reizi trenējoties izmantot citu kombināciju.

Lai atrastu kombināciju ar kuru vislabāk trenēties, pietiks, ja sekosiet šiem trim soļiem:

  1.  Izvēlieties, cik notis spēlēsiet, optimāli 3 – 8
  2.  Sāciet ar īkšķi
  3.  Pārējos pirkstus nodarbiniet nejaušā secībā

Piemērs:

  1. Ir izvēlētas 5 notis
  2. Spēlēšanu sāk ar īkšķi, kas nozīmē, ka šajā kombinācijā paliek vēl četras notis
  3. Nejaušā kārtībā izvēlieties secību, kādā spēlēsiet atlikušās četras notis. Mēs izvēlējāmies šādas: īkšķis, rādītājpirksts, īkšķis, zeltnesis, vidējais pirksts.

Tas arī viss! Turpinām tālāk.

Izvēlieties stīgas.

Parasti īkšķis spēlē trīs zemākās stīgas, bet rādītājpirksts, vidējais pirksts un zeltnesis – G, B un E stīgas. Laika gaitā droši izmēģiniet dažādus variantus, bet sākumā pacentīsimies neko nesarežģīt. Mūsu doto piemēru spēlējiet šādi:

  • sāk ar īkšķi un sesto stīgu
  • rādītājpirksts spēlē trešo stīgu
  • vidējais pirksts otro
  • zeltnesis pirmo

Ko dara otra roka? Sākumā neko. Dodiet sev laiku pamācīties un nesarežģījiet visu tik ļoti, ka pašiem beigās grūti saprast, kur jāatrodas kurai no rokām.

Tad, kad jūtiet, ka esat gatavi turpināt, šeit būs pāris varianti, kā to izdarīt.

 1. Atvērto akordu (open chord) spēlēšana

Viena no vienkāršākajām opcijām trenējot fingerpicking tehniku ir akordu spēlēšana. Par sliktu nenāks, ja kombināciju nospēlēsiet vairākas reizes un tikai tad mainīsiet akordu uz nākamo.

Piemēram, četras reizes nospēlējiet kombināciju ar G mažora akordu, tad četras ar E minora akordu.

Fingerpicking example 1.png

Tad, kad jums apnīk klausīties šajos akordos, nomainiet tos pret jauniem. Četras reizes C mažoru, četras reizes A minoru un īkšķi uz 5. stīgas. 

2. Jaunas akordu variācijas

Mācoties tehniku reizēm ir labi koncentrēties uz vairākām lietām vienlaicīgi, tādējādi izmantojot treniņiem atvēlēto laiku pēc iespējas pilnvērtīgāk. Kāpēc gan neiemācīties kaut ko jaunu laikā, kamēr otra roka aizņemta ar fingerpicking tehnikas pilnveidošanu?

Piemērs: jūs atrodat jaunu akordu variāciju, ko vēlaties iemācīties. Novietojiet to uz pirmās ladas un pāris reizes izspēlējiet labās rokas kombināciju, tad pārvietojieties uz otrās ladas un atkārtojiet to pašu. Tādā veidā varat virzīties līdz pat 12. ladai un, ja ir vēlme, tad arī atpakaļ.

Šeit ir piemērs ar Maj9 (BMaj9 un Cmaj9) un pielāgotu picking kombināciju (atbilst stīgām, kas izmantotas akordam).

Fingerpicking example 2.png

Šis vingrinājums ir lielisks tādēļ, ka ietver gan jaunu kombināciju labajai rokai, gan arī palīdz uztrenēt kreiso. Regulāri treniņi un rezultāts liks par sevi manīt ātrāk nekā jums šķiet!

Atstāt komentāru