Kā regulēt ģitāras grifu

Kā tas darbojas?

ElGitregulacijaĢitāras grifa regulācijas stienītis ir iekšējs metāla stienītis visā ģitāras kakla garumā. Kad pievilkts, tas neitralizē stīgu radīto spriedzi (stīgas velk ģitāras grifu uz priekšu, stienītis velk grifu uz aizmuguri). Pareiza stienīša izmantošana ļauj jums izlīdzināt spriedzi ģitāras grifam un piemērot to savam spēlēšanas stilam. Grifa regulācijas stienītis ir diezgan izturīgs, tādēļ nav jāsatraucas, ja vēlaties izmēģināt dažādus regulācijas veidus. Caur praksi jūs uzzināsiet, ka regulējot ģitāras grifu var kompensēt sezonālās izmaiņas, kalibrēt stīgas un pielāgoties dažādiem spēlēšanas stiliem.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Parasti pareizi noregulēts grifs būs taisns ar mazliet uz augšu izliektu reljefu grifa augšdaļā. Jūs varat izmantot stīgas kā “nogriezni”, reizē piespiežot tās pie pirmās un četrpadsmitās ladas. Tad spraugu starp stīgu un sesto ladu var aizpildīt. Attālums aptuveni vizītkartes biezumā būs tieši laikā.

Pirms sākat regulēt grifu, pārliecinieties, ka stīgas ir uzskaņotas tā, kā jūs spēlējat ģitāru (standarta vai alternatīvais skaņojums). Tāpat jums būs nepieciešama attiecīgā izmēra seškante (parasti nāk komplektā ar ģitāru).


Pārāk vaļīgi noregulēts grifs. Kad regulācijas stienītis ir pārāk vaļīgs, stīgu radītais spriegums ģitāras grifu liec uz priekšu. Tas paceļ stīgu augstumu un var krietni apgrūtināt spēlēšanu (izņemot gadījumus, kad spēlējot izmantojat ģitāras slaidu – tad parasti tiek izmantots augsts stīgu novietojums attiecībā pret grifu). Pagrieziet regulācijas stienīti pulksteņrādītāja kustības virzienā, lai novērstu šo stāvokli.

Pārāk cieši noregulēts grifs. Kad regulācijas stienītis ir pārāk cieši noregulēts, ģitāras kakls izliecas uz aizmuguri. Tas samazina stīgu augstumu, bet stīgas ir pārāk tuvu ladām, kas rada stīgu džinkstēšanu. Pagrieziet regulācijas stienīti pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam, lai novērstu šo stāvokli.

Regulācijas stienīša labošana. Kad ir pareizs regulēšanas stienīša spriegums, ģitāras kakls būs taisns no 1. līdz 14. ladai. (Ar taisnu ir domāts mazs izliekums uz priekšu, kā iepriekš aprakstīts.)Divi galvenie regulācijas stienīšu tipi:

Viena virziena regulācijas stienītis (Single action truss rod)

Plusi

  • Viegls
  • Ģitāras grifā ir  atstāts vairāk koka

Mīnusi

  • To spēcīgi ietekmē dažādi koksnes blīvumi
  • Nav regulēšanas iespēju uz priekšu
  • To vairāk ietekmē relatīvais mitrums

Divu virzienu regulācijas stienītis (Double action truss rod)Divu virzienu

Plusi

  • Nav atkarīgs no koksnes blīvuma
  • Divu veidu regulācija (uz priekšu un atpakaļ)
  • Stabilāks

Mīnusi

  • Smagāks
  • Ģitāras grifā ir jāizgriež vairāk koka

 

Pamācības:

Atstāt komentāru