Squier Vintage modified Surf Stratocaster elektriskā ģitāra

Squier Vintage modified Surf Stratocaster elektriskā ģitāra Rūdolfs
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Uzslava Fenderam, šis Vintage Modified Squier modelis ir lielisks.

3.9

Šī tirkīzzilā skaistule ir Fendera Squier Vintage Modified sērijas pārstāve, kas sevī iemieso labāko no 60-to gadu “zelta laikiem”.

Šajā modelī saglabāta tik pamatīga deva autentiskas vintage sajūtas, ka Surf`s neviltotas simpātijas iegūst jau pēc pirmā acu uzmetiena. Sakombinējot vintage stila detaļas (tiltiņš, skaņas noņēmēji) ar detaļām, kas rada iespaidu par spēlētāja pašrocīgi veiktām modifikācijām (piemēram, baltais perlamutra pickguard), Fender radījis instrumentu ar vienreizēju 60-to gadu elpu.

Skaņas ziņā Surf`am piemīt patīkams dzīvīgums, kā arī pateicoties akustikai, tas rada foršu, muzikālu sajūtu laikā, kad tiek spēlēts. Šis atklājums diezgan strauji aizslaucīja manu skeptisko attieksmi, kas galvā bija iesējusi domu no sērijas “ja labi izskatās, draņķīgi skanēs”. Pārsteidzošā kārtā 60-to gadu giča no sevis izspieda labi definētus, 50-tajiem piedienošus toņus!

Tieši tik pat iepriecinošs likās vidējā skaņas noņēmēja veikums, kas radīja slavējamus, labam Stratam piedienošus patīkami plūstošos toņus. Turklāt bišku pieregulējot tone slēdzi, var iegūt pārīti labu ritma skaņu. Turpinot aizsākto slēdžu grozīšanu var atrast arī interesantus funk vai soul ritmu toņus, kas apvienojumā ar instrumenta perkusīvo dabu rada tīri tā neko performanci. Jā, ģitāras toņu spektrs ir pat vairāk kā apmierinošs.

VintageModifiedSurfStratocasterSurfGreen

 

Tagad par tremolo. Sākumā tas likās reti stīvs, automātiski liekot apšaubīt tā praktiskumu un lietderību, bet pozitīvais aspekts slēpjas tajā, ka palaižot mazliet vaļīgāk skrūves un pačakarējot atsperi visu varēja nokārtot. Pēc nelielas iejaukšanās tremolo bija tāds, kādam tam vajadzētu būt sākumā – labs un funkcionāls. 

Grifam tuvāk esošais skaņas noņēmējs, sevi pierādīja, kā akceptējamu kompanjonu blūza spēlēšanai. Vispār jāsaka, ka Duncan ražotie skaņas noņēmēji ir patīkami sabalansēti – ne miņas no Stratokasteru ice pick bridge skaņām. Bēet.. tas vel nav viss. Viņi ir gana daudzpusīgi, lai veiksmīgi iznestu arī mūsdienīgākus distortion toņus. Diemžēl, basa outputs nav Squier`a stiprā puse, tāpēc neko diži agresīvu nav vērts gaidīt, un smagāku žanru piekritējiem vajadzētu skatīties citā virzienā. Šajā brīdī ir vērts atcerēties, ka, lai gan ģitāras akustiskās īpašības ir lieliskas, tas ir klasisks instruments.

Pēdējie vārdi: Uzslava Fenderam, šis Vintage Modified Squier modelis ir lielisks.

Plusi: Labi artikulēts, klasisks skanējums. Laba kvalitāte. Dizains.

Mīnusi: Modelim “no plaukta” nepieciešama kārtīga pielāgošana.

Vidējā cena: 250,00 Ls (~ 355,00 Eur)

Atstāt komentāru