Cort Matt Bellamy elektriskā ģitāra MBC-1

Cort Matt Bellamy elektriskā ģitāra MBC-1 Sintija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: MBC-1 ir vizuāli estētisks un fana cienīgs instruments. Kvalitatīvs, dzidrs skanējums.

4

Jau vairāk kā dekādi Metjū Bellamijs (Matthew Bellamy) spēlējis uz ekskluzīvām ģitārām, kuras viņam radījis Britu veterāns ģitāru ražošanā – Hjū Mensons (Hugh Manson). Ņemot vērā, ka tās ir īpaši retas un maksā gandrīz 5,5 tūkstošus eiro gabalā, reti kuram Bellamija talanta cienītajam ir bijusi iespēja uz tādas paspēlēt.. līdz šim.

Pēdējo gadu laikā tikai dažas no britu grupām spējušas palikt atmiņā ar tādu panākumu gūšanu kā Muse, kuriem izdevies pārdot vairāk kā 20 miljonus albumu, katram no tiem sasniedzot platīna diska statusu. Tas ir vēl iespaidīgāk, ja ņem vērā, ka šīs grupas autentiskais skanējums balstīts tieši uz ģitārspēli.Matthew_Bellamy_MBC-1

Tad kāda tā ir? Pēc stila MBC-1 ir diezgan precīza replika ģitārām, ko izmanto pats Metjū. Tās lielais izliekums korpusa augšdaļā, varbūt, nebūs katra gaumē, taču spēlēšanai tā ir ērta ar savu mazo svaru (3,52kg) un pieguļošajiem apakšdelma un ribu vietu izliekumiem – tā der kā uzlieta. Arī tās skrūvētais kļavas grifs ar dziļu C profila izliekumu ļoti patīkami ieguļ plaukstā.

MBC-1 ir radīta, lai būtu par pieejamāku cenu vairumam. Vizuāli mums ir acīm redzams Hjū Mensona dizainēts instruments, kas identisks tā 5,5 tūkstošus eiro vērtajam “lielajam brālim”. Ģitārai, kas radīta tik neparasti talantīgam mūziķim, šis jaunais signature modelis, varētu pat teikt, ka ir mazliet vienkāršs. Tiem, kuri gaida iebūvētos efektus un MIDI kontrolierus, lai censtos līdzināties Metjū tipiskajām Hjū Mensona radīto ģitāru skaņām, drīzāk būs jāmeklē kas cits, toties vizuāli instruments nāk ar Metjū raksturīgo, gludo, melni matēto krāsojumu, kas to padara īpaši ievērojamu.

MBC1_headstockPārejot pie instrumenta skanējuma, jāatzīst, ka pat viegli iespēlējot stīgas, jūtams Mensona devums – dzidrā skaņa, kādu jūs gaidītu no īpaši kvalitatīva instrumenta, bet ne šādā cenā. Lai arī šī modeļa regulējamais Stop-Tailpiece tiltiņš ir pietiekami bieži sastopams, stīgu novilcēji ar Cort logo kvalitātes ziņā ir krietni virs vidējā. 

Pats Hjū saka, ka viņa dizainētie un Cort ražotie skaņas noņēmēji tika veidoti ar domu radīt “virspusēji labu skaņu, kādu izmantotu pats Metjū”. Kopā ar skaļuma kontroli, skaņotāju un trīs pozīciju pārslēdzēju, tam ir arī Kill button funkcija. Ģitāras skanējums, Clean kanālā radīs apjomīgu, pamatus satricinošu skaņu. Pie tiltiņa esošajiem skaņas noņēmējiem raksturīgi izteikti spēcīgi vidus toņi un trauslas augšas – labā nozīmē. Lai arī ar šo ģitāru lieliski padodas klasiskais roks, tās pamatuzdevums ir pastiprinātājā augsti uzgriezti gain toņi, kur pamatīgi izceļas tiltiņa skaņas noņēmējs, bet saglabājas dabiska, muzikāla klātbūtne.

Vairumam no mums visdrīzāk nesanāks sniegt koncertus klausītāju pārpildītās arēnās, kā tas izdevies Bellamijam, bet ja tas notiktu, šī ģitāra būtu labs nodrošinājums, lai veiksmīgi uzstātos. Ja esat talantīgs, tad MBC-1 var tikai palīdzēt to izcelt. Te ir jāatzīst – Bellamijs, Mensons un Cort ir radījuši vienu no lieliskākajiem šādā cenā iegūstamiem mūzikas instrumentiem. Atliek vien cerēt, ka šis ir tikai sākums viņu lieliskajai sadarbībai.mbc1_Cort

Plusi: Lielisks dizains. Izcils instruments pilnīgākam roka skanējumam. Mensona skaņas noņēmēji un toņi par krietni pieejamāku cenu.

Mīnusi: Ierobežotas apdares iespējas. Grupas fani, kuri cer uz iebūvētiem efektiem, varētu būt sarūgtināti.

Vidējā cena: ~700 eur

One Comment

  1. Antons
    at 09:29 - Reply

    Ļoti interesants raksts!

Atstāt komentāru