Cort AD810

Cort AD810 Sintija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums:

4.4

Cort Standart sērijas instrumenti ir veidoti kā iesācēju līmeņa ģitāras, kas noturēs uzmanību un jau no pirmās dienas sajūsminās spēlētāju par jauno instrumentu. Tās ir klasiska izskata ģitāras, kas sevī ietver daudzus dizaina elementus un iezīmes no Cort dārgā gala instrumentiem kā, piemēram, tā rožkoka tiltiņš un grifa virsma. Īpaši izgrebtās virsmas tiltiņš uzlabo skaņas noturību ar labāku stīgu leņķi no apakšējā slieksnīša uz korpusu, tajā pašā laikā samazinot stīgu spriedzi, kas uzlabo spēlēšanas iespējas mazinot pirkstu nogurumu, spēlējot pie ģitāras kakla.

Lai arī ģitāra ir vienkārša, tai nekā netrūkst. Ģitāra ir ļoti kvalitatīvi veidota sākot no korpusa un grifa, līdz pat metāla detaļām un stīgu novilcējiem. Noskaņojot to, tai nav nepieciešama papildus regulēšana –  tā ir gatava spēlēšanai, tikko no kastes. Ir patīkami izpausties ar ģitāras skanējumu, tas ir bagātīgs un silts. Arī vizuālā daļa ir pieminēšanas vērta: tai ir egles virsma, sarkankoka sāni un aizmugure, uz kuras veidojas skaists koka šķiedru raksts. Vienkārši melnas krāsas savienojumi, diecast stīgu novilcēji, 012–052 izmēra stīgas. Atvērto poru (Open pore) satīna apdare izceļ ģitāras dabiski skaisto koksnes struktūru. Tīrs minimālisms, kas ir arī estētisks un funkcionāls.

AD810 ir ļoti artikulēta. Tai ir gaiša un trausla skaņa, kas varētu būt pievilcīgākas īpašības tieši elektrisko ģitāru spēlētājiem un nedaudz atturēt akustisko instrumentu kopienu. Ģitāras bass ir samērā viegls, taču tie ir sīkumi salīdzinājumā ar kopumā patīkamo skanējumu.

Ģitārai ir pieredzējušu amatnieku meistarības radīts, spēcīgs stiprinājums – bezdelīgastes (dovetail) salaidums, kas pārnes korpusa vibrācijas un rezonansi uz ģitāras kaklu, ļoti detalizēti, bet nezaudējot enerģiju.

Kopumā vērtējot, izskatās, ka viss darbs ieguldīts šīs ģitāras labā skanējuma un ērtās spēlēšanas veidošanā, tā vietā, lai aizrautos ar vizuāliem izskaistinājumiem. Tādā ziņā instruments ir atmaksājis savu vērtību. AD810 iesācējam ilgu laiku būs uzticams instruments, kā arī labi derēs elektriskās ģitāras spēlētājam, kurš vēlas izpētīt, ko spēj piedāvāt akustiskais instruments. Parastais spēlētājs šādu ģitāru izmantotu ilgu laiku un noteikti būtu ar to apmierināts.

2 Comments

  1. Kristaps
    at 22:35 - Reply

    Vai ir nopērkama ricwood 3/4 ğitāra?

Atstāt komentāru