Cort Artisan A6 6 stīgu basģitāra

Cort Artisan A6 6 stīgu basģitāra Sintija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Lielisks, ērts instruments ar īpaši skaistu, dzidru skanējumu un pievilcīgu dizainu.

4.2

Cort ir radījis jaunu, skaistu, draudzīgas cenas basģitāru Artisian A-6, kas ir sešu stīgu modelis un kvalitātes ziņā iet roku rokā ar tās pašas klases četru un piecu stīgu modeļiem.

A6 basģitāra ir ļoti ērta jau no pirmā mirkļa, kad to paņem rokās. Tā izskatās pirmklasīgi un tas nav tikai vizuāli, Cort šīs ģitāras izstrādē izmantojis augstas klases detaļas, kā, piemēram, Hipshot stīgu spriegotājus.

Tai ir kļavas koka un lamināta grifs un rožkoka pārklājuma grifa virsma ar 24 lielizmēra ladām, 15 grādu izliekumā. Punktu atzīmes uz grifa ir patiesi gaumīgas un inkrustācijas ir perlamutra punkti melnā aplītī.

Grifa apakšgala ladas ir ērti pieejamas, jo korpusam ir speciāli izslīpēts zemākā raga ieliekums. Paši ragi arī ir noapaļoti, kas veido vienotu korpusa dizainu. Runājot par korpusu- tas taisīts no sarkankoka, taču skatu piesaista tieši tā rakstainās kļavas pārklājuma virsma.

Tās 86 centimetru garais grifs iebūvēts līdz pat korpusa beigām. Tai ir Hipshot Trans Tone īpaši veidotais tiltiņš, kas nodrošina stīgu nostiprināšanu un skaņas vibrāciju plūsmu.

Cort_Artisan_A6_6_string_bass_tuvplansZem D’Addario EXL stīgām (izmēri 032-130), kas nāk komplektā ar ģitāru ir pāris Bartolini MK-1 skaņas noņēmēji, kopā ar Bartolini MK-1 ekvalaizeriem, kas ļoti labi pārnes skaņu no ģitāras uz pastiprinātāju. Te jāpiekrīt mārketinga ietvaros izskanējušajam, ka šai basģitārai ir apbrīnojams skanējums, kas līdzinās klavieru skaņām, pateicoties tās dzidrajām stīgām, turklāt ekvalaizers nodrošina skanējumu, kas ļaus tikt sadzirdētam citu instrumentu kopspēlē, vienalga kāds būtu jūsu izvēlētais mūzikas stils.

Uz korpusa atrodas skaļuma un Pan-Pot kontroles slēdzis abiem skaņas noņēmējiem. Zemāk ir kontroles pogas trīs joslu ekvalaizerim, kas iekļauj arī bypass slēdzi ļaujot skaņai no ģitāras skaņas noņēmējiem uzreiz nokļūt pie skaļuma kontroles. Jūs to varat uzstādīt dažādiem spēlēšanas stiliem, piemēram kombinējot ekvalaizera uzstādījumus slap tehnikai un bypass uzstādījumu – fingerstyle tehnikai.

Kopumā A6, ar savu mazo grifa galvu un vieglajiem stīgu novilcējiem kā arī korpusa izliekumiem labi balansē un padara to neticami ērti lietojamu. Neesiet pārsteigti par grifa platumu- tas izskatās platāks, nekā tas patiesībā ir, un jūs tam pielāgosieties īsā laikā. Vienīgais, pie kā tiešām nāksies pierast, būs papildus stīgas, ja esat jau pieradis pie ierastā daudzuma. Basģitāras grifs ir gluds, ātrs, bet, kā jau minēts, platāks, taču tam ir viegli pielāgoties tuvā stīgu izvietojuma dēļ. Citādā gadījumā grifs būtu vēl platāks.

Cort ir izdevies radīt vēl vienu basģitāru, kuru noteikti ir vērts iegādāties, līdzīgi, kā citus Artisian modeļus. Šī basģitāra ir lielisks piemērs, kāda var būt labi uzstādīta un spēlējama ģitāra. Cort_Artisan_A6_6_string_bass_visa

Plusi: skanējums, dizains, detaļu kvalitāte

Mīnusi: īsti nav, ja neskaita to, ka būs jāpierod pie 6-stīgu basa spēlēšanas

Aptuvenā cena: ~ 800 eiro

One Comment

  1. marcus
    at 15:23 - Reply

    dabūtu es šito pamēģināt…

Atstāt komentāru