Richwood A-50

Richwood A-50 Madara
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Cena

Kopsavilkums:

4.4

Piesātināti toņi, kas atstāj saldu pēcgaršu – šādi tiek raksturota A-50 akustiskās ģitāras īpatnējā skaņa. Ar pārsteidzoši labi balancētu skanējumu Richwood Master 50-sērijas ģitāras pārspēj daudzus dārgākus ģitāru modeļus, bet vislabāk, protams, to novērtēt pašiem. Šoreiz apskatīsim populāro Auditorium stila ģitāru. 

Pēdējā laikā arvien vairāk pieaug auditorium stila ģitāru popularitāte, salīdzinot ar dreadnought un jumbo stila ģitārām. Iespējams tas ir pateicoties ergonomiskajam korpusa izliekumam, kas nodrošina ērtāku spēlēšanu. Tāpēc arī mēs izvēlējāmies aplūkot tieši Richwood 50-sērijas auditorium modeli, kas ir pārsteidzoši ērti spēlējams visās pozīcijās.

Apskatot šo modeli, redzam vairākus profesionālas meistarības piemērus. Pirmā lieta, kas iekrīt acīs, ir tīrās sarkankoka līnijas. Interesanti, ka solid tipa sarkankoka materiāls izmantots ne tikai korpusa priekšpusei, bet daļēji arī mugurpusei, nodrošinot labāku skaņas rezonansi. Jāpiemin, ka daudziem dārgākiem ģitāru modeļiem korpusa mugurpusē, dažkārt ir labi redzama materiālu savienojuma vieta, bet šim modelim to nevar manīt.

richwood_A50_2

Runājot par ģitāras tehnisko uzbūvi, sāksim ar detaļām. No Nubone materiāla būvētais ģitāras augšējais slieksnītis un tiltiņa sedls papildus nodrošina komfortablu spēli un ilgstošu toņa noturību, kaut gan minētās detaļas varētu būt plakanākas pēc uzbūves. Ģitārai ir vidēja izmēra C-shape tipa grifs, rožkoka grifa virsma un tiltiņš. Elektro-akustiskais modelis ir pieejams ar Fishman elektroniku.

richwood_head_A_50Parasti sarkankoka ģitāru radītie toņi rada siltu un dūmakainu skaņu augstajiem toņiem, nedaudz apslāpējot to skaņu. Tomēr Richwood A-50 neatbilst šiem stereotipiem. Spēlējot šo instrumentu, augšējie toņi spilgti izceļas, pateicoties īpaši savienotajiem korpusa stiprinājumiem, kuri ir pārsegti ar kokvilnas materiālu. Vidējā diapazona toņi skaņai piešķir “odziņu” un basa toņi bagātina ģitāras skanējumu. Tomēr, izmantojot fingerpicking tehniku, dažkārt skaņa iegūst nelielu distortion efektu, kas nav visai patīkami šīs tehnikas cienītājiem.

Kopumā jāatzīst, ka Richwood veiksmīgi izdevies novērst sarkankoka ģitārām raksturīgo dūmakaino pieskaņu augstajiem toņiem. A-50 modelim piemīt Richwood raksturīgā labi balancētā skaņa, kas sākumā neliekas loģiski šādam cenas diapazonam, tomēr, paņemot rokās ģitāru, minētais fakts tikai uzmundrina.

Plusi: skaņa, kvalitāte.

Mīnusi: šajā cenas diapazonā mīnusu nav.

Aptuvenā cena:  ~ 300,00 eur

Atstāt komentāru