Ashdown Rootmaster RM-C112-220 pastiprinātājs

Ashdown Rootmaster RM-C112-220 pastiprinātājs Artis
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Cena

Kopsavilkums: Ja jums ir nepieciešams kompakts basa Combo - šis iespējams ir labākais variants.

4.1

No Britu salām nākušais Ashdown pasaulē ir pazīstams kā lielisku basa pastiprinātāju ražotājs. Tos bieži var manīt arī uz pasaulslavenu mūziķu skatuves, tādēļ šoreiz apskatīsiem vienu no Ashdown interesantākajiem Combo pastiprinātājiem – Rootmaster sērijas MAG 220 (RM-C112-220) modeli.

Ashdown piedāvā ne tikai pastiprinātājus, kas piemēroti grandioziem koncertiem, bet arī mazāka izmēra, piemēram, ABM 408 vai mazus un praktiskus treniņu pastiprinātājus, kā After Eight un Perfect Ten modeļus. Iespējams pamanīji, ka ražotājs tiem devis interesantus nosaukumus. Tā ir vēl viena no Ashdown firmas zīmēm.

Ashdown jaunā Rootmaster sērija, pēc viņu pašu vārdiem, fokusējas uz pašu galveno, kas basģitāristiem ir vajadzīgs – tonis, daudzpusīgas tembrālās iespējas, kompakts izmērs un spēcīgs skanējums. Sērijā ir pieejamas 2 galvas – 220 un 420w ar tiem piemērotiem kabinetiem, kā arī 3 dažādi Combo tipa pastiprinātāji (ar 1 x 12”, 2 x 12” un 1 x 15” skaļruņiem).

ashdown_rootmaster_3Kā jau minējām, šoreiz apskatīsim MAG-220, kas ir pats mazākais brālis Rootmaster Combo pastiprinātāju saimē. Šis pārnēsājamais pastiprinātājs ietver vienu 12” skaļruni + tweeter, tā jauda ir 200w un tas sver 22kg. Iebūvētais pre-shape tipa ekvalaizeris dod iespēju mainīt skaņas frekvenci Bass, Middle un Treble skaņas diapazonā. Liels šī pastiprinātāja plus ir tas, ka skaņa nezaudē kvalitāti Middle frekvencēs, kā citiem pre-shape tipa pastiprinātājiem, kas kvalitatīvi atskaņo tikai zemās un augstās frekvences skaņas. 

Uzreiz var pamanīt arī compressor slēdzi un kontroles pogu. Kompresors strādā nevainojami, piedodot skaņai formu un siltu noskaņu, profesionāli līdzsvarojot skaņas dinamikas atšķirības – tas nozīmē, ka skaļākie toņi tiek atskaņoti klusāk, bet klusākie – skaļāk. Lieliski piemērots tapping un slapping spēlēšanas tehnikām. 

MAG-220 ietverta distortion iespēja, kas pielāgota tieši šī pastiprinātāja skaņas diapazonam. Izmantojot šo efektu, skaidri saklausāmi basa toņi no viegla līdz pat kārtīgi “sausai” distortion efekta skaņai. Izmantojot kājas pedāli (footswitch) var ērti pārslēgties uz vajadzīgo efektu.

Ja ar iepriekš minēto vēl nav pietiekami, tad var pieminēt sub harmonics control funkciju, kas ietverta arī citos Ashdown pastiprinātājos. Būtībā tas ir efekts, kas pievieno noti oktāvu zemāk tai notij, kas tiek spēlēta. Efekts paspilgtina  basa toņus un rada daudz bagātāku skaņu. Mix control funkcija dod iespēju muzicēt ar fona pavadījumu, piemēram bungām, regulējot pavadījuma skaņas intensitāti. Lai skanējumu padarītu vēl bagātīgāku, ir iespēja pastiprinātājam pievienot papildus skaļruni.

Ashdown_Rootmaster_RM_C112_220

Apkopot priekšstatu par pastiprinātāju un tā radīto skanējumu nav vienkārši. Rootmaster MAG-220 ir tik daudz funkcijām un iespējām bagāta ierīce ar hameleona spēju pielāgoties ikvienai basģitārista idejai, ka to noteikti vajadzētu iekļaut vēlmju sarakstā, ja tiek plānota jauna pastiprinātāja iegāde.

Plusi: Lielisks skanējums un jauda kompaktā korpusā. Praktiski nav konkurentu attiecīgajā cenu līmenī.

Mīnusi: 220w jaudai iespējams prasās lielāks skaļrunis, bet to var dabūt citos Rootmaster Combo pastiprinātājos, tāpēc šo īsti nevar saukt par mīnusu. Tā kā droši var teikt, ka mīnusu praktiski nav.

Aptuvenā cena: ~ 350,00 Eur

Atstāt komentāru