Yamaha Pacifica 611 VFM

Yamaha Pacifica 611 VFM Sintija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Kvalitatīva ģitāra ar vintage izskatu un skanējumu.

4

Kopš Pacifica ģitāru līnijas izlaišanas deviņdesmito gadu sākumā, Yamaha ir piedzīvojuši globāla mēroga panākums un kārtējo reizi no jauna sevi pierādījuši ģitāru ražošanā.

No visām Yamahas ģitārām,visplašākajā mērogā atpazīstamā, visdrīzāk ir Pacifica 112, kas kā sākuma līmeņa modelis ticis mīlēts un slavināts, un tas ir tikai pelnīti. Savā cenu klasē tās noteikti ir labākās- lieliski spēlējamas, iespaidīgs, plašs, patīkamu toņu spektrs, kas piestāvēs visādos gadījumos, un tik pat kā neiznīcināms, kā ir pierādījis tas, cik daudz to lieto mācības uzsākušie, ne tik uzmanīgie bērni.

2013. gadā Yamaha mūs iepazīstināja ar Pacifica 611 – jauns vidusmēra modelis spēlētājiem, kuri meklē profesionālas kvalitātes instrumentu pieejamā cenā. Kamēr 611 bija dizainēts pārsvarā blūza un roka spēlētājiem, tam vēl aizvien piemita zīmīgā Yamaha daudzpusība, tādēļ modelis tika silti uzņemts gan no fanu, gan kritiķu puses. Tagad Yamaha ir piešķīrusi 611 modelim aprīkojuma uzlabojumus un iepazīstina ar jauno – 611 VFM.

Yamaha_Pacifica_611_VFM_visas611 VFM ir iespaidīga ģitāra. Ir patīkami redzēt tās eleganto, vintage iespaidoto izskatu, kas īpaši piestāv šīs ģitāras stilam. Ģitāra nāk ar piecām apdares iespēm- Root Beer, Translucent Black, Tobacco Brown Sunburst, Dark Red Burst unCaramel Brown. Apskatītais modelis ir Root Beer ar beigu pārklājuma iespēju – caurspīdīgu lakojumu, kas īpaši izceļ no alkšņa veidotā ģitāras korpusa struktūru un padara ugunīgāku ģitāras virsmai izmantoto kļavas koka saplāksni. Grifa galvai ir pieskaņots kļavas koka nobeigums ar vintage izskata, dzeltenīgu balējumu. Grifa virsma ir veidota no kvalitatīva rožkoka. 

Grifa profils ir mazliet biezāks kā pierasts no 112 modeļa, bet vēl aizvien ļoti ērti ieguļ plaukstā un uz tā ir viegli manevrēt. Tā lieliski ieguļ rokās un atstāj profesionāla mūzikas instrumenta iespaidu ar viscaur lieliskas kvalitātes konstrukciju un visas kontroles pogas ir ļoti parocīgi izvietotas. Pa šo cenu jūs iegūstat tiešām daudz, jo ģitāras izveidē izmantotās detaļas ir tiešām kvalitatīvas.

Yamaha_Pacifica_611_VFM_grifa_galvaĢitāra ir papildināta ar Wilkinson VS50 tremolo un Grover stīgu novilcējiem, kas ir lielisks papildinājums jau esošajam TUSQ XL augšējam slieksnim un Seymour Duncan skaņas noņēmējiem- Soapbar SP90 pie grifa, un Custom 5 pie tiltiņa, kuri piešķir klasiski siltus, tīrus, īpaširokam un blūzam piemērotus toņus. Yamaha ir attīstījusi ģitāras daudzpusību arī pievienojot push-pull toņu kloķi toņu dažādībai, kas ļauj ar vienu instrumentu panākt daudz vairāk, kas ir īpaši noderīgs dažādiem mēģinājumiem un koncertiem.

Wilkinson VS50 tremolo mazliet pārsteidza ar to, ka tas ir nedaudz stīvs un neatsaucīgs un ar to ir grūti radīt veiklākus vibrato efektus. Tomēr tas ir arī ļoti individuāli un ja nepieciešams, tremolo spriegumu iespējams mainīt un pielāgot savām vajadzībām, jo, piemēram, rokmūzikas cienītājiem stingrākais uzstādījums varētu būt tieši laikā.

Lai nu kā, kopumā ģitāra ir iespaidīga. Tā izklausās lieliski, to spēlēt ir ārkārtīgi viegli un tās vintage izskats un skanējums piestāv tās izcilajiem roka-blūza toņiem. Ņemot vērā kvalitāti un atpazīstamo zīmolu detaļas, jāsaka, ka Yamaha turpina uzturēt savu labo reputāciju ar instrumentiem, kas savu vērtību atpelna kvalitātē.

Spēlētāji, kuri ir sākuši ar, piemēram, 112 Pacifica un vēlas ko jaunāku un profesionālāku, kā arī tie, kuri vēl nav izmantojuši Yamaha ražojumus un meklē instrumentu ar kuru var variēt, īpaši blūzā un klasiskajā rokā, būs ļoti apmierināti izmēģinot tieši šo ģitāru.

Yamaha_Pacifica_611_VFM_root_beer

Plusi: vintage izskats un skanējums, atpazīstamu zīmolu detaļas, cena

Mīnusi: tremolo spriegums

Vidējā cena cena: ~ 450 eiro

Atstāt komentāru