Mayson akustiskā ģitāra MS5/S

Mayson akustiskā ģitāra MS5/S Madara
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Ja meklējat labu ''all solid'' ģitāru, noteikti apskatiet šo modeli.

4.5

Starp ģitāru ražotājiem Mayson Guitars tiek dēvēts par jaunpienācēju mūzikas instrumentu biznesā, tomēr tas strauji ir guvis plašu atpazīstamību un kvalitātes ziņā pārsit ne vienu vien populāru amerikāņu zīmolu. 

Šoreiz apskatīsim vienu no Mayson kvalitātes paraugmodeļiem, auditorium stila ģitāru – MS5/S.

Vispirms nedaudz pastāstīsim par pašu ražotāju. Mayson Guitars pirmie instrumentu prototipi tika izgatavoti 2008. gadā un kopš tā laika uzņēmums ir veiksmīgi attīstījies, pateicoties augstajai produkcijas kvalitātei un savdabīgajai filozofijai. Savu instrumentu izstrādes procesa laikā Mayson aktīvi sekoja līdzi pieprasītākajiem ģitāru zīmoliem, atlasot labākās idejas un realizējot tās savos instrumentos. Piemēram, pateicoties ražotāja Taylor ietekmei, Mayson ģitārās izmantots T-neck veida ģitāras kakls.

Mayson_MS5

Ražotāja “Mayson Guitars” inovatīvā pieeja, kas tēlaini tiek raksturota, kā “NASA meets Stradivarius“, visai precīzi atspoguļo Mayson filozofiju, kur ar klasisku standarta tipa instrumentu iespējams radīt vēl nebijušu skaņu, izmantojot jaunākās ražošanas tehnoloģijas un pievēršot uzmanību detaļām.

Visbeidzot pievērsīsimies MS5/S. Jau pirmo reizi ieraugot un paņemot rokās instrumentu, redzams, ka Mayson ģitārām izmanto savas konstrukcijas metodes, kas nepavisam nav slikti, un ģitāra izgatavota, izmantojot jaunākās tehnikas iespējas, kur kritiska uzmanība pievērsta ikvienai detaļai.

Mayson_MS5_headstockDizains un tehniskā specifikācija: pirmo reizi vizuāli apskatot instrumentu, ģitāra rada skaistu un elegantu iespaidu. Uz ģitāras galvas redzams mākslinieciski iestrādāts ražotāja logotips. Ģitārai iebūvēts caurspīdīgs pickguard, ko pirmajā brīdī pat nevar pamanīt. MS5/S ir all solid tipa korpuss, kas pilnībā veidots no koka, nodrošinot piesātinātāku un kvalitatīvāku skaņu, salīdzinot ar lētākām ģitārām, kuru korpuss gatavots no saplākšņa. 

Jāatzīst, ka MS5/S apstrādāta neticami kvalitatīvi un ikviens savienojums ir no solid tipa koka. Rožkoka ģitāras korpusa mugurpuse un sāni izskatās ļoti labi un egles koka korpusa priekšpuse ar spīdīgu apdari rada pavisam izsmalcinātu iespaidu. Sarkankoka ģitāras kakls ar melnkoka grifa virsmu un satīna apdari, kā arī lieliski izstrādātās ladas dos iespēju radīt labas kvalitātes skaņu. Ikviena ģitāras detaļa pauž kvalitāti, arī īpaši būvētie bronzas stīgu novilcējiĢitāras augšējais slieksnītis un sedls veidoti no kaula.

Kāda gan ir ģitāras skaņa? Tā, kā pirmais iespaids par ģitāru ir visai nozīmīgs, tad jāatzīst, ka ģitāra skan atbilstoši savam cenas diapazonam, lai gan, spriežot pēc izskata, tā skaņas ziņā būtu pelnījusi nedaudz vairāk. Jāatzīst, ka MS5/S izklausās īpaši labi, spēlējot džeza un blūza stila mūziku. Tā, kā MS5/S ir kompakta auditorium tipa ģitāra ar standarta 20 ladām, tad tā ideāli piemērota fingerpicking tehnikas cienītājiem.

Kopumā Mayson MS5/S ir brīnišķīga ģitāra gan apdares, gan konstrukcijas, gan skaņas ziņā. Lai gan skaņas kvalitāte ir augsta, izskats nedaudz pārspēj ģitāras skaņu, kas nebūt nav slikti. Nepārspīlējot var apgalvot, ka ar augstu precizitāti izstrādāta katra ģitāras detaļa. Jāatzīst, ka ražotājam Mayson izdevies patīkami pārsteigt ar jauno modeli esošajā cenas diapazonā.

Plusi: dizains, kvalitāte.

Mīnusi: mīnusu šajā cenas diapazonā nav.

Cena: ~ 990,00 Eur

 

 

Atstāt komentāru