Gibson SG Original elektriskās ģitāras apskats

Gibson SG Original elektriskās ģitāras apskats Maija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Jaunais SG Original sevī iemieso labāko no klasikas.

3.9

Klausoties dažos cilvēkos var rasties priekšstats, ka Gibson SG bija visu laiku sliktākā ideja, kas, dīvainas kļūdas pēc, ieguvusi ģitāras aprises. Kārnumā salīdzināts ar Telecaster, šis instruments nespēja izpelnīties ne mazākas atzinības druskas pat no paša Lestera kunga. Lai gan radīta, kā “jaunais un uzlabotais Les Paul modelis”, tai pietrūka iepriekšminētās ģitāras grācijas un elegantās izsmalcinātības. Drīz vien šīs neveiksmīgais eksperiments piedzīvoja galu, un Gibson atgriezās pie klasiskā Les Paul izskata.

Bet ne viss ir tā, kā izklausās. Lai gan SG neiemantoja viennozīmīgu atzinību no pirmā acu skatiena, tas nekad nav pazudis. Gluži pretēji, tas kļuva par roka un blūza ikonu veselai ģitāristu paaudzei, jau no tā brīža, kad 1961. gadā tika iepazīstināts ar pasauli.

Lai gan nosaukums ir jauns, šis SG modelis izskatās ļoti līdzīgs ģitārai, kas bija Gibson katalogos dažus gadus atpakaļ: vibrato aprīkota `61 Reissue versija. Taču, esmu pārliecināts, ka 2013. gada galarezultāts ir daudz cienīgāks veltījums oriģinālajam SG/ Les Paul Standarta modelim.

Jaunais SG Original sevī iemieso labāko no klasikas – 60`to gadu grifa profilu un galvu, PAF stila `57 Classic skaņas noņēmējus, double cutaway dizainu utt. Gluži vienkārši – visu, kas nepieciešams autentiska izskata, sajūtu un skaņas nodrošinājumam.

Gibson_SG_Original_1

Korpuss taisīts no augstākās kvalitātes sarkankoka, kas ir izslavēts ar savu toņu dziļumu un piesātinātību. No sarkankoka veidots arī izturīgs un rezonants ielīmētais grifs. Grifa virspuse, kā jau pierasts, gatavota no rožkoka. Nekā pārsteidzoša. Ģitārai ir paliela vintage stila grifa galva ar klasisko Gibsona perlamutra logo. Cik tas ir skaisti vai savdabīgi, katra personīgā izvēle.

 

Šoreiz pat nav nekā diži daudz sakāma par Gibsona vibrato sistēmu, lai gan tā noteikti nav perfekta, tomēr šai ģitārai tā ir pietiekami ekspresīva un dinamiska. Skanējuma ziņā ģitāra ir patiešām lieliska – toņi ir dziļi piesātināti un dziedoši. Ne velti viņa tomēr iekaroja daudzu spēlētāju sirdis. Perfekts silto un tīro skaņu balanss. Gibson 57′ Classic skaņas noņēmēji izklausās tipiski mazliet parupjajam roka skanējumam. Ģitārai piemīt īpašs, vienmērīgs, daudzveidīgs un izteikti bagātīgs toņu klāsts. Šo modeli Eiropā var iegādāties sākot no 1000 Ls / 1400 Eur.

Atstāt komentāru