Gibson Les Paul Standard 2014 elektriskā ģitāra

Gibson Les Paul Standard 2014 elektriskā ģitāra Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Labākā Les Paul ģitāras versija, kādu nācies turēt rokās.

4.6

Katru reizi, kad uzņēmums izdara kaut ko, kas nesakrīt ar Les Paul modeļa apjūsmotaju vēlmēm – forumi iekvēlojas karstās diskusijās. Taču, ja dizains ir palicis gandrīz nemainīgs vairāk nekā 50 gadus, no ražotāju puses rodas loģisks jautājums – vai ģitāru nepieciešams padarīt mūsdienīgāku, vai labāk atstāt mierā. Skaidrs ir viens, abos gadījumos būs atšķirīgi viedokļi par to ko vajadzētu vai nevajadzētu darīt.

Pēdējos gados ir redzami regulāri Standard modeļa uzlabojumi. Konkrētais 2014 gada Gibson Les Paul ir 120 gadadienas modelis, kurā veiktās izmaiņas, lai gan ne acīmredzamas, tomēr ir pašas nozīmīgākās, ko līdz šim esam redzējuši.

Ķeroties klāt pēdējam Standard modelim Gibson acīm redzami nosprieda, ka ir pienācis laiks apvienot oriģinālo dizainu ar tehnoloģiskiem jauninājumiem, tādējādi piemērojot instrumentu 21 gadsimta prasībām. Materiāli ir palikuši tradicionāli, lielākās izmaiņas skārušas tieši instrumenta korpusu – tajā esošie dobumi samazina ģitāras svaru un nenoliedzami uzlabo akustiskās īpašības. Pats korpuss un grifs ir izgatavoti no sarkankoka, kombinācijā ar kļavu (virsējam dekam). No iepriekšējiem modeļiem atšķiroties tikai ar to, ka tā “slim taper” profils tagad kļuvis asimetrisks, kā arī tā vietā, lai dekoratīvo malu izlocītu pielāgojot formai, Standard Les Paul modelim tā atrodas zem ladām, novēršot iespējamo stīgu ķeršanos.

Gibson_Les_Paul_Standart_2014

Priecīgi secināju, ka ģitāras skanējums ir palicis labāks un manāmi spēcīgāks. Abi BurstBucker Pro skaņas noņēmēji ir slēdzami ar labi pazīstamo trīs pozīciju slēdzi. Pārējie gan ir “push-pull” slēdži, ar kuriem var ieslēgt “tuned” coil tap, phase un bypass opcijas. Taču ķirsītis visam ir Gibson Min-ETune. Šī jaudīgā ierīce automātiski uzskaņo ģitāru ar vienas pogas palīdzību vienkārši lietojams un ļauj izmantot ne tikai ražotāja, bet arī paša radīto skaņojumu. Lai gan tas nebūt nav pats… nemanāmākais grifa galvas aksesuārs, tas strādā bez problēmām – ar mazu papraktizēšanos ikviens var uzskaņot, noskaņot un pārskaņot ģitāru pēc savām vēlmēm un vajadzībām.

2014_Gibson_minetune

Ģitārai nav skrāpējumu aizsargplātne. Godīgi sakot Les Paul Standard bez viņas var mierīgi iztikt. Manuprāt, tā izskatās daudz labāk bez, turklāt ļauj pilnībā novērtēt ģitāras apdari un nebojā kopskatu ar ne parāk.. skaistām skrūvju vietām.

Iepriekš minētais asimetriskais grifa profils nodrošina ļoti dabisku un ērtu pozīciju. Pirksti netiek lauzti samocītās pozīcijās, neatkarīgi no tā cik “intensīvi” vai mierīgi spēlē. Turklāt, kā jau teicu, izmatojot vibrato (īpaši augšējām un apakšējām stīgām) nav jauztraucas par to, ka tās varētu ieķerties. No praktiskā viedokļa raugoties 305 mm grifs kopā ar lielisko Gibsona Plek setapu, nodrošina to, ka stīgu džinkstēšana vai ķeršanās ir lieta, par ko tev noteikti nebūs jāuztraucas. Šo ģitāru tiešām ir kaifs spēlēt.

Testējot kop ār ar Fender Blues Junior, sākām ar humbucker režīmu – BurstBucker Pros parādīja sevi no labākās puses. Tas praktiski neatpaliek no R9 modeļa. Vismaz ne skaņas ziņā. Arī spēka ziņā Standard ir ļoti līdzīgs, atšķiras tikai mazliet asākais tonis. Pavelc uz augšu tālāko tone slēdzi un neatkarīgi no skaļuma un toņa uzstādījumiem, tas ieslēdz tiltiņa skaņas noņēmēju. Pavelc vienu vai abus volume slēdžus un attiecīgais humbuckers tiks transformēts single coil raksturīgākā tonālajā spektrā. Protams, tas nav Strat vai Telecaster skanējums, bet gan tīrāka, skaidrāka un iespējams artikulētāka paša Les Paul toņa versija.

Ģitārai ir visi Peter Green un BB King toņi. Jāsecina, ka Les Paul Standard modelī vienkopus ir apvienots vintage dizains un mūsdienu funkcionalitāte. Man ārkārtigi patīk grifs, vizuāli neredzamā, bet vienlaikus spēcīgā skaņas sistēma, tonālais spektrs, kā arī ērtā auto-tuning sistēma.

Vērtība? Paskatoties uz ģitārām, kas pieejamas līdzīgā cenu kategorijā, kā arī paturot prātā zīmolu, ko tā pārstāv, gribot negribot jāatzīsta, ka 2014 Les Paul Standard reprezentē lielisku instrumentu, kura vērtība tik tiešām atbilst tā cenai.

Plusi: Vintage toņi apvienojumā ar mūsdienīgiem uzlabojumiem ļoti pārliecinošā iesaiņojumā. Atspoguļo labu vērtību salīdzinot ar citiem tirgus piedavājumiem

Mīnusi: Nav daudz

Vidējā cena: ~ 2555,55 eur

Atstāt komentāru