Alhambra 1C Klasiskā ģitāra

Alhambra 1C Klasiskā ģitāra Maija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Perfekta izvēle iesācējiem, kuri jau sākumā vēlas spēlēt labu un skanīgu instrumentu.

3.7

Alhambra, savāds vārds ne tā? Tā sauc arī pili un cietokšņa kompleksu Andalūzijā, Spānijā. Galvenokārt zināms tā neparastā skaistuma dēļ. Šīs ģitāras pēdējo desmit gadu laikā ir ļoti attīstījušās, īpaši runājot par kopējo uzbūves kvalitāti. Alhambra ir Spāņu ģitāru ražotājs, kas sāka darboties agri 70-tajos gados, taču savu atpazīstamību starptautiskā mērogā ieguva tikai 90-to gadu sākumā. Sākotnēji cilvēki no dažādām valstīm pamatoti apšaubīja šī ģitāru ražotāja radīto instrumentu kvalitāti un izpildījumu.

Taču sākot ar 2005. gadu, situācija ļoti mainījās – pārliecinoties par instrumentu uzticamību, tie iekarojuši daudzu nopietnu ģitāristu, arī viņu skolnieku, sirdis. Salīdzinot ar Manuel Rodriguez, Alhambra mazo klasisko ģitāru tirgu iekarojusi ar godīgumu un entuziasmu, kas rezultējies ar lieliem panākumiem. Īpaši iesācēju ģitāru modeļu ziņā. Jāsaka, ka Alhambra ir paveikusi tiešām lielisku darbu, es esmu spēlējis daudzas šī ražotāja ģitāras un tāpēc varu godīgi teikt, ka šīs ir lieliskas ģitāras par to cenu, kas par tām tiek prasīta.

Alhambra_1C

Alhambra 1C ir viņu pirmais modelis – lētākais no šī ģitāras ražotāju ģimenes. Pieejami divi veidi: sarkanais ciedrs vai egle. Lai gan egle skan gaišāk, ciedra solid top ģitārai ir siltāks, mistiskāks un daudzdimensionālāks skanējums. Ģitāras grifs, aizmugure un sāni ir veidoti no sarkankoka, kas nav nekas neparasts. Savukārt, grifa virspusei izmantots indiešu rožkoks. Stīgu novilcēji izgatavoti no niķeļa un tiem agrāk vai vēlāk vajadzēs atrast aizvietotājus.

Vizuāli šis modelis ne ar ko neatšķiras no citu ražotāju budžeta sēriju klasiskās ģitāras solid top modeļiem. Arī skanējuma ziņā nevar piesieties, bet arī kaut ko izcelt uz pārējo fona būs pagrūti. Kopumā gan jāatzīst, ka Alhambra 1C ģitāras ir vienas no labākajām lētā gala solid top gičām. Perfekta izvēle iesācējiem, kuri jau sākumā vēlas spēlēt labu un skanīgu instrumentu.

Alhambra_1C_back

Pati svarīgākā lieta pērkot klasisko ģitāru ir nepaļauties uz citu attieksme, bet gan uz faktiem un objektīviem pierādījumiem. Jebkura zīmola ģitāra, lēta vai dārga var izklausīties briesmīgi, ja piegādes laikā ir satraumēta vai gadījies rūpniecisks brāķis. Tādēļ svarīgāk ir skatīties, lai ģitāra tev patiešām patīk un ir atbilstoša. Turklāt jāatceras, ka klasisko ģitāru jo īpaši ietekmē temperatūras izmaiņas, tāpēc piedomā arī par to kā tu viņu uzglabā un vai soma ar ko tā tiek pārvietota ir gana piemērota.

Plusi: Cena, skanējums.

Mīnusi: Nedaudz var “piesieties” pie kvalitātes.

Vidējā cena: ~ 230,00 Eur

Atstāt komentāru