Kopsavilkums: Ar ierobežotu budžetu, Soundsation DG200CE būs laba izvēle, kas patīkami pārsteigs ar savu skanējumu.
3.4
Ļoti svarīgs kritērijs ģitāru izvēlē, neatkarīgi no tā vai esam iesācēji vai jau zinošāki spēlētāji, ir instrumenta cena. Šajā gadījumā pieejamā cena ir papildus kritērijs, kas nosliec svaru kausus par labu DG200CE iegādei. Skaņas ziņā Soundsation DG200CE akustiskā ģitāra patīkami pārsteidz – noteikti to rekomendētu cilvēkiem, kas jau kādu brīdi spēlē un no instrumenta sagaida mazliet vairāk par to, lai tam būtu sešas stīgas, ko patrinkšķināt.
Ģitāras koptēls ir patīkams. Protams, krāsu var relatīvi viegli apbružāt, bet visādi citādi neizskatās, ka tā būtu viegli traumējama. Korpuss gatavots no egles koka. Šis modelis ir pieejams 2 versijās – DG200 un DG200CE, atšķirība ir vienīgi tajā, ka DG200CE ir ar cutaway griezumu un aktīvo elektroniku. Turklāt DG200 modeļi ir pieejami četrās dažādās krāsās – zilā, naturālā, melnā vai sunburst tonī. Nekas ļoti oriģināls, taču domāju, ka piekritīsiet, ja teikšu, ka šajā cenu kategorija dizainiskas nianses nav pirmā prioritāte. Grifa virspuse, kā jau šādām ģitārām pierasts, gatavota no rožkoka, stīgu novilcēji – hromēti.
Svarīgākie plusi, ko būtu vērts pieminēt ir instrumenta kopējā spēlējamība – gičai ļoti ērtas ladas, kas to padara stipri vien pievilcīgāku manās acīs. Arī kopējā DG200CE kvalitāte ir neslikta. Nav nekādu acīs lecošu, pamanāmu defektu vai paviršību, stīgu novilcēji ļoti labi pilda savas funkcijas un galvas sāpes neizsauc. Skaņojums turas labi.
Tagad pie mīnusiem – ja teicu, ka lielu brāķu nav, tad .. tad varu piemetināt to, ka mazie gan ir. Protams, tās ir tikai sīkas nianses, kas mazliet pabojā koptēlu. Konkrēti šai ģitārai tās bija mazas apdares paviršības grifa un grifa galvas savienojuma vietās, kā arī dzeltenīgā, jeb vintage white krāsā veidotā korpusa apšuvuma mala, kas izskatās diezgan nepievilcīgi. Bet tas gan vairāk ir gaumes jautājums.
Par “Soundsation” neko daudz nav nācies dzirdēt. Konkurence tirgū ir pietiekami sīva, lai šādas “sākuma gala” firmas īpaši neizceltos. Lai vai kā, informācijai varu pastāstīt, ka tā ir itāļu kompānija, dibināta 2005. gadā, kas nodarbojas ar dažādu mūzikas instrumentu ražošanu, to skaitā arī akustisko ģitāru. Produkcija tiek ražota rūpnīcās Ķīnā, kā jau lielākajai daļai firmu.
Gala spriedums: Kopumā ģitāra man patīk. Kā jau teicu – labs iesācēju instruments. Viens no lielākajiem plusiem tajā noteikti ir Belcat SNT-4 skaņas noņēmējs, kas sevī iekļauj gan ģitāras skaņotāju, gan plašas skanējuma regulācijas iespējas. Skaņa ir gana spēcīga, tīra un artikulēta. Ar ierobežotu budžetu, Soundsation DG200CE būs laba izvēle, kas patīkami pārsteigs ar savu skanējumu.
Plusi: spēlējamība, skaņa.
Mīnusi: paviršas nianses apdarē.
Vidējā cena: ~ 100,00 Ls (~ 145 eur)