Schecter Banshee 6 FR Passive elektriskā ģitāra

Schecter Banshee 6 FR Passive elektriskā ģitāra Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Perfekti piemērots metālam un smagajam rokam, lai gan nešaubos, ka savu skanējumu varētu atrast arī citu žanru pārstāvji.

4.2

Vairāk nekā trīs desmitgades, Schecter ir ieguvis atzinību no tādiem roka ģitāristiem, kā Pīts Taunšends un Roberts Smits. Lai vai kā, liekā daļa kompānijas fanu, ieskaitot Synyster Gates un Džefu Lūmisu, ierindojas metāla nometnē. Izskatās, ka jaunā Banshee 6-FR stabili pārstāv šo pozīciju.

Gičas uzbūve ir iespaidīga. Precīzāk – iespaidīgas ir tajā izmantotās detaļas. Tai ir Groover Rotomatic skaņotāji, oriģinālais Floyd Rose 100 sērijas locking vibrato un pārītis Seymour Duncan humbuckeri  (aktīvajam Banshee 6 FR ir pieejams EMG 81/85 combo). Papildus tam visam nāk Coil-Split slēdzis, ar tā palīdzību ir iespējams pārvērst humbuckerus par single coil skaņas noņēmējiem.

Skanējuma ziņā arī viss ir līmenī. Ģitāras korpuss gatavots no alkšņa apvienojumā ar kļavas virsējo deku. Ģitāras kakls – riekstkoka un kļavas lamināts ar melnkoka grifa virspusi. Starp citu, Banshee 6 FR ir liektais grifs, kas ir diezgan bieži sastopams starp solo gičām. Grifa platums mainās no 305 mm zemākajām ladām, līdz 406 mm augstākajās, kopā ar double cutaway dizainu to ir super ērti spēlēt. Ar šo ģitāru viss ir vienkārši – nekāda piepūle, brīva piekļuve jebkurai ladai. Uzslavas arī Floyd Rose tremolo – vienalga, ko tu tam dosi, viss skanēs lieliski.

schecter_banshee_6_fr_passive_sunburst

Tagad par toņiem. Pašsaprotami, ka pirmais ar ko sākām bija distortion kanāls un tiltiņa Seymoure Duncan JB SH4 skaņas noņēmējs. Tieši ar Seymoure Duncan lietošanu Banshee nopelna atzinīgu sitienu uz pleca, ne velti JB SH4 ir vieni no populārākajiem skaņas noņēmējiem pasaulē – izcils toņu skanējums zemajiem rifiem.

Tomēr ģitārai ir arī mazliet maigāka puse – grifam tuvākais 59 SH-1N ir silts un plūstošs, turklāt izmantojot coil–split iespēju, atklājas nedaudz sašaurinātāks, precīzāks tonis, kas vairāk atbilst klasiskajam single coil skanējumam. Ja par kaut ko vajag pasūdzēties, tad vienīgais, kas nāk prātā ir tas, ka single coil ir drusku griezīgs, bet no otras puses – tos toņus var uztvert arī kā bonusu. Atkarīgs no gaumes.

Kopsavilkums: ar visu iepriekšminēto – Banshee ir trāpījis desmitniekā. Ļoti labs instruments, ļoti laba kopējā kvalitāte un laba cena. Perfekti piemērots metālam un smagajam rokam, lai gan nešaubos, ka savu skanējumu varētu atrast arī citu žanru pārstāvji.

Plusi: Lieliskas sastāvdaļas. Izcila spēlējamība. Augsta kopējā vērtība.

Mīnusi: Single coil toņi ir mazliet griezīgi.

Vidējā cena:  ~ 700 Ls (~ 1000 eur)

Atstāt komentāru