Kopsavilkums: Šie nudien ir ļoti labi, atsaucīgi šķīvji ar tīru skaņu un lielisku cenu. Ir vērts skatīties.
4
Meinl Classic šķīvji tiek ražoti jau no 1996. gada. Tas ir uzticams un ekonomisks Euro style B8 bronzas šķīvju klāsts. Bija laiks, kad visi kārtīgi šķīvji tika izgatavoti no B20 bronzas, tad Paiste iepazīstināja ar B8 un šodien Meinl un Paiste, nedaudz vairāk nekā citi ražotāji, eksperimentē ar dažādiem bronzas sakausējumiem. Meinl Classic Custom sērijas šķīvji ir B10 bronza. Meinl savu ražošanas procesu raksturo, kā “high tech computerised”. Šķīvji ir apstrādāti hammering tehnikā, pulēti un ar izteiktu spīdumu, izskatās akurāti un profesionāli. Piedāvājums sastāv no 18, dažāda izmēra un veida šķīvjiem, kas ir kategorizēti, kā Medium vai Powerful.
Šī neapšaubāmi ir interesanta sērija. Sāksim ar crash šķīvjiem, galu galā tie ir vismazāk strīdīgie. Mums viņi patīk – tīri, atsaucīgi, efektīvi un ar pievilcīgu toni. 16” un 18 collu medium škīvji likās pārsteidzoši smalki, izteikti ātri un atsaucīgi pat, ja bungu vālītes tos tik tikko aizskārušas. Arī 16” izklausās nepieklājīgi labi, ar izteikti trashy toni.
18” un 20” powerful šķīvji ir gaišāki un piesātinātāki, bet vienlīdz eksplozīvi, taču 20” ir mazliet komplicētāks un ar interesantu pēcskaņu. Abus, gan 20, gan 18 collīgos šķīvjus, ļoti labi var izmantot arī kā crash–ride, piešķirot tiem lielāku daudzveidību vieglāku spēlētāju vidū. Kopumā jāatzīst, ka visiem crash šķīvjiem ir ļoti laba projekcija un skaņas noturība.
Nākamie apskatam ir paredzēti trīs splash šķīvji – 8”, 10” un 12”. Pirmais gan ir par mazu, lai no tā varētu izdabūt kaut ko vairāk nekā īsu, spalgu sitienu. 10” splash manāmi atšķiras – pieklājīga skaņa ar vidēju noturību. Runājot par ride, jāsaka, ka tie mūs uzrunāja vismazāk. Mums patika 20” medium, bet ne pārāk sajūsmināja divi powerful (20” un 22”) šķīvji. Varbūt tāpēc, ka labu un lētu ride šķīvi uztaisīt ir grūtāk nekā crash? Bet tās laikam ir spekulācijas par acīm redzamo…
Arī Rides ir komplicēti, un labiem eksemplāriem jābūt asiem un pilnīgiem. Šie tādi nebija. Tie ir diezgan pasmagi, bet izklausās nīkulīgi un sausi. Veikli reaģē, bet tonim trūkst dziļuma. Izklausās pieņemami, ja tiek spēlēti ar smagām/masīvām vālītēm, kas ir diezgan loģiska izvēle šajā gadījumā, bet tomēr… skaņa ir pārāk virspusēja. No šiem trim, labākais bija 20” medium.
Mazliet kritikas veltīsim arī hi-hat, kas šķiet nedaudz par klusu. 14” medium izklausījās diezgan maigs, dziļš un ne pārāk skaļš (aizvērtā veidā), taču mazliet pavērtam – tam ir gana daudz jaudas. Spēlējot agresīvāk, tie iegūst foršu, saturīgu toni, kas ir daudz gaišāks par iepriekšējo. Cita runa ir 15” medium. Aizvērtā veidā ir jābūt uzmanīgam ar kreiso kāju, citādi gadās dzirdēt savādas spalgas gaudas un īpatnēju pieskaņu. Tāpat, kā ar 22” powerful ride, izskatās, ka arī šos hi hats labāk spēlēt smagi, izmantojot jumbo vālītes. Paverot vaļā dabūsi labu, masīvu un dziļu ritmu.
Pēdējie palika divi china – 16 un 18 collas. Lai gan gaidījām, ka tie būs trausli un visai.. nejēdzīgi, patiesībā tie ir vieni no labākajiem china šķīvjiem, ko esam redzējuši! Skan izcili.
Plusi: Izcila budžeta klases sērija, īpaši vērtējot kvalitāti un skaņu. Īpaši labi ir crash un china.
Mīnusi: Power ride ir pārāk virspusēji un izklausās diezgan nepatīkami. 8” splash trūkst skaņas noturība.
Cena: Sākot no ~ 60 Eur par splash šķīvi līdz pat ~ 500 Eur par Classic Custom komplektu.