Kopsavilkums: Dārgs, bet labs. Basisti spēs novērtēt!
4.1
Markbass jau paspējis saražot vairākus, aizraujošus kompaktos basa pastiprinātājus. Jaunākais ražojums, Bass Multiamp, piedāvā pastiprinātāju gan mono, gan stereo versijās. Šeit sīkāk apskatīsim mono modeli.
Markbass Multiamp pastiprinātājs ir bagātīgi aprīkots ar dažādiem efektiem, režīmiem un iespējām – sākot ar klasiku, līdz visam, kas nepieciešams, lai varētu pilnvērtīgi un radoši izpausties. Tam ir 12 amp modeļi, katrs kontrolējams ar priekšējā panelī esošajiem gain, low, mid low, mid high, high un master volume slēdžiem. Sarakstā iekļauti arī uzņēmuma Little Mark III un Big Bang, kā arī Fender, Sunn, Marshall, Ampeg un citi ražotāji. Šie efekti sevi laika gaitā pierādījuši, īpaši toņu skaidrības un dzidruma ziņā.
Tam ir arī 15 pielāgojami efekti, tostarp, chorus, flanger, delay, phaser, reverb, synth, filters un octaver – viss kas atraktīvam basģitāristam nepieciešams, lai sasniegtu iekāroto skanējumu. Turklāt pieslēdzot PA vai mixing board ir iespējams izvēlēties starp 8 vintage un modern kabineta simulācijām. Priekšējam panelim ir 1/8” jack austiņu pieslēgšanai, lai varētu trenēties nevienu netraucējot.
Aizmugurējā panelī atrodas 1/4” un 6,3″ izeja skaļruņiem, XLR izeja, MIDI jack, lai varētu pieslēgt kājas kontrolieri, serial/parallel efect loop un USB ports. Viss ir vienkāršāk nekā izskatās. Sākotnēji paskatoties uz slēdžu un ligzdu pārpilnību, radās priekšstats par mokošu iedziļināšanos pamācībās, patīkami, ka kļūdījos – tā lietošana tomēr ir relatīvi vienkārša. LED displejs parāda astoņus lodziņus, no kuriem katrs var atspoguļot vienu efektu, amplifier, vai kabineta moduli. Vienkārši izvēlies vajadzīgo lodziņu, izvēlies solid state tube vai vintage pogu, lai iegūtu attiecīgo pastiprinātāja moduli. Lai novietotu efektus priekšā pastiprinātāja modulim, pirmos divus lodziņus izmanto efektiem, pēdējo – pastiprinātāja modulim.
Lielākajai daļai efektu ir pielāgojami parametri. Turklāt, ja tev ir efekts bez kura nu pilnīgi un galīgi nekā nespēj iztikt, tu vari izmantot send/return patch kopā ar pastiprinātāja efektu cilpu, lai to pievienotu signālu ķēdei. To visu var saglabāt vai nu paša pastiprinātāja atmiņā, vai atsevišķā SD kartē.
Es saslēdzu Bass Multiamp ar Fender Jazz un Ampeg SVT Classic 8×10 kabinetu. Pirmos četrus lauciņus aizpildīju ar compressor, chorus, phaseser un Markbass Big Band amp model. Starp citu, Big Bang skanējums un radītā sajūta ir tieši desmitniekā – tonis biezs, saturīgs, ar vētrainu, spēcīgu vidus spektru. Arī pielāgojot EQ nerādās ne mazākās problēmas vai toņa disbalanss. Četri tube-amp dinamikas un low-end dziļuma ziņā ir iespaidīgi. Turklāt, katrs no tiem ir ar reālistiskām tonālajām īpašībām. Piemēram, Blue `70 (par pamatu ņemts Ampeg SVT “Blue line”, septiņdesmito gadu sākumā), dod raupju, aizsmakušu toni un visaptverošu, siltu low-end – tieši tādu, kāds padarīja oriģinālo Blue line skanējumu tik patīkamu. TTE 500 Randy Jackson signatūrā modeļa emulācijas dod ārkārtīgi jūtīgu midrange.
EQ un Volume paši sevi pārstata katru reizi, kad pārslēdzies starp amp modeļiem, dažreiz rezultējoties pēkšņos skaņas pārlēcienos, īpaši, ja pirms tam tas bija relatīvi klusu (par to nebūtu jāuztraucas, ja Bass Multiamp nebūtu tik jaudīgs, taču tas ir). Arī pielāgot efektus ir elementāri. Katrs efekts piedāvā līdzīgus parametrus, piemēram wet/dry mix priekš chorus un threshold/relese priekš compressor. Taču Markbass neaprobežojas ar to vien, piemēram, piedāvājot iespēju iestatīt chorus intensitāti atsevišķi augstajiem un zemajiem reģistriem.
Markbass nav pārspīlējis apgalvojot, ka izveidojis lielisku viss-vienā skatuves/studijas pastiprinātāju basa spēlētājiem, tomēr tas ir diezgan padārgs, lai gan no otras puses… viņa vērtība pilnīgi noteikti ir cenai atbilstoša. Gan toņu klāsts, gan to skanējums ir satriecošs! Viss kopā padara Markbass Multiamp par visai iespaidīgu kompanjonu.
Plusi: Jauda, lietošanas ērtums, skaņa
Mīnusi: footswitch tikai caur MIDI kontrolieri
Aptuvenā cena: ~ 1600,00 Eur