Epiphone 1962 Sheraton E212T pusakustiskā ģitāra

Epiphone 1962 Sheraton E212T pusakustiskā ģitāra Matiss
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Ne katrs spēs novērtēt šī instrumenta burvību.

3.8

Lielākajai daļai Zemes iedzīvotāju semi-hollow, double-cutaway Epiphone ģitāras radīs momentānas asociācijas ar leģendārajiem The Beatles. Lai gan īsti līdz galam neizprotu Gibsona motivāciju izlaižot 1962. gada Sheraton E212T 50-tās gadadienas modeli, prieks, ka viņi to ir izdarījuši. No pirmā acu uzmetiena ģitāra atgādina perfektu džentlmeni. Turklāt, tai piemīt visas labākās vintage instrumenta kvalitātes – gan skaņas, gan izskata ziņā.

Uzreiz pamanāms, ka Epiphone strādājuši vaiga sviedros, veltot uzmanību perfekcijas sasniegšanai katrā, pat niecīgākajā, detaļā. Rezultātā ir radīta ģitāra, kas nezaudē savu luksusa statusu pat pēc tuvas un piekasīgas apskates. Klasiskais stils atgādina abu – gan Sheratona, gan Gibsona ES335 modeļu klātbūtni.

Sheraton virsējais deks, aizmugure un sāni ir gatavoti no kļavas lamināta. Pats ģitāras korpuss ir veidots izmantojot centra bloku, dodot instrumentam papildus saturu un svaru. Vienlaicīgi tas kalpo par montāžas pamatu skaņas noņēmējiem un hardware, kā arī uzlabo tonālo intonāciju un palīdz cīnīties ar nevēlamiem trokšņiem, kas, kā paši zinat, bija plaši izplatīta problēma Casiono un 330-to modeļu vidū. 

Atturīgākiem cilvēkiem uzkrītoši apzeltītās detaļas varētu šķist pārāk ārišķīgas, iespējams īpaši runājot par cherry red modeli. Nu, tam pat varētu piekrist, bet ja skatāmies vintage sunburst versiju – zeltainās daļas ir tieši tas, kas nepieciešams. Gaumīgs papildinājums, kas lieliski izceļ sunburst toņu krāsu pāreju.

Epiphone_1962_Sheraton_E212T

Kopējā instrumenta kvalitāte ir spīdoša. Vienīgā mazā nianse, kur teorētiski (uzsvars uz teorētiski) varētu piekasīties kāds īpaši kašķīgs indivīds, ir pāris paviršākas detaļas ap f-veida skaņas caurumiem. Rožkoka grifa virspuse ir nostrādāta nevainojami, un katra medium-jumbo lada nemanāmi saplūst ar sarkankoka grifu, turklāt to visu papildina perlamutra dekoratīvo elementu ielaidumi. Patiešām skaists darbs. Aizmirsu pieminēt, ka grifs ir ērtajā “60`s slim taper” formā. Attiecīgi, tas ir mazliet plakanāks nekā citiem 60-to gadu 335 sērijas modeļiem.

Paldies Epiphone, kas nesāka ekonomēt uz ģitāras hardware rēķina un tās pamatkomplektācijā tomēr iekļāva Gibsona veidotos mini humbucker skaņas noņēmējus ar alnico 2 bar magnētiem. CTS kontroles slēdži ir atsaucīgi un viegli pielāgojami, ļaujot kvalitatīvi izmantot gan toņu, gan skaļuma piedāvāto amplitūdu. Grover skaņotāji ir lieliski – gan izskata, gan funkcionalitātes ziņā. Bet pati foršāka lieta, manuprāt, ir stilīgais, art-deco stila Frequensator tailpiece, kas pagarina pēdējās trīs stīgas par aptuveni astoņiem centimetriem. Pēc jūsmīgā apraksta, nav grūti noprast, ka ģitāra man šķiet vairāk kā pievilcīga. 

Epiphone_50th_Anniversary_1962_Sheraton_E212T_CH

Arī skaņas ziņā Sheraton tur līmeni, radot iepriecinoši dzīvīgu un enerģisku toņu klāstu. Tiltiņa skaņas noņēmējs ir niansēts, daudzpusīgs un ļoti atsaucīgs, padarot ģitāru piemērotu gan ambicioziem soliņiem, gan sarežģītu akordu spēlēšanai. Savukārt, mini humbucker outputs liekas, kā radīts semi-hollow tipa gičai. Tas nav tik specīgs un basīgs, kā PAF skaņas noņēmēji, bet tajā pašā laikā tas ir gana jūtīgs un piesātināts, lai varētu pilnībā izmantot hollow body tipa ģitāru akustiskās priekšrocību. Grifam tuvākajam skaņas noņēmējam ir ļoti specifisks, silti dziedošs skanējums, kas tomēr saglabā skaidru skaņu definējumu un nenosmok. Pārsteidzošā kārtā, tas dod tādu pašu harmonisko niansētību, ka tiltiņa skaņas noņēmējs.

Tomēr, ne pārāk iepriecinošā vēsts, šis instruments nav perfekts – tam ir problēmas ar skaņojuma noturību, ko īpaši to var just garākos mēģinājumos.

Plusi: Izcili skaņas noņēmēji, plašs toņu klāsts. Spoža kvalitāte par lielisku cenu. Izskats.

Mīnusi: Skaņojuma nenoturība

Vidējā cena: ~ 500,00Ls (~ 700 eur)

Atstāt komentāru