Iespējams, daļa ģitāristu uzskata spēles tehnikas treniņus par garlaicīgiem, tomēr tos nevajadzētu novērtēt par zemu. Kvalitatīvs treniņš reti būs garlaicīgs, ja vien tiek uzstādīts mērķis attīstīt noteiktu tehniku vai ko citu, kas nepieciešams ģitārspēlei. Šoreiz tiek doti daži padomi ko ievērojot, iespējams piešķirt tiem lielāku vērtību. Trenējoties ģitārspēli, sekojiet līdzi, lai visus dotos ieteikumus ievērotu vienlaicīgi.
1. Apzinieties savu ģitārspēles līmeni.
Nevienam nav noslēpums, ka ģitārspēli nepieciešams trenēties pakāpeniski. Svarīgi izvēlēties atbilstoša līmeņa vingrinājumus savam ģitārspēles līmenim. Ģitārspēles iesācējam nebūtu vēlams spēlēt augstāka līmeņa vingrinājumus. Tāpat arī pieredzējušam ģitāristam spēlēt iesācēju līmeņa vingrinājumus būtu tikai nelietderīga laika izniekošana.
2. Uzstādiet sasniedzamus mērķus.
Ieteicams katram vingrinājumam uzstādīt konkrētu mērķi, ko ar šo vingrinājumu panākt, jo bezmērķīgi treniņi palēnina mācību procesu. Kad esat realizējuši vienu mērķi, uzstādiet nākamo – mazliet sarežģītāku. Šāds domāšanas veids palīdzēs izvairīties no sarūgtinājuma, kas varētu rasties iesācējiem, uzstādot savam spēles līmenim nesasniedzamus mērķus.
3.Treniņu laikā veltiet pilnu uzmanību spēlēšanai.
Jo lielāka uzmanība tiek pievērsta ģitārai vingrinājuma spēles laikā, jo labāk. Ja trenējaties spēlēt ģitāru ar fonā ieslēgtu televizoru, tad negaidiet, ka prasme uzlabosies. Jebkas, kas novērš uzmanību ģitārspēles laikā, mazina treniņa efektu.
4. Izaiciniet sevi.
Ja esat apguvuši vingrinājumu un spējat to nospēlēt bez piepūles, noteiktā tempā, tad no tā turpmāk vairs netiks gūts vēlamais efekts. Noderīgi izvēlēties tādu vingrinājumu, kuru sākumā ir grūti nospēlēt pareizi un atbilstoši. Protams, ka nav jāizvēlas pārāk augsta līmeņa vingrinājumus, bet nav jēgas arī no pārāk vienkāršiem. Kad vien vari nospēlēt vingrinājumu bez piepūles, vienkārši palielini grūtības pakāpi. Pakāpeniski palielinot grūtības pakāpi, spēles prasmi iespējams tikai uzlabot.
5. Esiet pacietīgi.
Ieteicams ģitārspēles sākumā sevi nesalīdzināt ar citiem ģitāristiem, jo ikviens mācās atšķirīgā tempā. Protams, dažkārt trūkst pacietības, lai vienu vingrinājumu vai dziesmu vairākas reizes spēlētu lēnām, tomēr tam ir liela nozīme spēles tehnikas attīstīšanā, jo bez atbilstoši izstrādātas spēles tehnikas, ātrumā spēlēts skaņdarbs skan slikti.
6. Trenējoties izmantojiet metronomu.
Metronoms palīdz uzturēt nepieciešamo tempu, kā arī padara vingrinājumu spēli aizraujošu, jo spēlējot ir svarīgi uzturēt pastāvīgu tempu, īpaši grūtākos vingrinājumos. Tomēr pārāk neaizraujieties ar to un patrenējieties arī bez metronoma, lai attīstītu savu ritma izjūtu.
7. Ģitārspēles treniņš nenozīmē tikai dziesmas spēlēšanu.
Ģitārspēles treniņiem labāk ieteicams izmantot tiem domātus vingrinājumus, nevis tikai spēlēt dziesmu akordus – tādā gadījumā iemācīsies spēlēt tieši konkrētās dziesmas, bet tehnika netiks pilnveidota. Vēlams sadalīt laiku, kas tiek veltīts gan vingrinājumu spēlei, gan dziesmu spēlei, savam priekam.
8. Veltiet treniņiem pietiekami daudz laika.
Internetā pieejams plašs informācijas klāsts, visdažādākajiem ģitārspēles vingrinājumiem, ikviena līmeņa ģitāristam. Bieži ģitārspēles iesācēji vairāk laika velta vingrinājumu meklēšanai, kā pašam treniņu procesam. Jāsaka, ka “ideālo” vingrinājumu neatradīsiet, tādēļ nav vērts pārcensties meklējumos un labāk šo laiku veltīt ģitāras spēlēšanai.
9. Trenējieties regulāri.
Svarīgākais ir regulāri trenēties ģitārspēli. Ja nav iespējams to darīt katru dienu, tad būtu ieteicams to darīt vairākas reizes nedēļā. Lietderīgāk treniņu procesu plānot biežāk un īsāku laiku, nekā vienu reizi nedēļā divas stundas. Nozīmīgi nepieļaut pārāk ilgus pārtraukumus (dienās) starp treniņiem, citādi iepriekš apgūtais būs jāmācās no sākuma, jo tieši regulāras nodarbības vislabāk nostiprinās zināšanas un prasmes, kas vēlāk tiek pielietotas automātiski un kalpo kā bāze augstāka līmeņa zināšanām.