PRS SE STD 24 elektriskā ģitāra no Paul Reed Smith

Paul Reed Smith Guitars pirmo reizi iepazīstināja ar oriģinālo PRS Standard 24 ģitāru jau 1985. gadā un kopš tā laika modelis kļuvis par klasisku elektriskās ģitāras etalonu. Tomēr PRS (Paul Reed Smith) neguļ uz lauriem un turpina attīstīt savus instrumentus, tādēļ šogad ražotājs iepriecina ar SE Standard 24 sērijas ģitārām. Mērķis bija viens – radīt lētu ”budžeta” modeli, kurā tiktu maksimāli izmantots augstākās kvalitātes ģitāru detaļas. Noskaidrosim, vai šis modelis attaisno savu izcilo nosaukumu. 

Ja pirmo reizi dzirdi par PRS, tad piebildīšu, ka minētais ražotājs tiek uzskatīts par vienu no prestižākajiem augstas kvalitātes ģitāru ražotājiem Amerikas Savienotajās Valstīs jau vairāk nekā 30 gadus. Lai arī citi SE sērijas modeļi ražoti Korejā, nevis Indonēzijā, kā jaunie SE STD 24, nav nekāda pamata šaubām par zemāku produkcijas kvalitāti.

prs-se-std-24SE standard 24 uzbūvē ietverts klasisks double cutaway dizains ar sarkankoka korpusu. Ģitārai ir rožkoka grifa virsma, ko interesanti papildina putnu motīva inkrustācijas. Modelis pieejams tādos toņos, kā sunburst, necaurredzami melns, caurspīdīgi zils, platīna, kā arī ķirškrāsas tonī. Jāpiebilst, ka ģitāras dizains līdzinās dārgāko ASV ģitāru modeļu dizainam.

Ģitāras skaņas kvalitāte ir visai ievērojama attiecīgajai cenai. Protams, ka ērti ir pieejamas augšējās ladas, pateicoties ierastajam ģitāras korpusa izliekumam. Gan akordu, gan lead daļas spēlēšana ir komfortabla visā instrumenta skaņas diapazonā. Patīkami klausīties PRS tremolo efektu, kas skan viegli un līgani. Skaņas ziņā ģitāra skan labāk, nekā varētu sagaidīt, pateicoties HFS Treble un Vintage Bass humbucking tipa skaņas noņēmējiem un push-pull coil tap slēdzim. Papildus tam skaļuma, toņa un 3 pozīciju pārslēdzēja kontroles funkcijas nodrošina tīru toņa skanējumu ikvienā skaņas dinamikas diapazonā.

Kopumā, šis ir viens no tiem gadījumiem, kad ģitārai grūti atrast ko negatīvu, pateicoties relatīvi zemajai cenai (~600,00 Eur). Lai arī kā censtos ierobežot entuziasmu par šo instrumentu un izvērtēt to ar “vēsu prātu”, SE Standard 24 modelis noteikti piesaista uzmanību un, iespējams, ir viens no labākajiem starter-budget modeļiem, kāds jebkad ticis radīts.

PRS_SE_STD_24

One Comment

  1. marcus
    at 16:19 - Reply

    varu tikai ieteikt šīs firmas ražojumus, tiešām labas ģitāras!

Atstāt komentāru