Kā izvēlēties bungas

VPlaukts_bungas4ispirms jums vajadzētu saprast, kādas bungas ir piemērotākās jums, atkarībā no tā, cik nopietni tam vēlaties pieiet, kādos apstākļos būs iespēja praktizēties, vai tas vienkārši var būt gaumes jautājums.

Ir divi galvenie bungu veidi:

Akustiskās  bungas. Tas ir vispopulārākais bungu veids un ir daudz skaļāks kā, piemēram, elektroniskās bungas, tādēļ to spēlēšanai būtu vēlama skaņas izolācija, vai vismaz kāda izolētāka telpa, lai netraucētu mājiniekiem vai kaimiņiem. Akustiskās bungas arī aizņems vairāk vietu telpā.

Elektroniskās bungas. Tās ir izmērā mazākas, klusākas un ir vieglāk izmantojamas, jo nav jāsatraucas par to skaņošanu. Elektroniskās bungas ir ieteicamas iesācējiem, kuri knapi prot spēlēt. Spēlējot nav nepieciešama skaņas izolācija, jo tām ir iespējams regulēt skaļumu.

Cik lielu bungu komplektu izvēlēties?

Šai izvēlei jābūt balstītai uz telpas izmēriem, kurā bungas atradīsies un cik profesionāls bundzinieks jūs vēlaties kļūt. Pats minimums ir četru daļu komplekts- basa bunga, solo bunga, grīdas toms un uz rāmja stiprināmais toms, bet izplatītākais ir piecu daļu komplekts, kurā ir divi uz rāmja stiprināmie tomi (augstais un vidējais). Atcerieties, pat ja sākumā pērkat mazāku bungu komplektu, jūs to vēlāk varat papildināt.Perk_bungas

Izmaksas. Iegādājoties bungas, ir svarīgi apzināties, kādas ir jūsu finansiālās iespējas, iegādājoties bungas. Lētākos bungu komplektus var iegādāties sākot no 200 eiro, dārgākie maksā līdz pat vairākiem desmitiem tūkstošu eiro.

Izvēlieties kādu skaņu vēlaties savām bungām.

Bungu komplektu ražošanā tiek izmantoti dažādi koki un no tiem veidoti saplākšņi, kas arī nosaka, kāda būs bungu skaņa. Kļavas korpuss veido dziļākus zemos toņus kā, piemēram, bērza korpusi, kas ir pazīstami ar to augstākajām frekvencēm. Jo biezāks korpuss, jo vairāk tas nosargā skaņas diapazonu.

Lielākā daļa bungu korpusu ir veidoti no koka. Lai arī ir dažādi apstākļi, kas ietekmē bungu komplekta cenu, tajā izmantotais koka tips to ietekmē visvairāk. Jo retāks koks, jo tas ir dārgāks, līdz ar to dārgākas ir arī bungas, kurās tas izmantots. Taču tas nenozīmē, ka dārgākais bungu komplekts arī izklausīsies vislabāk. Katrs pats ir noteicējs tam, kāda skaņa jums šķiet vispatīkamākā un tieši tam ir jāseko izvēloties sev bungas.

Atstāt komentāru