Sēdēšana un pozīcija

PozicijaBieži vien bundzinieka sēdēšanas manierei netiek pievērsta pietiekoši liela uzmanība, jo tā šķiet tik pašsaprotama, taču tā var izrādīties kļūda, īpaši uzsākot mācības. Izvēlētā sēdēšanas maniere būs noteicošā, kas mācību procesu spēs atvieglot vai sarežģīt.
Tātad, lai sāktu visu saprātīgi un pareizi, izskatīsim pamatus. Uzreiz jāpiemin, ka būs mazas atšķirības, ņemot vērā, ka mums katram ir individuāla ķermeņa uzbūve – galvenokārt auguma garums.

Sēdekļa augstums

Bungu krēsla novietošana ir īpaši svarīga un ņemot vērā, ka spēlējot tas ir mūsu primārais un, dažkārt, vienīgais kontakts ar zemi, tam jābūt stabilam un pareizi pielāgotam. Izvēlēties piemērotu krēsla augstumu nav sarežģīti. Vispirms apsēdieties uz bungu krēsla un izpētiet savus augšstilbus. Būtu vēlams, ka tie sēdēšanas laikā atrodas aptuveni 5 līdz 10 grādu slīpumā, ja tā ir, tad esat apsēdušies pareizi. Nav vēlams sēdēt pārāk zemu tā, ka jūsu jostasvieta būtu zemāk par ceļiem. Tas uzliek nevajadzīgu slodzi jūsu kājām un muguras lejasdaļai, turklāt, ar tādu sēdēšanu būs daudz lielāks enerģijas patēriņš un jūs ātrāk nogursiet.

Sēdvietas pozīcija

Otra svarīgā tēma aiz augstuma ir pozīcija. Kad ir runa par pozīciju, tas ir visu bundzinieka piederumu izkārtojuma process, sākot ar solo bungu, basa bungu un Hi-Hat šķīvjiem. Tad pievieno pārējās bungas un šķīvjus, ko vēlaties izmantot.

Basa bunga. Vēlams nesēdēt pārāk tuvu tai, bet novietot sēdekli pietiekami tālu, lai jūsu ceļgalu locītavas veidotu 90-100 grādu izliekumu un jūsu apakšstilbs būtu vertikālā stāvoklī, vai nedaudz slīpi (pēda pavirzīta uz priekšu), tādā veidā jūsu potītēm ir brīvākas kustību iespējas un jums ērtāka to kontrole. Kad esat atraduši ērtu attālumu, tad jāpievērš uzmanība arī leņķim kādā novietota bunga. Labs leņķis ir aptuveni 15 grādi no centra. Tas nozīmē, ka sēžot ar skatu taisni, jūsu kāja būs novietota 15 grādus pa labi, jeb “uz pulksten vieniem”.

Hi-Hat šķīvji. Tie paši nosacījumi, kas uz basa bungu, attiecas arī uz šķīvjiem. Nesēdiet tiem pārāk tuvu un ieteicams tos novietot 15 grādus no centra, taču uz kreiso pusi, jeb “uz pulksten vienpadsmitiem”. Augstumā tiem jābūt novietotiem tā, lai būtu ērta piekļuve šķīvju virsmai neatkarīgi no tā, vai spēlēsiet tos ar labo vai kreiso roku.

Solo bunga. Tai vajadzētu būt novietotai tieši jums priekšā, tās rāmim esot apmēram 15cm attālumā no jūsu kājstarpes un augstumā aptuveni 5cm virs ceļgaliem, tādā veidā spēlējot solo bungu, rokas netraucēs kāju darbībai un otrādi. Vēl viens labs veids kā atvieglot spēlēšanu padarot solo bungu jums pieejamāku ir novietot to nevis pilnīgi taisni, bet tā, lai bungas virsma liecas apmēram 5-10 grādus uz jūsu pusi.

Tom – Tom bungas. Šo bungu pozīcijai jābūt tādai, lai jums ir ērti, nevis balstoties tikai uz pieņēmumiem, kā tām jāizskatās. Jūs drīkstat bungas novietot tā, lai ir labāka piekļuve to virsmai. Grīdas tomam vajadzētu būtu aptuveni tādā pašā augstumā kā solo bungai, mazliet ieliektai uz jūsu pusi. Nenovietojiet to pārāk tālu no sevis, vai tieši pretēji- pārāk tuvu.

Atstāt komentāru