Ģitāru koku veidi ļoti ietekmē instrumenta skanējumu. Pats svarīgākais koku izvēlē ir kvalitāte. Ģitāra var būt gatavota no sarkankoka, bet ja tas ir nekvalitatīvs, jūsu ģitāra nebūs standartam atbilstoša, neatkarīgi no tā cik par to samaksāsiet.
Parasti ražotāji iegulda ļoti daudz laika un pūļu rūpīgi izvēloties materiālu (koku veidu) saviem instrumentiem, ne velti Paul Reed Smith (PRS) par savu Custom 24 modeli prasa 3 000$. Koka kvalitāti svarīgi izvērtēt brīdī, kad pērc ģitāru pie mazāk zināma ražotāja, kas apgalvo, ka viņu ģitāras maksā mazāk, bet kvalitātes ziņā neatpaliek no lielajiem brendiem. Pārliecinies jau veikalā, ka tevi apmierina tās skanējums un izskats.
Koka tonis nav pats nozīmīgākais komponents, bet tam tomēr ir pietiekami liela loma ģitāras gala skanējumā. Tāpēc nevajag uzskatīt, ka saplāksnis skanēs tik pat labi, kā kļava, vai arī ieslīgt otrā galējībā, domājot, ka lieliskai skaņai obligāti nepieciešams augstākās klases sarkankoks. Gribu teikt,ka koka kvalitātei pilnīgi noteikti nevajadzētu būt pakļautai kompromisiem, taču vienlaikus nav vajadzīgs tērēt milzīgas summas meklējo “perfekto” koku.
Arī grifa materiālam ir sava nozīme ģitāras skanējumā. Bieži grifu gatavo no kļavas, kas veido gaišu toni un ir ļoti izturīga. Virskārtu parasti taisa no rožkoka vai melnkoka.
Koku veidi:
Alksnis – viegls. Ļoti bieži izmantots Stratocaster tipa ģitārās. Piemīt dzidrs, tīrs tonis. Nav pati labākā izvēle naturālai apdarei.
Osis – divu veidu. Ziemeļu vai dienvidu. Ziemeļu tipa osis ir cietāks un blīvāks, ar dzidru skaņu un garu kalpošanas mūžu. Dienvidu tipa osim koksne ir daudz mīkstāka, turklāt tam ir siltāks tonis. Daudzas 50to gadu Fender ģitāras ir taisītas no šī koka.
Kļava – ļoti bieži izmantota grifam un grifa virskārtas veidošanai. Viegli atpazīstama savas gaišās krāsas un tekstūras dēļ. Vidēja svara, ārkārtīgi izturīgs. Blīvuma ziņā ļoti līdzigs osim, tikai vieglāk apstrādājams.
Sarkankoks – svara un blīvuma ziņā līdzīgs kļavai, taču sarkankokam ir daudz noturētāka, siltāka un maigāka skaņa. Lielisks pamatmateriāls. Les Paul ģitāras gatavotas no Hondurasas sarkankoka.
Rožkoks – viens no smagākajiem, ģitāru ražošanā pieejamajiem kokiem. ST tipa ģitāru korpusi, veidoti no rožkoka, sver aptuveni 2 kg, ņemot vērā, ka ST ir relatīvi mazas ģitāras, tas pasaka diezgan daudz. Skaņa ir ļoti silta un piesātināta. Parasti izmanto grifu virskārtu veidošanai.
Riekstkoks – Krāsas ziņā mazliet gaišāks nekā kļava. Lieliski izskatās apstrādāts ar eļļu. Vidēji smags koks.
Liepa – ļoti viegls koks. Ļoti mīksts, nevajadzētu pakļaut lielai slodzei. Naturāli apstrādāts, nav no izskatīgākajiem, taču tam piemīt jauks, maigs tonis.
Melnkoks – bieži izmanto grifa virskārtai. Diezgan pasmags, bet ļoti izturīgs īpaši savienojumā ar rožkoku.