Yamaha YDP142 digitālās klavieres

Yamaha YDP142 digitālās klavieres Madara
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Labas iesācēju līmeņa digitālās klavieres.

3.8

Kādas iezīmes raksturīgas kvalitatīvām digitālām klavierēm? Plašas tehniskās izvēles iespējas, vizuālais izskats vai augstas kvalitātes sastāvdaļas un izcila skaņas rezonanse? To visu vienā taustiņinstrumentā centies apvienot lielākais mūzikas instrumentu ražotājs Yamaha, radot ARIUS YDP – 142 digitālās klavieres.

Tā kā ražotāja Yamaha izstrādājumi parasti neliek šaubīties par instrumenta kvalitāti, un Yamaha klavieres mūsdienās izmanto gan profesionāli pianisti, gan klavierspēles skolnieki, tad apskatīsim vienu no ražotāja populārākajiem digitālo klavieru modeļiem – YDP142, kas noteiktajā cenu diapazonā minēts, kā viens no labākajiem variantiem (kopā ar Casio PX 850, Roland F120, Kurzweil MP10). 

yamaha_ydp142_arius

YDP142 iestrādāta Granded Hammer Standard tehnoloģija, kas spēlētājam simulē akustisko klavieru sensorās sajūtas. Taustiņu svars uz klaviatūras izstrādāts atbilstoši akustisko klavieru taustiņiem oktāvās, svaram pakāpeniski pieaugot no klaviatūras kreisās uz labo pusi. Spēlējot taustiņus, tomēr neizveidojas pilnīga akustisko klavieru izjūta, lai gan tā ir visai tuvu tam. Iespējams pie tā vainojams tas, ka taustiņi veidoti no plastmasas. Ja ierasts spēlēt akustiskās klavieres, tad pie YDP142 digitālo klavieru taustiņiem nākas pierast. Tomēr Granded Hammer Standard tehnoloģijai ir liela priekšrocība treniņu procesā, ja tomēr akustisko klavieru vietā jāizvēlas digitālais taustiņinstruments. Taustiņiem ir pretslīdes pārklājums, kas dod iespēju brīvāk nodoties klavierspēlei. 

YDP142 klaviatūrai ir 3 jutības pakāpes – Sensitivity Levels (Hard, Medium, Soft), kas tomēr ierobežo pianista muzikālās izpausmes, jo nav iespējams pārāk sīki variēt ar skaņas dinamiku. Spēlējot klavieres ļoti klusu – pianissimo līmenī, tā vietā sanāk vidēji klusu – mezzo piano

Yamaha_YDP142_piano

Yamaha digitālajās klavierēs tiek izmantota Pure CF Sound Engine tehnoloģija, kas klavierspēli ļauj klausīt pilnvērtīgi – tas nozīmē, ka var izšķirt toņus un tie pārāk nesaplūst. Klavierēs iestrādāta 128 nošu polifonija un 10 dažādas instrumentu skaņas, piemēram, ērģeles un klavesīns. Spēlējot YDP142 modeli, iespējams improvizēt, kombinējot divus instrumentus, piemēram, ar vienu roku spēlējot klavieres, bet ar otru stīgu instrumentu – vēl viena digitālo klavieru priekšrocība, kas tehnoloģiju un iespēju ziņā apsteidz akustiskās klavieres. Digitālajās klavierēs iebūvēta Intelligent Acoustic Control tehnoloģija, nodrošinot pilnīgu un līdzsvarotu toņu skanējumu neatkarīgi no klavieru skaļuma pakāpes – tas nozīmē, ka pat spēlējot ļoti skaļi, melodija būs ausij tīkama. 

Yamaha YDP142 ir 3 pedāļi – Damper, Sostenuto un Soft. Klavierēs iebūvēti 2 pastiprinātāji ar jaudu 12W un 2 ovālas formas skaļruņi – 12 x 6 cm. Digitālajās klavierēs iebūvēts Yamahas Exclusive Acoustc Optimizer, kas pielāgo skaņas akustisko plūsmu un rezonansi telpai, saglabājot precīzu toņu skanējumu. Iebūvētajam metronomam iespējams pielāgot ritmu no 32 līdz 280 sitieniem minūtē.

Yamaha_Arius_ydp142b

YDP142 iespējams pievienot austiņas un spēlēt klusumā. Jāatzīst, ka tā ir viena no priekšrocībām, salīdzinot ar akustiskajām klavierēm, kuru spēlēšanai jāizvēlas atbilstoši apstākļi. Instruments aprīkots ar iespēju pievienot austiņas diviem cilvēkiem, tādējādi iespējams izbaudīt klavierspēli privāti, spēlējot četrrocīgi. Klaviatūru iespējams sadalīt divās daļās, kas dod iespēju praktizēt skolēnam kopā ar pasniedzēju. Klavierēs iebūvēta 2 Track Recorder sistēma – iespēja ierakstīt savu klavierspēli, pēc tam atskaņot un izvērtēt, tādā veidā uzlabojot taustiņinstrumenta spēles apguvi. Iebūvētā Song Memory sistēma satur 50 klasiskus klavieru skaņdarbus, kurus iespējams klausīties, apgūt, kā arī spēlēt tiem līdzi.

Plusi: GHS klaviatūra, 128 nošu polifonija, Pure CF Sound Engine tehnoloģija

Mīnusi: Cena, neērta uzstādījumu kontrole

Vidējā cena: ~ 880.00 Eur

 

Atstāt komentāru