Yamaha Pacifica 212 VFM elektriskā ģitāra

Yamaha Pacifica 212 VFM elektriskā ģitāra Matiss
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Pacifica 212 VFM ir precīza, daudzpusīga, skanīga un pietiekami laba, lai varētu atrasties jebkura jauna censoņa wish-list augšgalā.

3.8

Kādu laiciņu atpakaļ, ja vēlamies būt pavisam precīzi 1993. gadā, Yamahas ražotā Pacifica līnija bija starp pirmajām, ko izvēlējās cilvēks parastais savu vajadzību apmierināšanai. Lai gan rezultāti bija ļoti labi, kompānija nekad nav varējusi gulēt uz lauriem. Yamaha daudz enerģijas ieguldījusi tālākā attīstībā, cenšoties pārspēt savu iepriekšējo veikumu, tāpēc modelis 212 VFM radīts, kā nākamis solis augšup.

No pašiem pamatiem izveidot jaunu ģitāru būtu pārāk dārgi, tāpēc Pacifica 212 VFM ir būvēta uz vecā modeļa bāzes, kam pašsaprotami ir gan savi plusi, gan mīnusi. Doublecut dizains joprojām izskatās garlaicīgs, taču nodrošina ērtu piekļuvi grifam dažādās pozīcijās, līdzīgi, kā tas ir Stratocaster tipa ģitārām.

Komplimenti netiks veltīti arī tremolo – tam joprojām nepieciešama pamatīga raustīšana, lai iegūtu kaut cik jēdzīgu skaņu. Taču kļavas grifs ir kļuvis ērtāks, kā jebkad, vienīgais mīnuss varētu būt tā palielais izmērs, kas nedaudz apgrūtina sarežģītu rifu spēlēšanu uz zemākajām stīgām.

yamaha_pacifica_212_VFM

Alnico-V skaņas noņēmēja izvietojums ir tāds pats, kā normālajiem Pacifica 212 sērijas modeļiem. Citiem vārdiem, VFM no vecākā brāļa atšķiras tikai ar flamed maple (speciāli apstrādāta kļava) augšējo deku, kas ir relatīvi reti redzama iezīme starp Doublecut S stila modeļiem. Tā noteikti ir daudz neizteiksmīgāka, kā tas ir, piemēram, Les Paul ģitārām, bet tajā pašā laikā apdare ir pietiekami atraktīva un gluži vienkārši piešķir tonim citu skatu. Modelis 212 VFM pieejams 4 dizainosTranslucent Black, Tobacco Brown, Sunburst, Caramel Brown. Korpuss gatavots no alkšņa, kombinācijā ar jau pieminēto 22 ladu kļavas grifu.

Jautājums par Yamaha Pacifica 212 VFM skanējumu ir diskutabls. Kādam patiks, kādam citam –  ne tik ļoti. Single coil skaņas noņēmējs pilnīgi noteikti ir daudzkārt pārāks par mazliet neskaidro humbuckeru, īpaši brīžos, kad izmanto vidusdaļas toņus kombinācijā, kas mēģina atveidot klasisko Hendriksa skaņu. Taču sākot spēlēt kaut ko mazliet netīrāku, daudz labāk izklausās tiltiņā iespundētais nezvērs, kam ir vajadzīgais raksturs un asums, pretēji single coil skaņas noņēmējiem, kas dažreiz šķiet mazliet par spalgu, spiedzošu un nīkulīgu. Pastāv arī opcija humbuckeru sadalīt, bet tā rezultātā iegūtais tonis nekādu sajūsmu neraisa.

Par kļavas iekļaušanu jaunajā modelī jau runājām. Lai gan tās klātbūtne ir visai niecīga, ar to pietiek, lai radītu interesantāku tonālo nokrāsu un ļautu ģitārai mazliet vairāk izcelties uz pārējo fonu.

Laiks rādīs vai Yamaha ir pastūmusi Pacifica sēriju tuvāk vidējās cenu kategorijas tirgum, bet jāatzīst, ka šī, uzlabotā versija neapšaubāmi reprezentē labāku mēģinājumu, nekā to darīja standarta 212 modelis.

Gan vizuāli, gan tonālajā ziņā, tā nebūt nav perfekta, bet salīdzinot uz pārējo instrumentu fona, arī nav sliktākais variants. Pacifica 212 VFM ir precīza, daudzpusīga, skanīga un pietiekami laba, lai varētu atrasties jebkura jauna censoņa wish-list augšgalā. Īpaši ņemot vērā ģitāras cenu. Iespējams, ka ar šo Pacifica sērijas modeli Yamaha beidzot ir izkāpusi no lētā gala tirgus.

Plusi: daudzveidīgs skanējums un uzticama performance.

Mīnuss: daži piekasīšanās vērti sīkumi (piem. tremolo funkcionalitāte)

Cena: 230,00 Ls (~330,00 Eur)

Atstāt komentāru