Yamaha Gl-1 guitalele

Yamaha Gl-1 guitalele Maija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Ģitāra + ukulele = guitalele

3.5

Ja pēdējā laikā esi iegriezies mūzikas instrumentu veikalā, noteikti pamanīji, ka sācies īsts ukuleļu bums. Ukulele kļuvusi par vienu no pārdotākajiem instrumentiem. Tomēr iemācīties jaunu instrumentu nav nemaz tik vienkārši. Vai nebūtu ērtāk, ja ukulelistu pulciņam varētu pievienoties spēlējot jau reiz apgūtos ģitāras akordus un zināmas dziesmas?

Yamaha GL-1 ir sešu stīgu ukulele [guitalele] ģitāras spēlētājiem. Starp citu, šāda veida instrumenti tika ražotas jau 1997. gadā, bet tad tas vel nebija gana stilīgi, lai kļūtu par pamanāmu notikumu. Taču 16 gadus vēlāk,  Yamaha atkal pamanījusies atgriezt šo instrumentu apritē.

Yamaha_GL_1_guitalele

Foršākais runājot par GL-1, ir ne tikai tas, ka tai ir sešas stīgas, bet arī skaņojums tai ir kā standarta ģitārai (ar kapo uz 5 ladas). Tas nozīmē, ka spēlējos savas mīļākās dziesmas uz ukuleles, tās izklausīsies gandrīz tāpat kā uz pilna izmēra ģitāras.

Kā jau lielākajai daļai budžeta klases ģitāru un ukuleļu, arī GL-1 korpuss ir izgatavots no lamināta – egles virspuse un meranti sāni un aizmugurējā daļa. Tā ir ražota Yamahas Indonēzijas rūpnīcā (turpat, kur lielākā daļa Yamahas “sākuma gala” instrumenti) un izskatās diezgan akurāti.

Kā jau neilona stīgu instrumentam pieklājas, tam ir klasiskie “roller” tipa stīgu novilcēji vienā pusē un tie block” tiltiņš – otrā. Starp citu, GL-1 tiek izmantotas standarta neilona stīgas – vienkārši nogriežot vajadzīgo garumu un pēc tam stīgas piesienot pie tiltiņa. Šai tehnikai gan nepieciešams bišku piešaut roku, bet tas arī nav nekas sarežģīts.Ņemot vērā tās mazos apmērus, tai ir neparasti plats augšējais slieksnītis – 49mm, kas ir platāks nekā Fender Stratocaster. Grifs izgatavots no nato koka, un tā platums ir līdzīgs lielākajai daļai klasisko ģitāru. Visā visumā 17 ladu grifs izskatās labi izveidots un ļoti ērts. Paskatoties uz grifa virspusi gan prasās mazliet eļļas un pulējamā šķīduma.

Yamaha_gl1_black

Kopvērtējums:  Gl-1 izklausās diezgan labi. Protams, ka mazajā rumpītī nav paslēpies nekas iespaidīgs un elpu aizraujošs. Šis instruments varētu patikt slinkākiem ukuleļu faniem, kas nevēlas no jauna apgūt spēlēšanu, festivālu hipijiem vai arī tiem, kas grib uzdāvināt pirmo ģitāru, kādam pavisam mazam spēlētājam.

Plusi: Jautra, gana kvalitatīva un forša “mini ģitāra”

Mīnusi: Skaņa ir atbilstoša izmēram..

Vidējā cena: ~ 70,00 Eur

Atstāt komentāru