Vintage VE660 Historic Series akustiskā ģitāra

Vintage VE660 Historic Series akustiskā ģitāra Matiss
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Iespaidīgs akustiskais potenciāls un lieliska skaņas noņēmēja sistēma.

4.4

Gluži tāpat kā nesenā Gretsch G9500 Jim Dandy Flat Top akustiskā ģitāra, arī jaunā Vintage vēsturiskā sērija ir aizņēmusies elementus no tādām Amerikas pirms kara akustiskajām ģitārām kā:  Stella, Kay un Silverstone. Šie instrumenti ir sava veida pamats, kas aizsāka ģitāru kultu un padarīja šo instrumentu populārāku par tajā laikā dominējošo bandžo. Tā laika ģitārām parasti bija spīdīga apdare, rievotas grifa galvas un atbilstošs vintage tonis.

Vintage vēsturiskā sērija sastāv no trīs modeļiem: Parlour tipa VE88O, kas ir lieliski piemērots fingerpicking tehnikai, Grand Orchestra tipa VE440, perfekts skaļai spēlēšanai un, protams, klasiskais Dreadnought tips, pārstāvēts VE660 iemiesojumā.

Vintage VE660 ir modelis, ko izvēlējāmies aplūkot sīkāk. Turklāt, neņemot vērā atšķirīgās izmēra dimensijas, visi trīs modeļi ir diezgan līdzīgi aprīkoti. Tā virspuse veidota no viengabalainas egles, kombinācijā ar sarkankoka saplākšņa aizmuguri un malām. Gluži tāpat, kā vecajām, katalogos esošajām ģitārām, arī šim modelim ir spīdīgā, satīnam līdzīgā Sunburst virsmas apdare. Sāni un malas, savukārt, ir raupjākas tekstūras. Retro estētiku pastiprina sudrabaini balti plastmasas elementi.

Vintage_historic

Apaļīgais C profila sarkankoka grifs kombinācijā ar rožkoka virsmu, veido 20, akurāti nopulētas, vidēja izmēra ladas. Kopējo skatu papildina retro stila rievotā grifa galva un vintage tipa atvērtie stīgu novilcēji. Attiecīgi arī skanējums ir lielisks – nav asu, griezīgu toņu vai nepatīkama stīgu džinkstēšana saskaroties ar ladām. Vienkāršāk sakot, nav nekas, kas varētu izbojāt spēlēšanas prieku.

Šī elektro akustiskā ģitāra standartaprīkojumā nāk komplektā ar diskrētu Fishman Sonicore under saddle skaņas noņēmēju un Acoustic Matrix VT pastiprinātāju. Pastiprinātāja skaļuma un toņa kontrole novietota ģitāras skaņas caurumā, zem pirmās stīgas.

Jārēķinās, ka jaunai, solid top ģitārai vienmēr būs nepieciešams mazliet laika, lai pilnībā varētu izbaudīt tās piedāvātās akustiskās kvalitātes un panākt, lai ģitāra atspoguļot savu īsto toni. Tieši tā pat ir arī Vintage VE660 modelim. Tikko no plaukta paņemta tā skan mazliet straujāk un nekonkrētāk, nekā gribētos. Kā gaidīts, arī bass izklausās mazliet kautrīgs, bet laika gaitā tas noteikti paliks labāks. Ņemot vērā materiālu no kāda ģitāra izgatavota, nerodas nekādas šaubas par to, ka pēc laiciņa atplauks visas tonālās nianses. Jau šobrīd izmantojot fingerpicking tehniku, instruments iegūst patīkami izturētu un piesātinātu skanējumu.

Pievieno VE660 pastiprinātājam un, izmantojot tā toņu kontroli un ekvalaizera iestatījumus, izbaudi jau daudzkārt maigāku skaņu, nekā to rada oriģinālais skaņas noņēmējs. Kā jau paredzams, Fishman iestatījumi ir lieliski, turklāt viss ir viegli aizsniedzams un bez piepūles noregulējams.

vintage-ve660-historic-series

Vintage VE660 Historic Series akustiskā ģitāra

Vintage vēsturiskās sērijas instrumenti sevī iemieso vairākas lieliskas kvalitātes – gan uzbūves, gan spēlēšanas ziņā. Tiem ir milzīgs akustiskais potenciāls un lieliska skaņas noņēmēja sistēma. Turklāt tas viss iemiesojies old-school tipa dizainā ar savu raksturu un kiču, kas to padara pamanāmu un izceļ milzīgajā mūzikas instrumentu impērijā.

Vidējā cena: ~ 224.00 Lv ( 319.00 Eur )

Plusi: Fishman sistēma, skanējums, ērtā spēlēšana.

Mīnusi: nav daudz, ņemot vērā instrumentu mērķa auditoriju.

Atstāt komentāru