Vintage Reissued V52 Elektriskā ģitāra

Vintage Reissued V52 Elektriskā ģitāra Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Ja esat klasikas un vintage fans ar vēlmi izbaudīt ērtības, V52 būs jums īsti laikā!

3.9

Daži Trevora Vilkinsona dizaini, kas tapuši sadarbībā ar Fret King, ir viltīgi apspēlēti populāru ģitāru modeļu uzlabojumi, kuros ir pilnīgi izmainītas tonālās un ergonomiskās īpašības, tādējādi ieviešot vintage estētiku modernajā ērā. Savukārt citas, piemēram Esprit5 ģitāras, kļuvušas par anarhisku vintage idejas iemiesojumu, rezultātā iegūstot unikāla instrumenta statusu, kas spējīgs pierādīt sevi, bez vajadzības tikt salīdzinātam ar instrumentiem, kas bijuši pirms tās.

Vintage Reissued V52 sērija, ko arī izveidojis Vilkinsons, necenšas pārstāvēt ne pirmo, ne otro variantu. Šī sērija radīta, lai piedāvātu jums ģitāras, kas izskatās, izklausās un spēlējamības ziņā ir maksimāli pietuvinātas jūsu iemīļotajiem, labi zināmajiem vintage modeļiem, bet ar vienu izņēmumu – tās ir aprīkotas ar Wilkinson skaņas noņēmējiem, stīgu novilcējiem un citām detaļām, kas padara šos instrumentus daudz pieejamākus, nekā piemēram 59` gada Les Paul par 250 000 $. Protams, tās nav vienīgās atšķirības – vietums ir mainīti koki, kādam modelim ir vairāk vai mazāk ladu, bet visas šīs ģitāras ir aizraujošas liekot noprast, ka no tām sagaidāms ļoti daudz. Īpaši ņemot vērā modeļus, no kurām iespaidojoties tās tapušas.

V52BS_Vintage

Kas iedvesmojis Vintage V52 sēriju? 52` gada Telecaster. Alkšņa korpuss (piemērotāks vintage stila gičai gan būtu bijis osis, bet arī alksnis, kopā ar kļavas grifu, ir pieņemama izvēle). Ģitārai ir 22 vidēja izmēra ladas, apzīmētas ar standarta melnajiem punktiņiem, precīzu grifa rādiusu man gan neizdevās atrast, bet šķiet ka 9,5 collas, katrā ziņā tas noteikti nav kā mana Stratocaster septiņcolīgais grifs. Taču tas nav tik svarīgi. 

Runājot par pārējām detaļām Wilkinson Deluxe WJ55S stīgu novilcēji, Wilkinson WTB tiltiņš, kā arī pārītis Wilkinson single coil skaņas noņēmēji ar Alnico magnētiem: WVTN Alnico tuvāk grifam un WVOB Alnico tiltiņa pozīcijā. Protams arī standarta skaļuma un toņu kontroles, kā arī 3 pozīciju slēdzis skaņas noņēmējiem.

Medium output skaņas noņēmēji ļoti veiksmīgi kopē vintage sajūtas ar tām asociēto skaņas dzidrumu un toņa diapazonu. Alkšņa kurpuss ģitārai iedod mazliet maigāku skanējumu, nekā tad, ja tas būtu pagatavots no oša. Taču šo instrumentu droši var izmantot arī country stila mūzikas spēlēšanai, lai gan vispiemērotākais tas tomēr būtu indie, popam un rokam. Spēlējamība ir fantastiska. Ladas ir daudz ērtākas, nekā oriģinālajām 50`to gadu ģitārām. Vispār, runājot par 50`to gadu Telecaster, jāpiemin bieži sastopamie resnie grifi, ka šoreiz nav atrodami V52 sērijas gičām, tā drīzāk ir luksusa versija, vismaz profila un ērtuma ziņā. Tā kā, ja esat klasikas fans, bet ar vēlmi izbaudīt visas ērtības, V52 būs jums īstais instruments.

V52BS_Vintage_body

Kopsavilkums: Man patīk, ka V52 necenšas būt nekas vairāk kā vien ērtāka klasiskā dizaina versija. Uzskatu, ka tas ir izdevies ļoti labi, izlīdzinot tonālo raupjumu un pielabojot neērto grifu, kas būt 50`to gadu oškoka oriģināliem, tajā pašā laikā veiksmīgi izvairoties no modernās, tīrās, pārlieku tehniskās sajūtas. V52 ir silta, draudzīga ģitāras ar dvēseli, tieš tā, kā tas pienākas īstam vintage tipa instrumentam.

Vidējā cena: ~ 280,00 Eur

Atstāt komentāru