TOP 5 Humbucker skaņas noņēmēji

Būtu maldīgi uzskatīt, ka visi Humbucker skaņas noņēmēji veidoti pēc viena principa vai ka to vienīgā atšķirība ir pasīvais vai aktīvais statuss. Patiesībā ir pilnīgi pretēji – katram skaņas noņēmējam ir savas atšķirīgās iezīmes, kas ietekmē to kopējo skanējumu.

Pirmā lieta, kas būtu jāzina – atšķirība starp pasīvajiem un aktīvajiem skaņas noņēmējiem.

Pasīvie ir vispopulārākie un visbiežāk sastopamie modeļi ģitāru standartaprīkojumā. Tie ir pietiekami skaļi, lai nebūtu vajadzība pēc papildus skaņas pastiprināšanas, bet, diemžēl, no magnētiem saņemtais spēcīgais signāls, var izraisīt mikroskopiskus skaņas kropļojumus.

No otras puses – aktīvajiem skaņu noņēmējiem ir daudz vājāki magnēti, tāpēc tiem ir nepieciešama papildus skaņas pastiprināšana, kas tiek nodrošināta ar bateriju palīdzību, tādā veidā izteikti samazinot lieku trokšņu iespējamību. Tomēr skaņas ziņā, pasīvajiem skaņas noņēmējiem ir daudz autentiskāks skanējums, nekā aktīvajiem, kuri savas lielās jaudas dēļ ir ar izteiktāku gain efektu un var izklausīties sterilāk. 

Pieci vieni no populārākajiem Humbucker modeļiem savās kategorijās:

 1. Bill Lawrence L500XL Hot Humbucker – šis skaņas noņēmējs nodrošina jaudīgu izvadu un artikulētas, akurātas notis. Līdz ar to – arī tīras un precīzas harmonijas, īpaši ar distortion efekta pedāļiem. Kombinācijā ar labi noregulētiem ģitāras pastiprinātāja ekvalaizera iestatījumiem, šis skaņas noņēmējs rada izcilu, tīru skanējumu. 

Vidējā cena ~ 31.00 Ls ( 45 Eur)

2. DiMarzio Super Distortion – oriģināli radīts 70-tajos, ir viens no agrākajiem aizstājošajiem skaņas noņēmējiem. Apveltīts ar vintage skanējumu, DiMarzio Super Distortion tika speciāli radīts, lai kopā ar lampu skaņas pastiprinātājiem varētu sniegt distortion efektu. Lai gan parasti tiek izmantots tuvāk ģitāras tiltiņam, pateicoties tā četru vadītāju tinumam, šis DiMarzio humbuckers ir pietiekami daudzpusīgs, lai varētu izmantot iespēju pielietot paralēlo vadītāja tinumu tiltiņa un grifa pozīcijā,  to sadalot, līdzīgi, kā Stratocaster tipa ģitārām. 

Vidējā cena ~ 49.00 Ls ( 70 Eur)

3. Gibson 57 Classic – sākotnēji radīts nedomājot par speciālu tiltiņa un grifa pozīciju nodalījumu. Tikai vēlāk Gibsons uzlaboja 57 Classic Plus, padarot to piemērotāku ģitāras tiltiņam. Atskaņo siltu, tīru un piesātinātu toni ar patīkami harmonisku sajūtu. Pateicoties skaņas noņēmējā izmantotajam Gibson Alnico II magnētam, nav dzirdama nekāda izkropļota džinkstēšana. Izmantots kopā ar lampu tipa pastiprinātāju dod klasisko roķīgo skanējumu.

Vidējā cena ~ 66.00 Ls ( 95 Eur)

4. Saymour Duncan LiveWire Dave Mustain – šis aktīvais skaņas noņēmējs ar iebūvēto 9 voltu pastiprinātāju ir radīts sadarbojoties ar metāla leģendu Dave Mustain. Nodrošina tīru toni, gain efektu, augstu izvada jaudu, vienlaicīgi neitralizējot nevēlamos trokšņus un nodrošinot labāko, iespējamo kvalitāti. 

Vidējā cena ~ 70.00 Ls ( 100 Eur)

5. EMG H4A Passive Humbucker – vislabāk izmantojams tiltiņa pozīcijā un kombinācijā ar EMG H4 pie grifa. Tonālajam balansam šajā skaņas noņēmējā izmantots Alnico V magnēts. Tam ir izteikti vidustoņi un spēcīgas augstās skaņas. Turklāt, šiem skaņas noņēmējiem ir arī ekskluzīvais EMG 5 tinumu Quick Connect izvads, kas atļauj dažādas saslēguma kombinācijas, tā nodrošinot maksimālu trokšņu neitralizēšanu.

Vidējā cena ~ 40.00 Ls ( 57 Eur)

Atstāt komentāru