Clavia Nord drum 2 un Nord Pad

Kādu laiku atpakaļ, ja nemaldos 2012. gadā, Zviedru taustiņinstrumentu gigants Clavia, radīja viņu pirmās elektriskās bungas, kopš ddrum zīmola pārdošanas. The Nord Drum ir 4 kanālu bungu sintezēšanas modulis, kas rada savu “virtual analogue” skaņu nevis ar izplatīto semplu metodi, bet gan elektroniski sintezējot.

Clavia Nord drum 2 izskatās ļoti līdzīgs oriģinālajam modelim, tam saglabāts pazīstamais sarkanais un melnais dizains un bagātīgais kontroles panelis. Tomēr tas ir mazliet lielāks, un ar dažiem diezgan svarīgiem papildinājumiem. “Virtual analogue drum synthesizer”, tagad ir pārdēvēts par “modeling percussion synthesizer” – tā norādot uz otrās paaudzes potenciālu.

Nord_drum_2_Nord_Pad

Nord paturējis fundamentālos pamata skaņu blokusClik”, “Tone” un “Noise”, taču ir parādījušies arī daudzi jauni uzlabojumi, tostarp “High pass” filtri, 3 skaņu sintezēšanas metodes, stereo izvads (kas nebija Nord Drum) un vairāki jauni toņu parametri. Viens no interesantākajiem ir “Spectra”. Jaunajā Nord ir seši inputi un seši, atsevišķi real time synth kanāli, kā arī tik ļoti vajadzīgais “Phone” un Ethernet ligzda, kurai nav nekādas saistības ar interneta savienojamību, bet iespēju pieslēgt Nord Pad. Pie tam ir pieejama arī bezmaksas iPad aplikācija, kas padara Nord Drum 2 vēl funkcionālāku.

Norddrum2

Tāpat kā Nord Drum 2, arī Nord Pad dizainā ieturētas tas pats sarkanais un melnais tonis (sarkanas metāla ietvars un seši, melni gumijoti padi). Šīs kompaktās, laptopa izmēra kastītes aizmugurē ir atrodama jau iepriekš pieminētā Ethernet ligzda, pie kuras iespējams pieslēgt tikai Nord Drum 2, kā jau to stāstīju iepriekš. Seši padi pilnībā izmantos Nord Drum sešus piedāvātos kanālus un tam nav nepieciešama nekāda papildus barošanu – vienkārši pieslēdz un spēlē.

Nordpad

Lai gan Nord Drum 2 pieļauj dažādu 1/4” jack padu pieslēgšanu, apskatam izmantojām Nord Pad, kas jāpieslēdz izmantojot līdzi nākošo CAT 5 kabeli. Vecajā Nord Drum bija tikai četri inputi, kas likās nedaudz par maz, tagad ar Nord Drum 2 sešiem kanāliem, pašu padu ir iespējams konfigurēt ar pilnu setu: kick, hi-hat, snare un tomu (vai kādu citu perkusiju, piemēram marimbu vai ksilofonu). Seši kanāli toņu ziņā var nodrošināt tikai nepilnu oktāvu, bet tā ir daudz spēcīgāka.

Spēlētājam ir pieejamas skaņas no astoņām skaņu bankām (četri lietotāju, četri rūpnīcas seti), kas momentāni ielādē perkusijas un skaņefektus iekš Nord Drum 2. Kad iestatījām padu spēlēt sešus, dažāda augstuma timpānus, tas izklausījās visnotaļ pārliecinoši – tiešām šķiet, ka kaut kur fonā ir īstu instrumentu sempli. Repeat funkciju ir iespējams iestatīt uz bpm, un tā nodrošina bītu vai ritma rakstu, kamēr darbojies ar citām skaņām.

Plusi: Pārliecinošs skanējums, paplašināta inputu sekcija

Mīnusi: Dārgs, turklāt pads strādā tikai kopā ar Nord Drum 2

Atstāt komentāru