Meinl Artisan Edition kahoni

Meinl Artisan Edition kahoni Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Vērtība

Kopsavilkums: Lieliski kahoni, dažādām vajadzībām un iespējām :)

4.6

Vācu perkusiju ražotājs Meinl pēdējos gados ir pārņēmis kahonu tirgu, piedāvājot saviem klientiem plašu klāstu ar augstas kvalitātes instrumentiem. Šī ražotāja piedāvātais perkusiju klāsts, apmierinās gan iesācēju, gan profesionāļu vajadzības. Meinl perfekcionisms attiecībā pret detaļām atmaksājies iegūstot stabilu fanu pūli, taču viņi negrasās apstāties pie sasniegtā, bet paplašinājuši klāstu ar Spānijā gatavotajiem Artisan Edition kahoniem.

Lai gan visiem trim apskatā minētajiem instrumentiem ir vienādi (48 x 28 x 29cm) izmēri, tie nebūt nav nodēvējami par identiskiem. Solea korpuss veidots no bērza (deviņi slāņi), ar matētu satīna apdari, bet priekšējā plātne (tapa) ir izgatavota no viengabalaina ciedra, kas apstrādāts elegantā Espresso Brown Burst tonī. Solea kahonam ir 10 noregulētas stīgas.

meinl-solea-kahons

Visi trīs kahoni ir taisīti no bērza, un tiem ir līdzīgs (izliekts) dizains vietā, kur pamata korpuss savienots ar priekšējo plāksni. Šāds dizains ir izvēlēts, lai uzlabotu instrumenta skanējumu. Vēl viens patīkams uzlabojums ir pamatīgāku skrūvju izvēle, kas stiprina to vietu, kam parasti tiek veltīts lielākais sitienu spēks. Arī četras gumijas kājiņas ir radītas pēc īpašas formulas, kas kā apgalvo Meinl, absorbē kahona vibrācijas, neļaujot tām atbalsoties uz grīdas.

Buleria modelis ir mazliet dārgāka opcija, kam lielākoties ir tādas pašas īpašības kā Solea modelim, atšķiras tikai eksotiskā Lava Burl dizaina priekšējā plātne un divi (5, pašrocīgi pielāgojamu) stīgu komplekti.

meinl-buleria-kahons

Trešais, Seguiriya, modelis ir jaunais Meinl lepnums – labākais no piedāvājuma. Korpuss ir manāmi smagāks un veidots no 11 slāņu bērza, ar ļoti izskatīgu Canyon Burl priekšējo plātni un dekoratīviem koka ielaidumiem augšpusē. Turklāt, tam ir ne mazāk kā 16 pielāgojamas stīgas. Atšķirībā no Buleria un Solea, Seguiriyai nav bass filter, bet tā vietā ir iebūvēts sound port ring. Mūs pārsteidza lieliskā dinamika un skaidrība, kas piemīt visam toņu spektram – ļoti silts, muzikāls skanējums. Jau iepriekš pieminētais izliekums kahona augšējā daļā, padara spēlēšanu izteikti ērtu (Seguiriya kahonam, atšķirībā no pārējiem, tādi ir divi) un vienlaikus piešķir bungām unikālu izskatu.

meinl-seguiriya-kahons

Solea kahonam ir patīkams, silts skanējums – labs bass, skaidri definēti vidustoņi un precīzs slap. Stīgu rezonanse ir diezgan bagātīga, bet atceroties to, ka tās nav pielāgojamas – ļoti iespējams ne visiem būs pa prātam.

Buleria latiņa ir pacelta vēl mazliet augstāk, lielākoties pateicoties tam, ka pats vari pielāgot stīgas pēc savas gaumes un ieskatiem. Šis ir labs kahons, kas neliek sevī vilties – piesātināts bass, izteikti precīzas augšas un vidustoņi.

Seguiriya kahonam, kā jau minēju iepriekš, ir patiešām iespaidīgs un izteikti muzikāls toņu spektrs, kas rada nepārvaramu vēlmi spēlēt vēl un vēl. Īsi sakot, šis ir viens no muzikālākajiem kahoniem, ko līdz šim man sanācis pamēģināt un, ja budžets atļauj – pērc, nenožēlosi.

Plusi: saprātīga cena, lielisks skanējums un kvalitāte

Mīnusi: Meinl kahonu ir tik daudz, ka drīz būs grūti izvēlēties, kuru ņemt 🙂

Atstāt komentāru