Medeli DP250 digitālās klavieres

Medeli DP250 digitālās klavieres Madara
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Perfekts klavierspēles apguves pirmais instruments.

3.9

Pirmo reizi spēlējot Medeli DP250 digitālās klavieres, pārņem muzikāli iedvesmojošas idejas un azartiska vēlme izpētīt katru taustiņinstrumentā iekļauto funkciju un tehnisko īpatnību. Apskatīsim vienu no ražotāja Medeli digitālajiem mūzikas instrumentiem, kas savā cenu diapazonā uzskatāms par kvalitatīvu instrumentu.

Ražotājs Medeli kopš 1983. gada ražo dažādu veidu digitālos mūzikas instrumentus. Medeli Electronics  ir digitālo klavieru attīstītājs un ražotājs no Ķīnas. Medeli savu darbību veiksmīgi uzsāka 1980. gadā, pārdodot vairāk, kā vienu miljonu elektrisko klaviatūru, sekojot digitālo klavieru, bungu un citu digitālo audio iekārtu attīstībai un papildinot produktu klāstu. Pēdējos 30 gados kompānija ieguvusi plašu atpazīstamību pasaulē.

Medeli_DP250_2

Klaviatūra: DP250 ir pilns klavieru taustiņu skaits – 88 taustiņi. Spēlējot DP250, jūtams atbilstošs taustiņu smagums, kas pakāpeniski iestrādāts no zemajiem taustiņu reģistriem līdz augstajiem reģistriem, pateicoties Hammer action tehnoloģijai. Taustiņiem iestrādāta skārienu jutības funkcija, kas dod iespēju izmantot skaņas dinamikas iespējas no piano līdz forte. Mēģinot improvizēt ar skaņas dinamiku, jāatzīst, ka skārienu jutības funkcija darbojas, un ir optimāli izstrādāta, lai klavieres būtu piemērotas ne tikai klavierspēles iesācējiem, bet arī cilvēkiem ar lielāku pieredzi.

Klavierēs iebūvēta reverb un chorus funkcija, kā arī metronoms ( 30 – 280 sitieni minūtē), kas ir liela priekšrocība, salīdzinot ar akustiskajām klavierēm un noder klavierspēles iesācējiem, lai palīdzētu uzturēt nemainīgu tempu.

Skaņas: DP250 iestrādātas 26 dažādu instrumentu skaņas ( klavieres, bungas, saksofons, ērģeles un citas). Iespējams spēlēt vienlaicīgi klavieres un kādu citu instrumentu, kā arī spēlēt divu instrumentu balsis sinhroni. Jāmin, ka šāda veida iespējas iestrādātas lielākajā daļā digitālo klavieru, tādēļ tā pēdējā laikā kļuvis par standarta iespēju digitālajiem taustiņinstrumentiem.

64 nošu polifonija ir optimālais polifonisko nošu skaits, lai klavieres varētu izmantot mūzikas skolas audzēkņi. Salīdzinot ar citiem modeļiem šajā cenu diapazonā, Korg SP280 iestrādāta 120 nošu polifonija. Jāpiemin, ka DP250 nav ierakstīšanas iespēja, kas ir vienīgais trūkums, salīdzinot ar digitālajām klavierēm Medeli DP-268 un Galaxy DP400 šajā cenu diapazonā.

Pedāļi: spēlējot klavieres un izmēģinot pedāļu funkcijas, jāatzīst, ka sustain un sostenuto efekti izstrādāti diezgan kvalitatīvi. Lai gan biežāk tiek izmantoti sustain un soft pedāļi, arī sostenuto darbojas vienlīdz labi. Soft pedālis nepieciešams, lai mīkstinātu toņu skanējumu, tomēr, izmēģinot soft pedāļa funkciju, taustiņus nākas spiest spēcīgāk. 

DP250 nav iebūvēta puspedāļa funkcija, kas dod iespēju nospiest sustain pedāli līdz pusei, iegūstot daļēju sustain efektu. Dažkārt puspedāļa efekts ir nepieciešams, bērniem, kuri vēl nevar aizsniegt un nospiest pedāļus līdz galam. Apskatot citus klavieru modeļus šajā cenas diapazonā, puspedāļa funkcija iekļauta tikai Korg SP280 modelī, tomēr minētajā modelī nav sustain un soft pedāļu funkcija, tādēļ Medeli DP250 iestrādātās pedāļu funkcijas ir kvalitatīvas un atbilstošas cenai.

Medeli_DP250_klavieres

Skaļruņi: DP250 iestrādāti 2 x 20W skaņas pastiprinātāji, producējot daudz kvalitatīvāku skaņu, salīdzinot ar Latvijā pieejamiem modeļiem Korg SP170; H*-Star HP-4; H*Star SS100 šajā cenu diapazonā, kuru jauda ir tikai 10 – 15 W.

Papildus iespējas: kā jau lielākai daļai digitālo klavieru, Medeli DP250 ir iespēja pievienot austiņas, ļaujot kaimiņiem atpūsties, kā arī USB pievienošanas iespēja, MIDI funkcija.  Klavieres iespējams savienot ar audio ierīcēm, savienot ar MP3 vai CD atskaņotāju. Klavierēs iebūvēta sistēma elektroenerģijas ietaupīšanai – ja klavieres 30 minūtes netiek izmantotas, tās izslēdzas.

Dizains: Lai gan DP250 vadības panelī nav displeja ekrāna, klavieru funkciju uzstādīšana ir pat vienkāršāka, kā digitālajām klavierēm ar displeju. Funkcijas iespējams uzstādīt, nospiežot attiecīgo taustiņu, un funkcionālās iespējas ir skaidri pārskatāmas uz paneļa. Jāpiemin, ka dizains DP250 ir visai vienkāršs un askētisks, tomēr pozitīvi ir tas, ka klavieres iespējams pielāgot jebkuram interjeram. Salīdzinot ar  H*Star SS100 un Korg SP280, Medeli DP 250 modelis dizaina ziņā ir vislīdzīgākais klavierēm.

Specifikācija: Medeli_DP250_digitalas_klavieres

Klaviatūra: 88 taustiņu smagā un pieskārienu jutīgā klaviatūra
Polifonija: 64 notis
Skaņas: 26
Metronoms: Ir
Konektori: 2 x austiņu izeja, Aux In, Aux Out, USB
Pastiprinātājs: 2 x 20 w
Klavieru taustiņu vāks: Ir
Pedāļi: 3 (Sustain, Soft, Sostenuto)
Izmēri: 1380 x 494 x 849 (mm)
Svars: 42 kg
Krāsa: Melna

Ja nepieciešams iegādāties taustiņinstrumentu mūzikas skolas audzēknim, tad DP250 ir izdevīgs modelis cenas un kvalitātes ziņā. Kopumā, jāatzīst, ka klavieru ražotājs vairāk uzmanību koncentrējis klaviatūras un skaņas kvalitātē, kas nav slikti, ja klavieres izvēlas nopietnai klavierspēles apguvei un spēlēšanai, nevis kā interjera dizaina elementu.

Plusi: cena, hammer action tehnoloģija, skaļruņi.

Mīnusi: nav ierakstīšanas funkcija.

Aptuvenā cena: 500 eiro

Atstāt komentāru