Lag Tramontane T100D akustiskā ģitāra

Lag Tramontane T100D akustiskā ģitāra Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Lielisks meistardarbs savā budžeta grupā.

4.2

Par franču ģitāras ražotājiem Lag esam runājuši jau iepriekš. Lag pārdod ģitāras jau vairāk nekā 25 gadus, bet tikai 2005. gadā viņi iepazīstināja klientus ar pirmajām, pašu veidotajām akustiskajām ģitārām. Jau sākotnēji ražošana tika bāzēta Ķīnā un par tās debijas sēriju kļuva Four Seasons – plaša, cenu ziņā ļoti draudzīga sērija, kurā ietilpst dažādas formas un stila ģitāras, kuru atšķirīgajiem dizainiem un toņiem paredzēts simbolizēt dažādas sezonas.

Vēlāk, 2008. gadā, parādījās vēl viena modeļu sērija – Tramontane, kas pēc kompānijas sacītā, kļuva tik populāra, ka Four Seasons tika pilnībā nobīdīta otrajā plānā, lai atbrīvotu ceļu jaunai, paplašinātai sērijai. Paturot prātā, ka Four Seasons, stila ziņā, bija relatīvi universāla, jaunā Tramontane (vārds cēlies no vēja nosaukuma dienvidu Francijā) sērija bija daudz specifiskāka. Viena no minētajām specifiskajām niansēm bija no Lag Imperator aizlienētais grifa galvu dizains.

lag-tramontane t100d

Šis, drednought tipa modelis, lai gan līdzīgs T66A, atšķiras ar to, ka ir papildināts ar ekskluzīvākām niansēm – piemēram, ciedra/sarkankoka solid top korpusu (ļoti izskatīgs). 

Perfekti nostrādātais dekoratīvais apšuvums, kas izmantots korpusa kontūru definēšanai, ir no sarkankoka, papildināts ar naturālu/melnu dekoratīvo joslu. Arī skaņas cauruma rozete ir līdzīgu elementu apvienojums, rotāts ar Lag raksturīgo krusta motīvu. High gloss lakojums ir nevainojamas kvalitātes un kopā ar sarkanbrūnajiem sāniem un muguru, piešķir instrumentam ļoti savāktu un klasisku izskatu.

Sarkankoka grifa virspuse ir no rožkoka, nedaudz pārsteidz tas, ka grifa galva atstāta matēta, nevis tāda, kā pārējais grifs – ar vieglu, satīna spīdumu. Par spīti dziļajam, tradicionālajam dizainam, grifs ir ērts un ātrs.

Skaņas ziņā Lag Tramontane T100D ir skaļa, ātra un precīza. Toņi ir silti un piesātināti, taču tajā pat laikā arī diezgan asi. To jo īpaši var izjust paspēlējot mazliet agresīvākā manierē, dažbrīd ģitāra izklausās raupja un lecīga, bet ņemot vērā tās “normālo” skanējumu – to var piedot.

lag-t100d (Copy) (Copy)

Ja vēlaties iepazīties ar visu Tramontane sēriju, sagatavojieties tam, ka process būs diezgan laikietilpīgs, jo tā ir pietiekoši plaša. Taču nešauboties varu apgalvot, ka tā neliks vilties, jo īpaši ņemot vērā patīkamo cenu un instrumentu kvalitāte. Labākais ir tas, ka šīs sērijas ģitāras izskatās daudz dārgākas, nekā ir patiesībā.

Plusi: Skanējums un izskats

Mīnusi: Mazliet agresīvais skanējums tad, ja spēlē spēcīgāk..

Vidējā cena: ~ 300 Eur

Atstāt komentāru