Italia Maranello Speedster 2 elektriskā ģitāra

Italia Maranello Speedster 2 elektriskā ģitāra Maija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Itālis no Korejas? Nav kur piesieties..

4

Korejiešu ražotājs Italia, iedvesmu meklē pagātnē. Izskatās, ka viņu specializācija ir veco old-school tipa modeļu atrašana un uzlabošana, pārvēršot tos daudzkārt aizraujošākos instrumentos. Patīkami redzēt, ka dažas no uzlabotajām versijām izskatās labāk nekā laikā, kad tika pirmoreiz iepazīstinātas ar pasauli. 

Paturot nostalģisko raksturu, bet mainot instrumentu tehnisko izpildījumu, Italia ražotās ģitāras, jau no laika, kad tās 2000. gadā parādījās atklātībā, ir saglabājušas stabilu pozīciju tirgus priekšgalā. 

Šis modelis paturējis pirmā Speedster sporta mašīnas estētiku, bet ieguvis vēl vienu humbucker skaņas noņēmēju. Turklāt, ne pārāk pievilcīgie plastmasas stīgu novilcēji nomainīti pret metāla. Italia Maranello Speedster 2 ielīmētais kļavas grifs, pateicoties savam ērtajam C formas profilam, veido skaistu un plūstošu ģitāras kakla līniju. Grifa virspuse, kā pierasts, gatavota no rožkoka un iedalās 22 vidēja izmēra ladās. Visas sīkās nianses – gan pats grifs, gan tā galva ir nostrādāti kvalitatīvi un gaumīgi.

Viegli izliektais corina korpuss sver tikai 3.25 kilogramus, un platā muguras daļa padara to ārkārtīgi ērti spēlējamu. Italia Maranello Speedstar 2 pieejams vairākos dizainos – melnā, krēmkrāsas vai metāliski zilajā ar melnām vai baltām dekoratīvajām strīpām, kas rotā virsējo deku un grifa galvu.

Italia_Maranello_Speedster

 

Iepriecina tas, ka hroma Wilkinson WVC humbucker skaņas noņēmēju piestiprināšanai nav izmantotas nekādas liekas plastmasas, kā tas bija vecajam Speedsteram, bet tie ir pieskrūvēti tieši korpusam. Pazudis arī ovālās formas kontrolpanelis – tagad gluži vienkārši redzami divi korpusā iemontēti master volume un tone slēdži, kā arī otrā sānā novietots slēdzis skaņas noņēmējiem. Labi izskatās arī Wilkinson wrap-over tiltiņš ar zigzagveida saddle sekciju. Tiltiņa skaņas noņēmējs veido gaišu vidusstoni, bet grifam tuvākais skaņas noņēmējs dod jau daudz blūzīgāku skanējuma alternatīvu. 

Speedster 2 akustiskā izpildījuma ziņā nebūt nav vājš instruments, tomēr sākot spēlēt tonalitāte šķiet nepieklājīgi pliekana Wilkinsosn WVC skaņas noņēmējiem, īpaši apzinoties, ka WVC ir kā radīti roķīgai spēlēšanai.

Kopumā vērtējot ģitārai nav ne vainas. Speedster 2 ir gana dinamisks un dzīvīgs instruments, kas nesagādā vilšanos. 

Vidējā cena:  ~ 360.00 Lv (~ 515.00 Eur)

Atstāt komentāru