Ibanez RG920QM elektriskā ģitāra

Ibanez RG920QM elektriskā ģitāra Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Šredotājiem varbūt patiks..

3.8

Ibanez vienmēr pratis meistarīgi sakombinēt augstu kvalitāti un pieejamību. Viens no pēdējiem Ibanez RG sērijas papildinājumiem jau atkal ir uzmanības vērts. Ģitāra ir labi veidota – būvēta gana kvalitatīvi, lai to varētu likt vienos svara kausos ar pārējiem Prestige sērijas modeļiem.

Korpuss gatavots no liepas, bet tā virspuse – veidota no kļavas. Arī grifa galva radīta sekojot tiem pašiem dizaina principiem un saglabā stilīgo, trīsdimensionālo efektu, kas redzams viscaur korpusa apdarē. Turklāt ģitārai ir 1/4 collu plata, nekrāsota kļavas koka dekoratīvā apmale, kas rada ilūziju, ka iepriekšminētā virsma ir daudz biezāka, nekā tā ir patiesībā.

Ibanez_RG920QMZ_Body_Top

RG920QM giča ir aprīkota ar jauno Ibanez Edge Zero II (ZPS3Fe – zero point sistēma) tremolo, kas dizaina ziņā ir ārkārtīgi līdzīgs pārējos Prestige sērijas modeļos esošajam Edge Zero. Teikšu kā ir, daži no foršākajiem ģitāras izpildījuma aspektiem ir saistīti tieši ar šo, vienreizīgo vibrato sistēmu.

Ibanez_RG920QMZ

Divi Dimarzio IBZ humbucker skaņas noņēmēji (Ibanez un Dimarzio veiksmīgās sadarbības rezultāts) ir speciāli veidoti “augstā gala” instrumentiem, turklāt tie tiek piestiprināti pa tiešo korpusam. Kontrolēšanai paredzēts viens volume un viens tone slēdzis, kā arī piecu pozīciju pārslēdzējs skaņas noņēmējiem, ar ko noteikti būs pazīstami RG sērijas entuziasti. Pats Ibanez abus – gan tiltiņa, gan kaklam tuvākos skaņas noņēmējus – raksturo kā medium hot. Tiltiņa skaņas noņēmēja IBZ-B outputs ir tuvu 430 mV, kas ir Dimarzio Super Distortion modeļa amplitūdā, bet IBZ-N (grifam tuvākais skaņas noņēmējs) arī daudz neatpaliek – 400 mV.

Ibanez_RG920QMZ_Red

Ģitāra piedāvā lērumu dažādu, drastiski atšķīrīgu toņu. Iespējams pārslēgties starp tiltiņa (bridge) humbucker režīmu (1), kombinēt vidējos single coil skaņas noņēmējus bridge un neck pozīcijā (2), abus humbucker reizē (3) un neck pozīcijas skaņas noņēmējus (4,5). Ģitāra piedāvā plašu sonisko potenciālu, lai gan man būtu paticis, ja būtu opcija atsevišķi kontrolēt tiltiņa un kakla skaņas noņēmēju toņus.

Vel pieminēšanas vērts ir pats Ibanez RG920QM grifs – 24 ladu, piecu slāņu kļavas grifs ir kombinēts ar riekstkoku, bet tā virspuse taisīta no rožkoka. Lai gan grifs likās mazliet resnāks nekā, piemēram, Ibanez Wizard gičai, tas joprojām ir gana ērts un ātrs.

Par skaņu: ieslēdzot tiltiņa humbucker režīmu – tonis bija kristāldzidrs un labi definēts no pirmā līdz pēdējam akordam. Otrā pozīcija ir labi piemērota funkam un 70` to rokam. Ceturtā pozīcija piedāvā līdzīgu toni otrajai, bet ar bišku perkusīvāku un daudzdimensionālāku sajūtu. Vispār šai gičai diez ko nepiestāv maiga un liriska spēlēšanas maniere. Tā ir daudz piemērotāka agresīviem metāla ritmiem.

Kopsavilkums: Ibanez ir labi pastrādājis veidojot RG920QM. Viņas skanējums un kopējā kvalitāte ir atbilstoša daudz dārgākiem modeļiem. Tīrie toņi dažos brīžos var izklausīties nedaudz saguruši, bet ģitāras harmoniski bagātība, atsver sīkās nepilnības. Ja meklē labu ģiču par labu cenu – šo variantu ir vērts apsvērt.

Plusi: kopējā kvalitāte un skanējums, Edge Zero II tremolo

Mīnusi: daži toņi var izklausīties nedaudz pliekani

Vidējā cena: ~ 700 Eur

Ibanez_RG920QMZ_back

Atstāt komentāru