Ģitāras apkope

Ģitāras apkope ir ļoti svarīgs priekšnosacījums, lai uzturētu instrumentu pēc iespējas labākā kārtībā, tādēļ šajā rakstā sniegsim dažus ieteikumus, kas jums palīdzēs to nodrošināt.

  • Regulāri tīriet un spodriniet savas ģitāras korpusu. Šim mērķim var izmantot speciāli ģitārām paredzētos, vai kvalitatīvus mēbeļu spodrinātājus. Šādas regulāras rūpes garantēs, ka jūsu ģitāra vienmēr izskatīsies labi. Lai izvairītos no švīkām pulējot ģitāras korpusu, iesakām izmantot flaneļa lupatiņu.
  • Ik reizi, kad mainiet stīgas, notīriet arī grifa virsmu. Ja spēlējat regulāri, tad tādas lietas kā netīrumi un sviedri no jūsu rokām ātri vien sakrāsies uz grifa un stīgām, tāpēc iesakām tos laiku pa laikam notīrīt ar vāju ziepjūdeni un birstīti. Tikai atcerieties, pēc tam, kad tas ir notīrīts, kārtīgi nosusiniet grifu. Grifa un stīgu tīrīšanai var izmantot arī speciālo līdzekli – Fast Fret.
  • Ar sausu lupatiņu pārejiet pāri grifa virsmai un stīgām pēc katras spēlēšanas reizes. Šādā veidā grifam kārtīga tīrīšana būs vajadzīga daudz retāk un arī stīgas kalpos ilgāk.
  • Nekad ilgstoši neatstājiet savu instrumentu pārlieku lielā siltumā vai aukstumā, kā arī nepakļaujiet instrumentu straujām temperatūras maiņām. Saulē ģitāra var ļoti ātri izbalot un tā izskatīsies novecojusi. Aukstums izskatu tik ļoti neietekmē, bet var sabojāt ģitāras savienojumu vietas. Tāpēc vienmēr glabājiet savu ģitāru sausā un vēsā vietā.
  • Mitrums ir vislielākais ģitāras ienaidnieks, tāpēc vienmēr turiet mitruma adsorbējošo kapsulu savā ģitāras koferī vai somā. Tās parasti nāk līdzi ar ģitāru vai ģitāras somu.
  • Regulāri pievelciet visas skrūves, siksnu savienojumus, stīgu novilcējus. Tas palīdzēs izvairīties no nevajadzīgas graboņas spēlēšanas laikā.
  • Ar labu metālu tīrāmo līdzekli regulāri notīriet savas ģitāras metāla daļas. Hroms un niķelis noteiktos apstākļos var ļoti ātri sarūsēt un apsūbēt, tāpēc ar rūpēm notīriet skaņu noņēmēju pārsegus un stīgu novilcējus.
  • Vienmēr parūpējieties, lai jums ir lieks stīgu komplekts, it īpaši 1/2/3 stīga, kas visticamāk plīsīs visbiežāk, lai gan liela daļa spēlētāju dod priekšroku visu stīgu nomaiņai pat tad, ja pārplīsusi ir tikai viena stīga.
  • Izvairieties no lietām, kas varētu noskrāpēt jūsu ģitāru (piemēram – bikšu siksnas ar lielām metāla sprādzēm u.c.). Iesakām arī iegādāties ģitāras statīvu, jo ļoti daudzas ģitāras ir sabojātas tikai tādēļ, ka bijušas atstutētas pret sienu, kādu mēbeli vai ģitāras pastiprinātāju.
  • Un pats galvenais ieteikums – spēlējiet savu ģitāru katru dienu! Regulāra tās spēlēšana visvairāk palīdzēs uzturēt jūsu ģitāru labā formā.

Atstāt komentāru