Fret King Corona DBR Elektriskā ģitāra

Fret King Corona DBR Elektriskā ģitāra Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Spēcīgs un daudzveidīgs instruments, kas piedāvā kvalitāti par ārkārtīgi saprātīgām izmaksām.

4.3

Slavenais angļu blūza ģitārists Denijs Braients savu pirmo Fret King ģitāru, Corona SP60, nopirka 2005. gadā un kopš tā laika viņš to spēlējis visos koncertos un studijas ierakstos. Mūziķis šobrīd atrodas tajā karjeras posmā, kurā perfekti apzinās, kas viņam der un kas nē. Būdams Fret King spēlētājs viņš ļoti priecājās par viņu piedāvājumu radīt savu personalizēto modeli. Par galvenajiem mērķiem tika izvirzīts, lai ģitāra būtu spēcīga un daudzveidīga. Paskatīsimies vai ir mērķi ir izdevies sasniegt…

Jāsaka, ka DBR izskatās tiešām labi. Trīsdaļīgā alkšņa korpusa apdarei izmantots Candy Apple Blue krāsojums. Lielākais Vilkinsona dizainēto ģitāru pluss ir automātiskie iekļautās detaļas, tādēļ nav nekāds pārsteigums atrast Wilkinson WPV steel saddled floating vibrato un viņa smieklīgi vienkāršos, bet funkcionālos E-Z-Lok stīgu novilcējus.

Šķībais, grifa pozīcijas, “humbucker” patiesībā ir pārītis kopā saslēgtu single coil skaņas noņēmēju. Tiltiņam izmantots P-90, bet vidū – WHS single coil skaņas noņēmējs. Kontrolei paredzēts viens volume un viens tone slēdzis, kā arī viens Wilkinson`a Vari coil slēdzis, kurš atļauj P-90 humbucker toņiem pārslēgties uz single coil skanējumu.

Fret_King_FKV6DBR

Ģitārai ir vintage “V” veida grifa profils un 22 medium/jumbo ladas, kas nodrošina pilnīgi savādāku spēlējamību nekā Verity modelim. V formas grifiem piedien mazliet agesīvāks spēlēšanas stils, lai varētu dabūt labāko no tiem, tieši tāpat ir arī ar DBR ģitāru.

Saslēgta ar Marshall 1974X pastiprinātāju, Fret King Corona DBR nekādā ziņā nav saucama par nīkulīgu. Tiltiņa P-90 ir piesātināts un krāsains, vienlaikus saglabājot labu artikulāciju, pat kopā ar Boss Blues Driver. Pārslēdzoties uz grifa single coil skaņas noņēmēju, momentā saņēmu tieši tādu skanējumu, kādu sagaidīju – nebūt ne vājāku par P-90.

Ar abiem grifam tuvākajiem skaņas noņēmējiem, lietas kļūst vēl labākas: tonis ir tīrs, silts, bet tajā pašā laikā arī ļoti savākts un neizplūdis. Ja vēlies “Teksasas blūza” skanējumu, pamēģini vidus pozīciju, tas ieslēdz vienu no grifam single coil kopā ar tiltiņa P-90, dodot burvīgu balansu starp siltu un asu skanējumu, īpaši, ja izmanto Vari coil.

Visi skaņas noņēmēji izklausās satriecoši, bet otrā pozīcija (tiltiņa un vidus kopā) ir vairāk baritons, nekā tenors, pieregulē “tone”, ieslēdz Blues Driver un izbaudi! Ģitāra ir piemērota ļoti dažādiem stiliem, sākot ar power roku, līdz pat funky blūzam. Tādā ziņā Vari Coil ir patiešām noderīga lieta, jo atļauj iztikt bez gūzmas ar liekiem slēdžiem, bet nodrošina lielu toņu dažādību – kristāltīrs single coil, pilnas jaudas humbucker, vintage tipa P-90. Iespējas ir daudz.

Denija Braienta Fret King Corona DBR ģitāra ir īsts zvērs. Perfekti piemērota modernam blūza – roka spēlētājam. Pats Denijs par viņu saka: “Trev Wilkinson has created the guitar I always dreamed of someday finding”. Kas arī nav nekas pārsteidzošs, būtu dīvaini, ja viņš teiktu ko citu par savu signatūro modeli. Taču, godīgi sakot, par šādu cenu man ir grūti norādīt uz daudz labāku instrumentu par šo.

Plusi: Fantastiski fleksibli un daudzveidīgi toņi, lieliska vērtība, spēcīgs skanējums.

Mīnusi: Nav daudz..

Vidējā cena: ~ 700,00 Eur

fret-king-corona-dbr-elektriska-gitara

Atstāt komentāru