Fret King Black Label Corona GWR elektriskā ģitāra

Fret King Black Label Corona GWR elektriskā ģitāra Matiss
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Ja tu meklē satriecošu blues rock ģitāru – šī būs tev kā radīta.

4.3

Man jāatzīst, ka līdz šim nebiju nonācis ne tuvākā, ne tālākā kontaktā ar Fret King ģitārām, bet ieraugot Fret King Black Label GWR, bija skaidrs, ka situācija ir jālabo un nākamais apskata objekts būs tieši šī ģitāra. Prieks un reizē arī patīkams pārsteigums par to, ka lēmumu nenācās nožēlot.

Fret King ideja pieder Trevoram Vilkinsonam (Trev Wilkinson), kurš mums vairāk pazīstams ar kvalitatīvu ģitāras daļu (t.i. hardware) ražošanu. Laikam jau tas bija tikai laika jautājums redzēt viņu pievēršamies pašu instrumentu ražošanai. Ģitāru radīšanas filozofija neko daudz neatšķiras no iepriekšējā Wilkinson biznesa – mērķim jābūt padarīt lietas labākas, nevis ieviest jauninājumus jauninājumu pēc.

Fret King pamatideja ir papildināt vintage stila ģitāras izmantojot modernus dizaina akcentus, tādā veidā padarot tās labākus, nekā oriģinālus. Vērojot pieaugošo “fanu pulku”, izskatās, ka vēlamais efekts ir panākts pietiekami veiksmīgi.

Black-Label-Corona-GWR-Gregg-Wright-900a

Fret King Black Label Corona GWR ģitāras dizains veidots sadarbībā ar blūzmenu Gregu Vraitu, šis ģitārists reiz spēlējis ar tādiem māksliniekiem, kā Maikls Džeksons un Miks Flītvuds. Gregs Vraits ir zināms ar savu īpatnējo spēlēšanas manieri – pats būdams kreilis viņš tomēr spēlē labročiem paredzētu ģitāru, tikai pagrieztu otrādi. Reiz Gregs runājot ar Vilkinsonu bija minējis, ka priecātos radīt līdzinieci ģitārai, ko spēlējis 1980`tajos tūrē ar Maiklu Džeksonu (tagad šī ģitāra rotā Hard Rock Cafe sienu). Lieta, ko Gregs par “pazaudēto ģitāru” atcerējās visvairāk, bija tās grifsklasiskais 80`to shallow profile ar 17 collu grifa virspusi. Par laimi Gregam, Vilkinsona kolekcijā bija šāds paraugs, ko vēlāk arī izmantoja kā pamatu, lai izveidotu perfektu grifa formu jaunajai Fret King Black Label Corona GWR ģitārai.

Fret-king-corona-gwr-neckjoint

Ko vel var piedāvāt Fret King Black Label Corona GWR?

Ģitāras korpuss ir gatavots no alkšņa, bet klasiskais 80-to grifs un grifa virspuse – no kļavas. Viena lieta, kas man patīk īpaši šīs ģitāras dizainā ir ērtā grifa pamatnes un korpusa savienojuma vieta, kas ļoti atvieglo piekļūšanu pēdējām ladām. Tas viss kopā padara ģitārās spēlējamību tuvu ideālam.

Turklāt Fret King nāk aprīkota ar diviem WHS Wilkinson Single Coil skaņas noņēmējiem un Wilkinson WP90 tiltiņa pozīcijā. WP90 ir interesants ar to, ka tas ir saslēgts ar Fret King vari-coil kontroli, lai radītu autentisku tiltiņa single coil skaņu. Skaņas noņēmēji ir kontrolējami ar piecu režīmu pārslēdzēju, atsevišķi ir slēdži priekš volume, tone un Fret King vari-coil. Ražotāja mērķis bija radīt lieliski skanošu ģitāru, kam būtu bagātīgākais toņu klāsts, ko iespējams sasniegt – sākot ar tīriem līdz pat smagākam distortion efektam. Mērķis ir sasniegts.

Turklāt Fret King Black Label Corona GWR aprīkots arī ar stilīgu, melnu Wilkinson WVC vibrato tiltiņu un Wilkinson WJ07 E-Z Lok stīgu novilcējiem, kas nodrošina izcilu skaņojuma noturību. 

Kopsavilkums: Tā ir ļoti izskatīga ģitāra, kas veidota ar lielu aizrautību, ievērojot augstus kvalitātes standartus. Ja tu meklē satriecošu blues rock ģitāru – šī būs tev kā radīta.

Plusi: lieliskais grifs, plašs toņu spektrs, pirmklasīga kvalitāte

Mīnusi: krāsojums ( “austošā saule” var nebūt visu gaumē)

Vidējā cena: ~520,00 Ls (740,00 Eur)

fret-king-corona-gwr-bridge-630-80

Atstāt komentāru