Ernie Ball Aluminium Bronze stīgas

Daļai ģitārspēles pārstāvju stīgas šķiet pēdējā lieta, par ko domāt, spēlējot instrumentu. Tomēr spēlētājiem, it īpaši tiem, kuri spēlē akustisko ģitāru, ir ieteicams pievērst uzmanību tam, ka izvēlētās ģitāras stīgu ražotājs un stīgu veids ietekmēs ģitāras skaņas kvalitāti. Šoreiz pastāstīsim vairāk par Ernie Ball Alluminium Bronze stīgām, kas izveidotas, lai atspoguļotu precīzāku un tīrāku skaņas toni, nekā tradicionālās Phospshor Bronze stīgas.

Ernie Ball ir viens no tirgū pazīstamākajiem ģitāras stīgu ražotājiem, kas radījis daudz inovācijas šajā industrijā. Ernie Ball Alluminium Bronze stīgas īpašas ar to, ka nodrošina dabīgu aizsardzību pret sviedriem un koroziju, tādēļ nav nepieciešams stīgas pārklāt ar speciālu līdzekli. Pašas stīgas veidotas no Ernie Ball martensīta tērauda kodola (martensīts ir tērauds ar vislielāko cietībErnieBall_AlumBronze_stringsu un izturību), ko apņem alumīnija bronzā ietīta stieple. Šis tērauda kodols nodrošina labāku rezultātu, lietojot skaņas noņēmējus. Šis materiāls, papildus aizsardzībai pret koroziju, rada arī gaišāku un precīzāku skanējumu. Alumīnija bronzas stīgas piešķir vieglu un gaišu skaņu tievākajām stīgām, kā arī spēcīgāku un rupjāku skaņu resnajām stīgām. 

Lai pārliecinātos par izslavēto stīgu skaņas kvalitāti, tika veikts neliels eksperiments. Tika salīdzināts skanējums divām vienādām akustiskajām ģitārām, kur vienai tika piešķirtas jaunās Ernie Ball Alluminium Bronze stīgas, bet otrai pazīstamās Ernie Ball “Earthwood” akustiskās stīgas (kas sastāv no tērauda kodola, kas pārklāts ar alvu, kam no ārpuses apkārt aptīts 80% vara un 20% cinka sakausējums).  Lai gan “Earthwood” stīgu skaņas kvalitāte ir laba, atšķirību starp abu veidu stīgu skanējumu klausītāji noteica uzreiz. Izmantojot skaņas noņēmējus, alumīnija bronzas stīgas producēja labākas kvalitātes skaņu un noturīgāku toni, kā rezultātā skaņa bija ievērojami patīkamāka ausīm, arī mainot skaņas dinamiku.

Nav šaubu, ka Ernie Ball Alluminium Bronze stīgas atstāj iespaidu uz klausītājiem. Tomēr tās ir daudz dārgākas par tradicionālajiem akustisko stīgu komplektiem. Jāatzīst gan, ka cena atbilst stīgu kvalitātei un uzlabotajām īpašībām. Šīs stīgas tirgū vairs nav jaunums, tomēr tas noteikti ir solis uz priekšu akustisko stīgu izstrādē. 

Atstāt komentāru