Kawai KDP90 digitālās klavieres

Kawai KDP90 digitālās klavieres Madara
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Ne tikai klavierspēles iesācējiem, bet arī pianistiem ar pieredzi.

4.4

Japāņu uzņēmums Kawai ir plaši pazīstams visā pasaulē, kā viens no kvalitatīvāko un labāko klavieru ražotājiem, kas izgatavo augstas klases akustiskās un digitālās klavieres. Jau no tā pirmsākumiem, kad kompānija tika nodibināta – 1927. gadā, uzņēmums ir koncentrējies tikai klavieru ražošanu un to tehnoloģiju attīstību, tāpēc pamatoti var teikt, ka veidojot un attīstot savas digitālās klavieres, ir izmantota visa ražotāja pieredze, kas ir gūta ražojot kvalitatīvus akustiskos pianīnus un flīģeļus. Šoreiz apskatīsim KDP90 modeli, kas pārsteidzoši līdzinās akustiskajām klavierēm skaņas un spēles sajūtu ziņā. 

Klaviatūra: ja esi spēlējis akustiskās klavieres, tad noteikti ievēroji, ka šo klavieru taustiņu pretestība sadalīta pakāpeniski no zemajiem līdz pat augstajiem reģistriem. Tāpat arī atveidoti Kawai digitālo klavieru taustiņi. Advanced Hammer Action tehnoloģija izstrādāta, salīdzinot KDP90 modeļa katra taustiņa piesitienu ar Kawai Grand Piano flīģeļa taustiņiem. Kawai Advanced Hammer Action tehnoloģija atzīta, kā kvalitatīvāka par Yamaha DGX un Arius modeļos izmantoto GHS un GH sistēmu. Jāatzīst, ka, spēlējot šo digitālo taustiņinstrumentu, Advanced Hammer Action tehnoloģija sevi attaisnojusi, jo taustiņu piesitiens daudz neatšķiras no akustisko klavieru taustiņu piesitiena. 

Kawai_KDP90_digitalas_klavieres

Skaņas: kā jau iepriekš tika minēts, lai iegūtu atbilstošo KDP90 taustiņu skanējumu un piesitienu, par paraugu tika ņemts Kawai Grand Piano flīģelis, tādēļ arī šis modelis attīsta tik pat kvalitatīvu skaņu  no pianissimo līdz pat fortissimo, kā spēlējot flīģeliJa aizver acis un ieklausās, tad nav iespējams pateikt skaņas atšķirību no akustiskajām klavierēm. Ar šo modeli iespējams radīt ne tikai klasiskos klavieru toņus, bet arī Concert Grand klavieru skaņas, Studio Grand un Pop Piano toņus, kā arī pieejamas ērģeļu, stīgu un citu instrumentu skaņas. Ar 192 nošu polifoniju iespējams radīt sulīgas skaņu kombinācijas.  Skaņas kvalitātes ziņā šajā cenas diapazonā KDP90 nav konkurentu, salīdzinot ar Yamaha, Roland un Korg digitālajām klavierēm.

KDP90_3Kā dažām iecienītām skatuves klavierēm, arī KDP90 iespējams vienlaicīgi spēlēt divus dažādus instrumentus, piemēram, klavieres un stīgu instrumentu – šo interesanto kombināciju var lieliski izmantot, spēlējot četrrocīgi. Lielu priekšrocību klavierspēles mācību procesam dod iespēja sadalīt klaviatūru divās vienādās daļās – tādā veidā vienlaicīgi var spēlēt gan pedagogs, gan topošais pianists. Papildus mācību procesā palīdzēs arī iebūvētais metronoms ar pielāgojamu tempu. KDP90  iespējams ierakstīt 3 savus skaņdarbus, kas ir vairāk, kā Yamaha S51 šajā cenas diapazonā.

Pedāļi: Kā jau visām augstas klases digitālajām klavierēm, arī KDP90 iekļauti trīs pedāļi. Spēlējot klavieres un izmēģinot pedāļu funkcijas, jāatzīst, ka sustain (damper) un sostenuto efekti izstrādāti kvalitatīvi. Lai gan biežāk tiek izmantoti sustain un soft pedāļi, arī sostenuto darbojas vienlīdz labi. Sustain pedālim iestrādāta puspedāļa funkcija. Vēl kāda pieminēšanas vērta īpatnība ir “damper resonance“, kas dod iespēju pielāgot sustain pedāļa radīto atbalsi atbilstoši savām vēlmēm. Tā nav ierastā sustain funkcija, kas parasti iebūvēta augstas kvalitātes digitālajās klavierēs, bet dabīga akustisko klavieru stīgu rezonanses atbalss, kas piešķir papildu skaņas atbalss efektu. To iespējams kontrolēt pēc vajadzības. 

KDP90_kawai_piano

Dizains: Klasisks dizains ar augstas kvalitātes rožkoka apdari iederēsies gandrīz jebkurā interjerā. Kā pievienotā vērtība ir iebūvēts slīdošs klaviatūras vāks, kas pasargā no putekļiem un gružiem, kamēr klavieres netiek izmantotas. Tā kā klavieru svars un izmēri nav lieli, tad tās viegli iespējams pārvietot telpā. 

Papildus iespējas: KDP90 iespējams ierakstīt 3 skaņdarbus. Papildus iebūvēts MIDI, kas noder, lai digitālās klavieres savienotu ar citiem mūzikas instrumentiem un datoru, kā arī divas austiņu izejas. 

Plusi: cena, pedāļu funkcijas, Advanced Hammer Action tehnoloģija
Mīnusi:
nav USB pievienošanas iespēja, nav displeja ekrāns
Aptuvenā cena:
 999 eiro

Lai arī KDP90 nav ierakstītas simtiem instrumentu skaņas, nav USB piekļuves iespēja un displeja ekrāns, kopumā KDP90 ir modelis, kas izceļas starp citiem digitālajiem taustiņu instrumentiem noteiktajā cenas diapazonā ar augstāko skaņas un taustiņu kvalitāti. Šo modeli izvēlas ne tikai klavierspēles iesācēji, bet arī pianisti ar pieredzi.

8 Comments

 1. juris
  at 13:10 - Reply

  Šitādas vajadzētu Grīcmanim iedot nomēģināt!

 2. Mārcis
  at 12:14 - Reply

  Izskatās ļoti labas, bet noteikti arī dārgas…

 3. smilsu terapija
  at 15:36 - Reply

  Tieši iedomājos par gricmani! 😀

 4. Guntis
  at 15:37 - Reply

  Klavieres lieliskas!

 5. Apvienot
  at 13:01 - Reply

  Nu nezinu vai šīs ir tās lētākās klavieres iesācējiem!

  • S
   at 16:20 - Reply

   Iesācējiem – funkciju ziņā, bet ir jau dažādu cenu digitālās klavieres, un ja tiek meklētas lētākas klavieres, tad iesācējiem ir vairāki labi modeļi par pieejamākām cenām.

 6. tievēšana
  at 19:31 - Reply

  Šitas labs modelis, pašreiz mēģinu izlemt, vai šīs ņemt vai kādu alternatīvu.

Atstāt komentāru