Dean Modifier 8 String elektriskā ģitāra

Dean Modifier 8 String elektriskā ģitāra Artis
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Savdabīgais Dean 8-stīgu monstrs... "love it or hate it"

4

Palielinoties pieprasījumam pēc “extended range” ģitārām, ražotāji sākuši sacensties, vienlaikus meklējot jaunus dizaina un tehnoloģiskos risinājumus. Arī Dean nestāv malā rokas klēpī salicis.  Šoreiz aplūkosim viņu interesantāko veikumu – Modifier 8-stīgu elektrisko ģitāru.

Pirmā lieta, kam gribu pievērsties ir ģitāras korpusa dizains. Dean ir ieguvis atpazīstamību ar īpašajiem, sev vien raksturīgajiem ekstravagantajiem modeļiem (piemēram Dimebag Darell artist sēriju, kurā ietilpst viena no unikālākajām Dean korpusa dizainu variācijām). Kā jau noprotams arī Modifier ir ieturēts līdzīgā stilā – to vai nu mīl, vai ienīst. Nekāda vidusceļa. Manuprāt, apzinoties to, ka lielākā daļa tirgū pieejamās 8 stīgu ģitāras ir superstrata līdzinieki, šī ienes patīkamu dzīvības dzirksti.

Dean_ML_Modifier_8_String

No praktiskās puses vērtējot Modifer formai ir gan savas plusi, gan mīnusi. Es dodu priekšroku spēlēšanai klasiskajā pozīcijā – sēžot, ar ģitāru uz kreisās kājas. Šādai spēlēšanas manierei korpuss ir ļoti piemērots – ērti atbalstoties tieši tur kur ir nepieciešams. Tomēr sēdēšana ar šo ģitāru uz labās kājas, pierādīja sevi kā ne pārāk patīkamu un ērtu procesu.  Ģitāra bija visur, kur nevajadzēja un spieda visu, ko vien varēja. Tālu no pilnības, bet pozitīvais ir tas, ka klasiskā pozīcija ir labāka gan tavai stājai un locītavām, gan ilgām treniņu sesijām! 🙂

Dean_ML_Modifier_8_String_topKorpuss un grifs ir gatavots no sarkankoka ar melnkoka grifa virsmu, perlamutra ielaidumiem, pamatīgiem Grover stīgu novilcējiem, Tune-O-Matic tiltiņu un pārīti aktīvajiem EMG 808 skaņas noņēmējiem. EMG bija vieni no pirmajiem skaņas noņēmēju ražotājiem, kas sapurināja extended range ģitāru pasauli, iepazīstinot ar 7, 8 un 9 stīgu ģitārām paredzētajiem aktīvajiem skaņas noņēmējiem, tāpēc vari būt drošs, ka šis uzņēmums šo to saprot. Savukārt, EMG 808 ir viens no pirmajiem aktīvajiem skaņas noņēmēju modeļiem astoņu stīgu ģitārām, ko EMG ir izveidojis. To lietojoši daudzi ģitāru ražotāji, tostarp arī Dean. Šiem skaņas noņēmējiem ir ļoti skaidrs un spēcīgs low end skanējums, tāpēc spēlējot zemākās stīgas, notis paliek labi definētas, neizplūstot duļķainā bardakā. Augstākās skaņas saglabā patīkamu sustain, bet akordi ar distortion ir skaidri un vienmērīgi. Viena no lielākajām aktīvo skaņas noņēmēju priekšrocībām ir tieši to skanējuma vienmērīgums neatkarīgi no to kurā vietā tiek spēlēts. Neviena stīga nav izteikti skaļāka vai klusāka, ja tiek spēlēts akords, kas ir svarīgi tādai ģitārai kā Dean Modifer ar savu monstrīgo 8 stīgu komplektu.

Skaņas noņēmējus pārslēdz ar trīs pozīciju slēdzi, pozīcijā: 1- tiltiņš, 2- abi kopā vai 3- grifam tuvākais skaņas noņēmējs. Tiltiņa pozīcija ir piemērota ritmu spēlēšanai. Abu divu kombinācija – perfekta tīriem toņiem, ko izmantot ar modulācijām un efektiem, piemēram, chorus, delay un reverb. Otrs skaņas noņēmējs nodrošina ar bagātīgu, sulīgu toni, kas noderēs solo.

Viena no lielākajām extended range ģitāru problēmām ir viņu atšķirīgais skalas garumu un grifa struktūru. Zemākiem skaņojumiem, garāka skala nozīmē, ka stīgas var rezonēt skaidrāk, tām ir precīzāka artikulācija un lielāks spriegums, kas kopumā rada labāku toni. Vienīgā šo skalu problēma, ir tā, ka tās automātiski padara garāku grifu, kas sākotnēji var likties mazliet svešādi. Dean Modiefier ir pieticīgs variants, tikai par collu garāks (t.i. 26.5 collas ), nekā tas būtu parastai, sešu stīgu ģitārai (nebūt ne tik gara kā parasti redzams astoņu stīgu ģitārām), kas nozīmē, ka vari izbaudīt abu priekšrocības – nezaudējot pārāk daudz no ērtas spēlējamības vienlaikus arī nepazaudējot garajām skalām esošo tonālo skanējumu.

Dean Modifier grifa dizains viņu mājaslapā tiek kategorizēts kā “Slim D shape”. Parasti D shape grifi ir diezgan resni, nodrošinot plašāku satveres virsmu, kas, ja vien Dean nebūtu padarījis grifu nedaudz smalkāku, šķistu visai jocīga izvēle. Bet viņi radījuši ļoti ērtu un komfortablu gala rezultātu.

Skaidri redzams, ka Modifier paredzēts galvenokārt metāla ģitāristiem, kas meklē kaut ko, lai atšķirtos no pārējās masas. Ģitārai ir lielisks aprīkojums – satriecoši skaņas noņēmēji un labs grifa garums. Arī izklausās labi. Vienīgā, pieminēšanas vērtā, problēma ir korpusa dizains, kas ne visiem varētu būt pa prātam. Taču, ja esi gatavs to pieciest, visādi citādi šīs ir satriecošs zvērs, ko rekomendējam pamēģināt!

Plusi: skaņas noņēmēji, ērts grifs

Mīnusi: korpusa forma

Vidējā cena: ~ 800 Eur

Dean_Modifier_8_String

Atstāt komentāru