DBZ Bolero elektriskā ģitāra

DBZ Bolero elektriskā ģitāra Rūdolfs
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Skaists instruments, kurš tiešām pārsteidz ar savu skanējumu.

4

Runājot par šo ģitāru nav vērts sākt ar pieticīgu ievadrunu, lai ātri vien pievērstos sīkam problēmu iztirzājumam. Tādu gluži vienkārši nav. Lielisks instruments. DBZ Bolero izskata ziņā ir stipri vien līdzīgs Dean Soltero Standard, kas gan nav nekas neparasts zinot, ka abu ģitāru veidošanā piedalījies Dean Zelinsky. Lai gan šis kungs savu kompāniju pamanījās pārdot jau 1992. gadā, viņa dizaina filozofija, sadarbībā ar Jeff Diamant un Terry Martin, tomēr ir saglabājusies. Tāpēc nav nekāds pārsteigums, ka Bolero un Soltero ir savā ziņā ārkārtīgi līdzīgas, bet pietiek par blakus lietām – pievērsīsimies pašai ģitārai.

Pirmkārt, aprīkojums – 22 ladas, 24.75” ielīmētais grifs, viens skaņas un viens toņa regulators, kā arī klasiskais trīs pozīciju humbucker pārslēdzējs un Grover stīgu novilcēji. Humbucker skaņas noņēmēji ir pašu DBZ veidojumi – DBZB un DBZ5. Ģitāras korpuss un grifs gatavots no sarkankoka, kombinācijā ar skaistu kļavas koka virsējo deku. Grifa virspuse veidota no augstākas kvalitātes rožkoka. Grifs ir elegantā V veida formā un mazliet plānāks, nekā parasti redzams DBZ ražotajām ģitārām, taču tas ir ļoti ērts un parocīgs, liekot rokām dabīgi atrasties pozīcijā, kas tām ir pati ergonomiskākā. Bolero ir aprīkots ar stop tail + tune-o-matic tiltiņu.

dbz_bolero_ab_black

Teorētiski mums jau vajadzētu zināt, kā šāda tipa ģitāras izklausās: pasmags bass, pamanāmi, klātesoši, taču ne spiedzoši, augstie toņi un izcila skaņas noturība, vai ne? Principā, uz papīra tā aizdomīgi izklausās pēc Gibsona Les Paul. Taču viss nav tik viennozīmīgi. Patiesībā Bolero bass ir nedaudz gaišāks, nekā varētu gaidīt, un skaņa nav tik dramatiska. Arī tiltiņa skaņas noņēmējs izklausās savādāk nekā varētu iedomāties – tas ir daudz precīzāks un asāks. Ja tev patīk kā izklausās Alice in Chains vai Deathklok, šis skaņas noņēmējs toņu ziņā dod kaut ko līdzīgu iepriekšminētajiem. Augšējais skaņas noņēmējs, savukārt, ir robustāks un ar izteiktāku artikulāciju nekā varētu domāt, kas attiecīgi to padara izcilu ritma spēlēšanai. Katram skaņas noņēmējam ir vairāk nekā pietiekams headroom, nodrošinot lielu dinamisko diapazonu. Izmantojot single coil iestatījumus, iegūtā skaņa ir izteiksmīga un gaiša, reizē saglabājot agresīvu toni. Tas viss kopā rada gana interesantu harmoniju ar ģitāras dabīgo akustiku. Ar single coil tā drīzāk izklausās pēc Telecaster tipa ģitāras, nevis Strata.

dbz_bolero_ab_whte

DBZ Bolero ir lieliski piemērota rupjiem roka un metāla ritmiem, bet ne tikai – tā spēj nodrošināt tieši to džezīgo vai blūzīgo skanējumu, ko prasās attiecīgajam stilam. Kopumā ģitāras spēlējamība ir iespaidīga – tā ir daudzveidīga, enerģiska, spēcīga, labi definēta, precīza. Viss, kas vajadzīgs.

Vidējā cena: ~ 400.00 Ls (~ 570.00 Eur) 

Atstāt komentāru