Danelectro 67 heaven elektriskās ģitāras apskats

Danelectro 67 heaven elektriskās ģitāras apskats Maija
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Labs atradums mūsdienu piesātinātajā LesPaulu un Stratu pasaulē.

3.9

Atpakaļ 1950-tajos, cīnoties par izdevumu samazināšanu jau tā nedārgajām ģitārām, Danelectro sāka eksperimentēt ar interesantu semi-hollow dizainu. Jaunā konstrukcijas metode, kas sevī iekļāva saplākšņa rāmim piestiprinātu, no masonīta (presētas kokšķiedras plātnes) veidotu, augšējo un apakšējo deku, radīja ģitāras, kas bija pa kabatai ikvienam jaunam un ar rokzvaigznes karjeru apsēstam pusaudzim. Pārsteidzošā kārtā, šis materiālu salikums radīja patīkami īpatnēju skanējumu un, par spīti mazbudžeta izcenojumam, Danelectro piesaistīja augstākās klases māksliniekus, kurus pievilka gaišais, unikālais tonis. Piemēram, Jimmy Page, kas izmantoja Danelectro ražojumu spēlējot ar Led Zeppelin.

No 1990. gada Danelectro pieder Evets Corporation, un kopš tā laika ir radītas daudzas sākotnējo modeļu reprodukcijas, ieskaitot 1959. gada DC, ko spēlēja Page. Mūsdienās veco modeļu mazliet uzlabotas versijas atkārtota izlaišana, pārvērtusies bieži sastopamā praksē. Jaunais `67 Heaven ir uzlabots Hawk, kas tika ražots 60-tajos gados. Šim modelim ir mazliet uzfrišināti skaņas noņēmēji un labāki tehniskie risinājumi, bet saglabāta oriģinālā cenu kategorija un tik iemīļotā old-school sajūta.

Heaven ir saglabājusi visas raksturīgākās Hawk iezīmes – tā pati asimetrija, semi-hollow korpuss ar pierastajām vinila sānu strīpām, divi Single Coil skaņas noņēmēji oriģinālajā dizainā, balta, viengabalaina dekoratīvā plāksne un divi slēdži, kas regulē skaņas noņēmēju toni un skaļumu. Taču ne viss ir tik līdzīgs, kā sākumā šķiet. Grifam, iepriekšējo 18 ladu vietā, tagad ir 21, tas ģitāras korpusam piestiprināts izmantojot četrus, nevis trīs savienojumus. Vēl viena svarīga izmaiņa sakarā ar grifa uzbūvi ir fiksētā stāvokļa aizstāšana ar iespēju grifu manuāli pielāgot.

Danelectro_67_Heaven

Kā jau iepriekš minēju, jaunākajām Danelectro ģitārām, tostarp arī `67 Heaven, ir daudzkārt labāki tehniskais risinājumi. Tas, salīdzinot ar vintage modeļiem gan pielāgojamības, gan praktiskuma ziņā ir sasniedzis citu līmeni. Pārāk entuziastiski Dano fani var iebilst, ka viengabalainais tiltiņš un fiksētie koka slieksnīši, bija pamatelements vintage skaņai un šī versija to sabojā, bet visticamāk, ka vidusmēra spēlētājs tomēr novērtēs iespēju pielāgot gan intonāciju, gan stīgu augstumu. Jā un vēl, arī draņķīgo, oriģinālo skaņotāju (stīgu novilcēju) vietā, Heaven izmantotas individuālas Kluson stila ierīces.

alligatorheavenVēl viens solis prom no tradicionālā – `67 Heaven ir pieejama četros atšķirīgos “alligator” toņos – sarkans, zils, oranžs un krēmkrāsas, ar pieskaņotu grifa galvu. Interesantā faux-reptilian tekstūra ir atbalss no dizaina, kas tika izmantots Danelectro Coral Sitar ģitārā. Drosmīgais risinājums var sabaidīt tos, kas priekšroku dod tipiski “pareizam” vintage izskatam, bet par laimi, šādi spēlētāji var izvēlēties vienkāršu, melni spīdīgu apdari.

Gluži tāpat kā oriģinālam, Heaven kontroles slēdži ir no sarkanas plastmasas, kas piestāv vizuālajam koptēlam un izceļ baltās detaļas. Būtu bijis forši, ja Danelectro būtu paturējis arī oriģinālo reljefo metāla logo, bet tas, diemžēl, ir aizstāts ar citu, it kā modernāku versiju. Lai nu būtu.

Grifa virspuse nebija raupja un pavirši izstrādāta, kā tas var gadīties šīs cenu kategorijas instrumentam, bet par sliktu nebūtu nākusi arī mazliet rūpīgāka attieksme pret pārējo, piemēram, grifa pamatni.

 

Visi mīnusi, kas iegūti ieraugot neprecizitāti detaļu izstrādē, nolīdzinās brīdī, kad sākam vērtēt skaņu un sajūtas, kas rodas instrumentu turot rokās. Pretēji vecajiem, trūcīgi īsajam grifam, šim, klasiskajam C veida kaklam ir ārkārtīgi parocīgs, paliels apkārtmērs, kas ne mirkli nešķiet apgrūtinošs. Vienalga, kādu stilu izvēlies spēlēt – viss notiek bez piepūles, sniedzot patiesu baudu. Ģitāra izklausās dzīvīga, toņi skan tīri un skaidri, vienīgi uz pēdējām ladām (īpaši uz sestās stīgas) ir dzirdama neliela džinkstēšana, bet tā ir pietekami nenozīmīga, lai  neliktos baigi traucējoša.

Skaņojuma noturība ir lieliska un savienota ar Fender Pro Junior, Heaven neliek vilties ne uz brīdi. Augšējais skaņas noņēmējs, lai gan atrodas zemāk nekā lielākajai daļai elektrisko ģitāru, darbojas perfekti. Skaņa ir silta un patīkama, piemērota dažādiem rok-veidīgiem mūzikas stiliem. Otrs skaņas noņēmējs rada superīgu trinkšķošu skanējumu, kas rezultējas enerģiskā tonī un priecīgā spēlētājā. Abi skaņas noņēmēji kopā rada noteiktu, labi definētu, skaidru un piesātinātu skaņu. Vienvārdsakot – par skaņas noņēmēju konfigurāciju nav jāuztraucas, tā ir pieklājīga.

Danelectro_67_Heaven_guitars

Nobeigumā:

Savā `67 Heaven ģitārā Danelectro piedāvā instrumentu, kas saglabājis to pašu sonisko un stilistisko raksturu, ko 60-to gadu klasiskie modeļi, bet ar ievērojami uzlabotu funkcionalitāti. Ģitāras skanējuma daudzpusība un vintage dizains to padara par iekārojamu instrumentu dažādiem mūzikas stilu pārstāvjiem, jo īpaši zinot, cik sarežģīti ir atrast labu un spēlējamu Dano Hawk eksemplāru. Tādēļ visi, kas grib sajust Dano īpatnējo vintage sajūtu, nelaidīs garām iespēju paspēlēt šo, uzlaboto versiju. Heaven ir forša, maza ģitāra, kura pilna pārsteigumu. Tās cena vidēji mūzikas veikalos ir ~ 300,00 Ls (~420,00 Eur).

Plusi: Vintage stils, foršs skanējums un ērta spēlējamība.

Mīnusi: Pavirši apstrādātas detaļas, piemēram, mazas spraugas starp korpusu un plastmasas daļām.

Atstāt komentāru