Danelectro 56 Baritone Elektriskā ģitāra

Danelectro 56 Baritone Elektriskā ģitāra Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Ja gribi pamēģināt baritonu - šis nav sliktākais variants ar ko sākt.

3.8

Nav nekādu šaubu par to, ka baritoni ir atgriezušies. Varbūt tādēļ, ka extended range ģitāras ir kļuvušas tik ikdienišķa parādība, ka pat paši ražotāji ir sākuši no tām nogurt. Lai vai kāds arī būtu vai nebūtu patiesais iemesls – pēdējā laikā esam redzējuši daudz vairāk jaunu baritona modeļu, nekā līdz šim.

Kurš gan būtu labāks esošā piedāvājuma papildinātājs, ja ne Danelectro, pirmais uzņēmums, kas izveidoja elektrisko baritonu 50`to gadu beigās. Jaunais Danelectro 56 Baritone ir radīts par godu iepriekšminētajam modelim un pagājušajai ērai.

Kamēr daži baritona modeļi piedāvā ģitārveidīgas 648 mm skalas, šī ir tradicionālā “ģitāra/bass” 755mm skala. Šādām skaistulēm (lasīt – ar šādu grifa garumu) attiecīgi ir vajadzīgas piemērotas stīgas. Parasti tām liek 0.014 līdz 0.068 vai 0.013 līdz 0.062. Atceries, ka 56 Baritone nav paredzēts virtuoziem soliņiem, tā ir ritma ģitāra.

Ja tu joprojām esi nolēmis pieķerties īstam baritonam, pirmā sajūta būs – grifs turpinās bezgalīgi. Šo sajūtu īpaši pastiprina 24 ladu fingerboard. Danelectro ģitārām raksturīgā vieglā masonīta korpusa konstrukcija nozīmē, ka grifs būs mazliet smagnējāks, nekā varētu šķist no pirmā acu uzmetiena. Taču, ja runājam par skaņu – jau pēc pirmā akorda ir skaidrs, ka `56 Baritone izklausās … masīvi!

danelectro-56baritone-grifa-galva

Ja esi kaut ko dzirdējis par Dano ģitārām, tu noteikti zini viņu lipstic single coil skaņas noņēmējus. Tie jau paši par sevi ir lieliski, bet kopā ar šo konkrēto instrumentu – efekts ir satriecošs. Grifam tuvākais skaņas noņēmējs ir kā radīts basam – smags, ar labu, piesātinātu skaņu. Savukārt, tiltiņam tuvākais vairāk atgādina tradicionālo ģitāras skanējumu – daudz asāks un atraktīvāks. Skaņas pārslēdzējs atgādina pārslēgšanos starp instrumentiem, nevis starp skaņas noņēmējiem. Vidus pozīcijā tas dod izteiksmīgus overdrive toņus – perfektus pankam un indie.

danelectro-56baritone-skanas nonemeji

Danelectro modeļiem mēdz būt šādas tādas detaļas, kurās mazliet pieklibo kvalitāte. Arī šis modelis nav nekāds izņēmums. Diemžēl. Man šķiet, ka jau minēju, ka ir pagrūti saliekt diezgan masīvās stīgas, turklāt, šim (apskatā izmantotajam) modelim, ceturtā stīga mēdz laiku pa laikam izlekt no slieksnīša, taču tam vajadzētu būt viegli izlabojamai problēmai – nomainot veco pret jaunu slieksnīti ar dziļākām gropēm.

Atskaitot šo niansi, 56 Baritone ir superīgs instruments. Viņa īpašais skanējums un tonis ir vairāk nekā patīkams. 

Plusi: plašs tonālais spektrs, labas skaņu noņēmēju opcijas

Mīnusi: uzbūves kvalitāte

Danelectro- 56 Baritone

Atstāt komentāru