Cort Z44 elektriskā ģitāra

Cort Z44 elektriskā ģitāra Madara
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums:

4.1

Cort ir viens no lielākajiem ģitāru ražotājiem pasaulē un ražo produkciju arī citiem uzņēmumiem. Lai kur mūsdienās lūkotos, ģitāru ražotāji izgudro arvien jaunas formas single cut tipa ģitāras, tomēr Cort pierādījis sevi minētajā  jomā jau kopš 1960. gada, tādēļ apskatīsim Zenox sērijas single cut tipa ģitāru – Z44.

Zenox ir īpatnēja elektrisko single-cut ģitāru sērija. Z44 ir mūsdienīgs Les Paul ģitāras atvasinājums, kā dizaina iedvesma gūta, ņemot par piemēru leģendāro Les Paul. Z44 ģitāra ir īpaša ar lielāku korpusa izliekuma formu, neparastas formas grifa galvu, kā arī ar nelielu ornamentu uz grifa virsmas, aiz divpadsmitās ladas. Melnie EMG skaņas noņēmēji, dabīga koka korpuss, simetriski izkārtoti kontroles slēdži un neparasta Jack izeja uztur Z44 smalki izkoptu ārējo izskatu un nodrošina ērtu ģitārspēles sajūtu. Z44 korpusa kontūru izliekumi veidoti tā, lai nodrošinātu iespējami ergonomiskāku ģitārspēli.

Cort_Z44bkZ44 iebūvēts set-neck ģitāras kakls ar minimālu liekumu, kas nodrošina siltāku toņa skanējumu, lielāku atbalstu un ērtāku pieeju augšējām ladām. Set-neck parasti tiek izmantots dārgākā gala elektriskajām ģitārām. Korpuss un grifs veidoti no sarkankoka, bet grifa virsma ar 22 ladām veidota no rožkoka. Ģitārā iebūvēts TonePros tiltiņš, stīgas iet cauri korpusam un die-cast stīgu novilcēji. EMG HZ-H4 skaņas noņēmēju skaņu ir iespējams kontrolēt ar trīs pozīciju pārslēdzēju un 2 skaļuma un 1 toņa regulatoru, kas ļauj ar Z44 radīt visai iespaidīgu elektriskās ģitāras skanējumu. 

Ģitāra Z44 piemērota roka un smagā metāla mūzikas stila piekritējiem, kas neapšaubāmi manāms, spēlējot šo elektrisko stīgu instrumentu. Nedaudz gan pārsteidz raupji izstrādātās malas apkārt Jack izejai, kā arī atturīgais coil-tap efekts. Jāpiemin, ka ģitāra svara ziņā nav no vieglākajām, tomēr tas single-cut tipa ģitārām ir raksturīgi. Kopumā Cort Z44 ir kvalitatīva ģitāra minētajā cenas diapazonā, bet, ja papildus tiek ņemts vērā instrumenta dizains, tad Z44 ir ārpus konkurences.

Plusi: cena, dizains, izmantotie materiāli.

Mīnusi: šajā cenas diapazonā būtisku mīnusu nav.

Aptuvenā cena: ~ 400 eiro

Atstāt komentāru