Cort Arona 5 basģitāra

Cort Arona 5 basģitāra Artis
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Cena

Kopsavilkums: Arona 5 ir lieliska basģitāra par pievilcīgu cenu, ko noteikti novērtēs funk spēlētāji.

4.2

Uz visu ģitāru un ģitāru aksesuāru ražotāju fona, Cort ir viena no ražīgākajam un zināmākajām firmām, un tam ir gluži vienkāršs iemesls – daudziem spēlētājiem pirmais instruments ir bijis tieši Cort ģitāra. Viņi ir pamanījušies izveidot ļoti plaša klāsta instrumentu piedāvājumu.

Cort ģitāras izvēlējušies arī labi zināmi mūziķi, piemēram, Mets Mērfijs (Muddy Waters, The Blues Brothers Band) un Džīns Simonss (KISS). Nesan uzņēmums sāka sadarbību ar vācu firmu Sandberg Instruments, ar nolūku izveidot basģitāras, kas izklausītos un kvalitātes un skaņas ziņā līdzinātos, dārgajam galam, bet cenas ziņā būtu daudz pieejamāks. Viena šāda basģitāra ir Arona 5.

cort arona 5 basgitaara

Arona sērija tika attīstīta sadarbojoties ar Sandberg Instruments. Gadu gaitā Sandberg mūzikas instrumentu tirgū ir iemantojis labu slavu. Moderns dizains, kvalitatīva uzbūve un sabalansēts tonālais spektrs.

Paskatoties uz ģitāras korpusu, Sandberg ietekme ir pamanāma acumirklī. Arona 5 zaļā oša korpuss ir ar izteikti pagarinātu augšējo ragu, tas sniedzas līdz pat grifa 12 ladai. Zemākajam ragam ir dziļš, konturēts izgriezums, kas atļauj ērti piekļūt zemākajām ladām.

Trīsdaļīgajam korpusam nav izmantots grain filler, tādēļ ļoti labi jūtams koka dabīgo šķiedru reljefs. Apskatam tika izmantots Cort Open Pore Brown Burst (OPBR) modelis. Vienkāršā satīna apdare papildina raupjo koptēlu. Šāds dizaina risinājums nav kvalitātes trūkums vai ekonomijas rezultāts, bet gan apzināts lēmums piešķirt korpusam unikālu izskatu un tekstūru. Taču objektīvi raugoties fakts, ka ģitārai neizskatās perfekti gluda un spīdīga, varētu būt iemesls priekšrokas došanai citam instrumentam ar tradicionālāku izskatu. Gaumes jautājums.

Lielākais ieguvums bez šaubām ir Arona 5 elektronika. Divi Delano Desonic aktīvie skaņas noņēmēji – Jazz F single coil vidū un MM-R humbucker pie tiltiņa – ir piestiprināti pa tiešo korpusam. Delano, vēl viens Vācijā bāzēts uzņēmums, specializējas skaņas noņēmēju ražošanā (sastopami Sandberga dārgākajos un kvalitatīvākajos modeļos). Kontrolei paredzēts viens Volume slēdzis, Bass, Treble un Blend slēdzis, lai nobalansētu skaņas noņēmējus. Slēdži ir kvalitatīvi un precīzi, ļaujot ērti un vienkārši pārslēgties. To visu noslēdz pamatīgs Sandberga dizainēts tiltiņš.

24 ladu, trīsdaļīgais C formas kļavas grifs ir nosegts ar viengabalaina paskata rožkoka plāksni (grifa virskārtu). Stīgu novilcēji labi saglabā spriegumu un notur skaņojumu.

Nešauboties varu apgalvot, ka Cort un Sandberg sadarbība nesusi augļus. Pieslēgta pie 2×10 kabineta, Arona 5 skanēja satriecoši! Sulīgi un precīzi zemie toņi. Vidustoņi – plūstoši un patīkami smagnēji. Man īpaši patika tas asais, dzīvīgais skanējums, ko izdabūju no viņas, kamēr spēlējos ar pāris blūzīgiem fragmentiem. Perfekti piemērota slap tehnikas cienītājiem. Vēlreiz jāuzsver, ka skaņas noņēmēji, īpaši tiltiņa humbuckers, ir ļoti atsaucīgi un tīri. Tāpēc jāseko līdzi tam, lai bass un vidustoņi neaizēnotu visu pārējo.

Vēl vienu plusiņu Arona izpelnās ar ātro un komfortablo grifu. Tas tiešām ir uzslavu vērts – no ladas uz ladu pārvietoties iespējams bez mazākajām pūlēm, kas nemaz nav tik ļoti bieži sastopama īpašība 5 stīgu basģitārām.

Gala spriedums: Cort Arona 5 ir lieliska basģitāra par pievilcīgu cenu. Sandbergam piedēvētā kvalitāte atspoguļojas katrā detaļā. Viņas dzirkstošais, piesātinātais tonis ir ass un precīzs. Funk un power-pop spēlētāji to noteikti novērtēs.

Perfekts ja, gribi lai bass ir dominants un izklausās precīzi un pamanāmi.

Meklē ko citu, ja priekšroku dod basam, kas vairāk nosliecas uz smalkāku tonālo spektru un plašu skanējumu. 

Aptuvenā cena: ~ 800 Eur

Atstāt komentāru