Blackstar HT-1R ģitāras pastiprinātājs

Blackstar HT-1R ģitāras pastiprinātājs Kristaps
Kvalitāte
Skaņa
Lietošanas ērtums
Vērtība

Kopsavilkums: Nopietns mini monstrs.

4.3

Blackstar nudien nopelnījis uzslavas: 2007. gadā no nekurienes parādījies jauns uzņēmums, jau dažus gadus vēlāk ir nešaubīgi ieguvis titulu, kā viens no vadošajiem lampu pastiprinātāju ražotājiem. Varbūt ja ne gluži visās cenu kategorijās, tad vidus sekcijā noteikti.

Viņu pats veiksmīgākais modelis HT-5, piedāvā daudz dažādu ekstru, samērīgu izmēru un izteikti konkurētspējīgu cenu. Taču izskatās, ka pat 5 vatu jauda, dažiem ir šķitusi par daudz, un tāpēc ticis radīts modelis HT-1 – pilnībā aprīkots lampu combo tip pastiprinātājs ar lielisku izvada jaudu (lai gan tā ir tikai 1w).

Blackstar savam jaunajam HT-1 modelim ir pievienojis izskatīgus un kvalitatīvus metāla slēdžus, kas piešķir patīkamu pabeigtības sajūtu un izsmalcinātu dizainu. Par spīti mazajam izmēram, koptēls ir pietiekami nopietns.

Un sakot, ka tas ir ļoti mazs, tieši tā arī ir domājam. Mums nav ne jausmas, kur to likt – uz grīdas, uz plaukta vai uzadīt tam mazu džemperīti, kā to dara ar tiem žurkas izmēra dekoratīvajiem šuneļiem. Īsi sakot, tikai paši neloģiskākie mājinieki (zīmīgs skatiens uz dāmām) aizliegtu šo glīto ierīci glabāt labi redzamā vietā.

Blackstar_HT1R

Single channel ir divi režīmi, pārslēdzami ar ērtu slēdzi paneļa virspusē. Vienā režīmā varat izmantot clean – crunch uzstādījumus, bet otrā – smagāku overdrive efektu. Slēdzim vienā pusē atrodas Gain, otrā Volume, kā arī EQ ar Blackstar ISF kontroli (tā vietā, lai vienkārši pārslēgtos no vienas neskaidras metāliskas skaņas uz otru, kā to dara lielākā daļa single tone slēdži, šis maina visu ekvalaizera līkni) un Reverb slēdži.

Blackstar_HT_1R_controls

Turklāt tu iegūsi arī pāris funkcionālas ekstras: emulated/headphones izvadu, kas ļauj pa tiešo savienoties ar miksera konsoli vai skaņas karti, kā arī praktizēties netraucējot kaimiņus. Gandrīz aizmirsu pieminēt, ka tam ir arī mp3/line ieeja, kas noderēs tad, ja gribi pievienot savu IPod, telefonu vai kas nu tev konkrētajā brīdī ir nepieciešams. Mazais 8 collu skaļrunis, protams, nepretendē uz gada balvu, kad sākam komentēt dziesmu atskaņošanu, bet arī tas šķiet pilnīgi loģiski. Runājot par visām input un output iespējām, nevajadzētu aizmirst pieminēt 8 omu skaļruņu izeju, kas pievienota, automātiski atslēdz HT-1R iebūvēto skaļruni. Pamēģinot kopā ar 1×12, 2×12 un 4×12 kabinetiem, jāsaka, ka rezultāti bija iespaidīgi. Kā jau spēj iztēloties, izmantojot lielāku un spēcīgāku kabinetu, izpildījums pakāpjas par līmeni augstāk.

Clean mode neliekas diez ko skaļš. Protams, būtu mazliet par daudz sagaidīt “zemi tricinošu” performanci no 1w pastiprinātāja, bet runājot par tīru headroom, HT-1R ir ļoti ierobežots. Viņš ir spējīgs pārsist vidēji skaļu, ieslēgu tv, bet ja gribēsi kaut ko vairāk, galarezultāts būs viegls, klasisks overdraivs (starp citu – neslikts).

Nobeigumā jāpiemin reverbs – šī pastiprinātāja “zvaigzne”. Tieši reverba dēļ Blackstar HT-1 nosaukumā ir pievienojies “R”. Parasti neko diži izcilu no digitālajiem reverbiem negaidu, tie bieži skan neveikli un .. digitāli, bet šis dara patiešām lielisku darbu atveidojot klasisko spring reverb skaņu. Gribētos pat teikt, ka šis ir labākais, ko esam dzirdējuši “budžetam draudzīgo” pastiprināju klāstā.

Tā lielākais mīnuss ir mazais skaļrunis. Lai gan tas izklausās daudz lielāks, nekā tam būtu tiesības izklausīties, pievienots jaudīgākam kabinetam, mazais HT-1R uzlabo savu veikumu acīm redzami.

Kopsavilkums: ja tev ir ierobežota vieta un gribi vienkāršu, mazu pastiprinātāju ar reverbu treniņiem – šis ir perfekta izvēle.

Plusi: Mazs, vietu ekonomējošs, izskatīgs, ļoti labs reverbs.

Mīnusi: Basa un Treble kontroles par sliktu nebūtu nākušas…

Cena: ~ 170,00 Ls (245,00 eur)

Atstāt komentāru